logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Skoda Felicia 1.3 – trudności z odpalaniem na benzynie, silnik gaśnie po rozruchu

OKI 06 Lip 2005 12:55 4302 6
REKLAMA
  • #1 1633017
    OKI
    Poziom 18  
    Posty: 412
    Pomógł: 2
    Ocena: 140
    Mam mały problem z uruchamianiem silnika.
    Mianowicie rozrusznik kręci i silnik też niby pali, ale po wyłączeniu rozrusznika nie może wejść na obroty.
    Jak się wciśnie pedał gazu podczas uruchamiania do oporu to z wielkimi problemami wchodzi na obroty i zaczyna pracować.
    Czas takiego uruchamiania to ok 15-20s kręcenia.
    Temperatura nie ma tu znaczenia.
    VAG nie wykazuje żadnych błędów.
    Czujnik temperatury sprawny i na wszelkie zaś podmieniony.
    Dodam że przy awaryjnym odpaleniu z LPG na ciepłym silniku zapala normalnie.
    Jakieś pomysły?
  • REKLAMA
  • #2 1633089
    autoel
    Poziom 26  
    Posty: 734
    Pomógł: 76
    Ocena: 166
    Zostaje resztka gazu w kolektorze, i dostaje przez chwilę dwa paliwa, spróbuj przed zgaszeniem ciepłego silnika przełączyć na benzynę , powinien się wtedy uruchomić bez bólu.
  • REKLAMA
  • #3 1633736
    firdy
    Poziom 21  
    Posty: 591
    Pomógł: 7
    Ocena: 80
    JA bym stawial na pompe paliwa sprawdz cisnienie.
  • REKLAMA
  • #4 1635424
    OKI
    Poziom 18  
    Posty: 412
    Pomógł: 2
    Ocena: 140
    To by tak mogło byc z tym cisnieniem, ponieważ przy zdjetym wężu powrotnym nic nie wraca.
    Jak zdjełem zasilanie to sikało jakoiś tak niemrawo.
    Wymienię dzisiaj filtr paliwa i zobaczę co sie poprawi.
  • REKLAMA
  • #5 1635802
    Slawek J
    Poziom 30  
    Posty: 1352
    Pomógł: 119
    Ocena: 170
    Zmierz cisnienie w ukladzie zasilania paliwa bo moze pompka paliwa ma juz dosc.
    Pozdrawiam.

    Dodano po 2 [minuty]:

    Dodam jeszcze ze tak sie dzieje z pompkami gdy auto zasilne jest gazem a w baku znajduja sie znikome ilosci paliwa.
  • #6 1680892
    dedeks
    Poziom 16  
    Posty: 132
    Pomógł: 9
    Ocena: 24
    OKI napisał:
    Mam mały problem z uruchamianiem silnika.
    Mianowicie rozrusznik kręci i silnik też niby pali, ale po wyłączeniu rozrusznika nie może wejść na obroty.
    Jak się wciśnie pedał gazu podczas uruchamiania do oporu to z wielkimi problemami wchodzi na obroty i zaczyna pracować.
    Czas takiego uruchamiania to ok 15-20s kręcenia.
    Temperatura nie ma tu znaczenia.
    VAG nie wykazuje żadnych błędów.
    Czujnik temperatury sprawny i na wszelkie zaś podmieniony.
    Dodam że przy awaryjnym odpaleniu z LPG na ciepłym silniku zapala normalnie.
    Jakieś pomysły?


    A jak odpalisz na lpg i pojezdzisz troche, a pozniej (gdy silnik juz goracy) przelaczysz ma benzyne, to autko wtedy juz normalnie jezdzi, czy nadal "muli"?
  • #7 1980839
    OKI
    Poziom 18  
    Posty: 412
    Pomógł: 2
    Ocena: 140
    Temat rozwiązany.
    Zapchany filtr paliwa, zbyt małe ciśnienie.
    Co ciekawe jak zapaliła to jeździła normalnie.
    Widocznie mieszanka była zasysana z powietrzem.

Podsumowanie tematu

✨ Skoda Felicia 1.3 ma problem z uruchamianiem silnika na benzynie – rozrusznik kręci, silnik zapala, ale po wyłączeniu rozrusznika nie utrzymuje obrotów i gaśnie. Przy wciskaniu pedału gazu do oporu silnik z trudem wchodzi na obroty, a czas rozruchu wynosi około 15-20 sekund. Temperatura silnika nie wpływa na problem, a diagnostyka VAG nie wykazuje błędów. Uruchomienie na LPG działa prawidłowo, zwłaszcza na ciepłym silniku. Przyczyną okazał się zapchany filtr paliwa oraz zbyt niskie ciśnienie paliwa, co powodowało zasysanie mieszanki z powietrzem. Wskazano również na możliwe problemy z pompą paliwa, zwłaszcza gdy w baku jest mało benzyny. Zalecane było sprawdzenie ciśnienia paliwa i wymiana filtra, co ostatecznie rozwiązało problem.
REKLAMA