Witam.
Tak jak w temacie. Ekspres do kawy DeLonghi ESAM 2600
Ale po kolei.
Najpierw zablokował się młynek,( sprzęgło przeskakiwało, w żarnach kawałek teflonu białego prawdopodobnie trafił tam z kawą ziarnistą).
Użytkownik przez jakiś czas sypał mieloną kawę ale po kilku razach za każdym razem komunikat zbyt mało kawy. w środku robiło się błoto, po wyświetleniu migającej lampki ( o zbyt małej ilości kawy) proces parzenia był przerywany.
Skutek śmietnik i bałagan w zaparzaczu i zbiorniku na kawę, sporo szlamu itd.
Krańcówka górna działa.
Co zrobiono:
Usunięto blokujący żarna element.
Rozebrano zaparzacz i wyczyszczono go, drobne wykruszenia wewnątrz elementu konstrukcyjnego jak w linku do innego postu Link
Blok przesmarowana.
Po uruchomieniu kilka razy komunikat zbyt mało kawy, regulowałem ustawienia młynka, oczekując po każdym przestawieniu po 2-3 cykle, zaczęło parzyć kawe przy ustawieniu grubość kawy 7 , nieststy kawa paskudna przy takim śrucie,, czasami też komunikat o zbyt małej ilości kawy, nic nie pomagało zwiększenie ilości kawy. pod pokrywką robi się czsto błoto, szczególnie jak znowu wyskoczy bład.
Pytanie:
Czy mam raczej skierować swoją uwagę na sam blok zaparzacza, czy raczej na sam młynek. Oczyścić go jeszcze raz, obejrzeć dokładnie stan żaren ewentualnie je wymienić, czy raczej problem w tym, że w zaparzaczu doszło do drobnych wykruszeń i w jakiś sposób blok się kosi i powoduje wyłączanie górnej krańcówki dającej komunikat zbyt mało kawy.
proszę o podpowiedz.
Wykruszenie jest mniejsze niż na podanej fotce, teraz nie mogę zrobić fotki w tym urządzeniu.
A może konkretne pytanie.
Jaka minimalna wysokość kawy w bloku zaparzacza nie powinna uruchamiać wyłącznika krańcowego górnego?
Jak będę to wiedział ile minimum jest poprawne, wówczas sprawdzę jaką porcję mieli młynek i czy to wystarczy aby teoretycznie krańcówka nie zadziała.
Jeśli się okaże , że młynek mieli wystarczającą ilość kawy również przy ustawieniach na mniejszy granulat, wówczas sprawdzę jaka wysokość powoduje zadziałanie wyłącznika krańcowego
Wezmę ekspres gdy będę miał jakąś koncepcję i ewentualnie zamówię wcześniej co potrzeba.
Z góry dziękuję za pomoc .
Tak jak w temacie. Ekspres do kawy DeLonghi ESAM 2600
Ale po kolei.
Najpierw zablokował się młynek,( sprzęgło przeskakiwało, w żarnach kawałek teflonu białego prawdopodobnie trafił tam z kawą ziarnistą).
Użytkownik przez jakiś czas sypał mieloną kawę ale po kilku razach za każdym razem komunikat zbyt mało kawy. w środku robiło się błoto, po wyświetleniu migającej lampki ( o zbyt małej ilości kawy) proces parzenia był przerywany.
Skutek śmietnik i bałagan w zaparzaczu i zbiorniku na kawę, sporo szlamu itd.
Krańcówka górna działa.
Co zrobiono:
Usunięto blokujący żarna element.
Rozebrano zaparzacz i wyczyszczono go, drobne wykruszenia wewnątrz elementu konstrukcyjnego jak w linku do innego postu Link
Blok przesmarowana.
Po uruchomieniu kilka razy komunikat zbyt mało kawy, regulowałem ustawienia młynka, oczekując po każdym przestawieniu po 2-3 cykle, zaczęło parzyć kawe przy ustawieniu grubość kawy 7 , nieststy kawa paskudna przy takim śrucie,, czasami też komunikat o zbyt małej ilości kawy, nic nie pomagało zwiększenie ilości kawy. pod pokrywką robi się czsto błoto, szczególnie jak znowu wyskoczy bład.
Pytanie:
Czy mam raczej skierować swoją uwagę na sam blok zaparzacza, czy raczej na sam młynek. Oczyścić go jeszcze raz, obejrzeć dokładnie stan żaren ewentualnie je wymienić, czy raczej problem w tym, że w zaparzaczu doszło do drobnych wykruszeń i w jakiś sposób blok się kosi i powoduje wyłączanie górnej krańcówki dającej komunikat zbyt mało kawy.
proszę o podpowiedz.
Wykruszenie jest mniejsze niż na podanej fotce, teraz nie mogę zrobić fotki w tym urządzeniu.
A może konkretne pytanie.
Jaka minimalna wysokość kawy w bloku zaparzacza nie powinna uruchamiać wyłącznika krańcowego górnego?
Jak będę to wiedział ile minimum jest poprawne, wówczas sprawdzę jaką porcję mieli młynek i czy to wystarczy aby teoretycznie krańcówka nie zadziała.
Jeśli się okaże , że młynek mieli wystarczającą ilość kawy również przy ustawieniach na mniejszy granulat, wówczas sprawdzę jaka wysokość powoduje zadziałanie wyłącznika krańcowego
Wezmę ekspres gdy będę miał jakąś koncepcję i ewentualnie zamówię wcześniej co potrzeba.
Z góry dziękuję za pomoc .