Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeLonghi ESAM 2600 - "zbyt mało kawy lub uszkodzony młynek"

21 Sie 2016 17:31 3612 3
  • Poziom 15  
    Witam.
    Tak jak w temacie. Ekspres do kawy DeLonghi ESAM 2600

Ale po kolei.

Najpierw zablokował się młynek,( sprzęgło przeskakiwało, w żarnach kawałek teflonu białego prawdopodobnie trafił tam z kawą ziarnistą).
    Użytkownik przez jakiś czas sypał mieloną kawę ale po kilku razach za każdym razem komunikat zbyt mało kawy. w środku robiło się błoto, po wyświetleniu migającej lampki ( o zbyt małej ilości kawy) proces parzenia był przerywany.
    Skutek śmietnik i bałagan w zaparzaczu i zbiorniku na kawę, sporo szlamu itd.

Krańcówka górna działa.

Co zrobiono:

Usunięto blokujący żarna element.
    Rozebrano zaparzacz i wyczyszczono go, drobne wykruszenia wewnątrz elementu konstrukcyjnego jak w linku do innego postu Link

Blok przesmarowana.

Po uruchomieniu kilka razy komunikat zbyt mało kawy, regulowałem ustawienia młynka, oczekując po każdym przestawieniu po 2-3 cykle, zaczęło parzyć kawe przy ustawieniu grubość kawy 7 , nieststy kawa paskudna przy takim śrucie,, czasami też komunikat o zbyt małej ilości kawy, nic nie pomagało zwiększenie ilości kawy. pod pokrywką robi się czsto błoto, szczególnie jak znowu wyskoczy bład.

Pytanie:
    Czy mam raczej skierować swoją uwagę na sam blok zaparzacza, czy raczej na sam młynek. Oczyścić go jeszcze raz, obejrzeć dokładnie stan żaren ewentualnie je wymienić, czy raczej problem w tym, że w zaparzaczu doszło do drobnych wykruszeń i w jakiś sposób blok się kosi i powoduje wyłączanie górnej krańcówki dającej komunikat zbyt mało kawy.
    proszę o podpowiedz.
    Wykruszenie jest mniejsze niż na podanej fotce, teraz nie mogę zrobić fotki w tym urządzeniu.

A może konkretne pytanie.
    Jaka minimalna wysokość kawy w bloku zaparzacza nie powinna uruchamiać wyłącznika krańcowego górnego?

Jak będę to wiedział ile minimum jest poprawne, wówczas sprawdzę jaką porcję mieli młynek i czy to wystarczy aby teoretycznie krańcówka nie zadziała.
    Jeśli się okaże , że młynek mieli wystarczającą ilość kawy również przy ustawieniach na mniejszy granulat, wówczas sprawdzę jaka wysokość powoduje zadziałanie wyłącznika krańcowego

Wezmę ekspres gdy będę miał jakąś koncepcję i ewentualnie zamówię wcześniej co potrzeba.
    Z góry dziękuję za pomoc .
  • Poziom 27  
    Sprawdż czym to steruje.Ile ten ekspres ma ma lat. Znasz zasad starzenia się sprtrzętu.?
  • Poziom 15  
    sprzęt jesz zadbany, ma 4-5 lat.
    Krańcówka sprawdza skrajne górne położenie , jest załączana przy wstępnym rozgrzaniu i płukaniu, bo wówczas nie ma w zaparzaczu kawy,
    oraz zadziała gdy zaparzacz pracuje w funkcji parzenie, ale wewnątrz jest zbyt mało kawy, przynajmniej teoretycznie tak być powinno.
    W opisanej przeze mnie sytuacji, pomimo jakiejś ilości kawy z zaparzaczu, dochodziło do zmiany stanu górnej krańcówki.
    Pytanie, czy rzeczywiście było zbyt mało kawy, czy też świadczy to o jakimś problemie którego nie wykryłem za pierwszym razie.

Wydawało mi się że po wyczyszczeniu układu i jego wyregulowaniu po kilku kawach było względnie ok, lecz po 2 dniach użytkowania , dostałem wiadomość o komunikacie mało kawy.
    Użytkownik zwiększył ilość kawy a gdy to nie pomogło również grubość mielenia ziarna, ale teraz się skarży na smak, błoto w komorze zaparzacza oraz na to że komunikaty nadal się zdarzają, a kawa jest do niczego.

Dlatego pytam czy ktoś spotkał się z takimi objawami, liczę na podpowiedz, ale i tak pewnie się skończy na tym że będzie trzeba zużyć pół kilo kawy i przeprowadzić wielokrotnie testy aby wyciągnąć wnioski.
    Jeśli do tego dojdzie podzielę się doświadczaniem.

....... brak podpowiedzi.
    No cóż, zamówiłem nowy młynek, zaparzacz i smar silikonowy, zrobię testy i podam rozwiązanie dla potomnych
  • Poziom 15  
    "Nigdy nie zaczynaj zdania od 'A więc' ".

A więc wracając do tematu:
    Wymieniłem Młynek i już było w miarę, dobrze posmarowałem zaparzacz, w sumie kawa była w porządku.
    Ale po wymianie zaparzacza , ekspres chodzi idealnie.

Użytkownik bardzo zadowolony.
    Pozdrawiam temat zamknięty