Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt GTA 4 special 750W

20 Sie 2016 15:45 708 3
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich forumowiczów!
    Posiadam wzmacniacz w/w i mam z nim problem. Mianowicie, wracając z pracy słuchałem sobie muzyczki dosyć głośno kiedy to wzmacniacz nagle przestał zasilać tube... Dodam że włącza się normalnie tak jak powinien ale nie ma dźwięku ani na FRONT ani na REAR ... Przy włączaniu zapala się lampka protect i po 1s gaśnie i pali się zielona dioda. Dodam iż po zdjeciu osłony nie widać żadnego spalonego rezystoa. Ścieżki też są całe nie okopcone. Gdzie mam szukać awarii bądź co wymienić by grał znowu. Przed awaria wzmacniacz grał na 4 kanały bez problemu, teraz nie gra w ogóle.
  • Poziom 39  
    "Na oko " tego nie naprawisz.
    Oddaj do naprawy profesjonalistom.
  • Poziom 8  
    Rzecz w tym, że w mojej okolicy niestety nikt się tym nie zajmuje a nie mam kiedy jechać 60 km żeby dać wzmacniacz dla profesjonalisty. Napisałem bo ktoś może miał taki sam przypadek, dodam że wzmacniacz grał z tą tubą juz od 4 lat i nie miałem z nim problemu a efekt jaki dawał dla mnie był w zupełności wystarczający :) Może po prostu coś w srodku się przegrzało? Bo kiedy przestał grać był ciepły i to dość mocno.

Dodano po 12 [minuty]:

Prąd na D718 0,35V prąd na B688 0,35V prąd na u1620g 20V+ i prąd na irf z46n 2,35V
  • Poziom 8  
    Witam!!! Panowie i Panie, wzmacniacz okazał się dobry, uszkodzeniu uległ głośnik. I teraz mam kolejny problem, ponieważ dostałem od kolegi głośnik 25cm Boschmana taki sam jak miałem poprzednio, wiec podłączyłem pograło to dosłownie 23 minuty i znów cewka w głośniku się spalila... Co jest nie tak? Dodam że wcześniej głośnik tej samej marki i modelu grał 4 lata. [/i]