Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SYM skuter - Nie odpala, iskra jest ale jej nie ma

Maszzy 28 Sie 2016 23:21 1095 4
  • #1 28 Sie 2016 23:21
    Maszzy
    Poziom 8  

Witam serdecznie,

Dziekuję za odwiedziny mojego topica, przejrzałem kilkanaście podobnych tematów i nie znalazłem jednakowych objawów problemu.

Mam skuter Sym którym wczoraj przyjechałem z pracy do domu, wszystko było ok po czym po kilku godzinach chcąc jechać na zakupy nie mogłem go odpalić.

Na początku wymieniłem świece, skuter ma 3 lata więc byłem pewien że to nic poważniejszego. Niestety objawy są takie (wykręcona świeca), że przy kręceniu rozrusznikiem i trzymaniu fajki w dłoni ta kopie prądem, ale brak jest iskry. Pomyslałem że to fajka, wykręciłem ją, przyłożyłem świecę do kabla i znów brak iskry i silne kopanie prądem trzymając za BIAŁĄ część świecy, jednak łapiąc za sześciokąt świecy na który nakładamy klucz pojawia się iskra a kopanie prądem jest minimalne.
    Te same objawy na starej i nowej świecy. Stara świeca jest pokryta szarym błotkiem, a od jakiegoś czasu czułem bogatą mieszankę i skuter lubił zgasnąc na wolnych obrotach. Być może dwa ostatnie objawy nie są ze świecą związane (byłem zbyt leniwy żeby próbować regulować gaźnik), ale może jednak są.

Z góry bardzo dziekuję za wskazówki.

0 4
  • #2 29 Sie 2016 03:26
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Chłopie, opisz to z ładem i składem, bo nic nie rozumiem. Jak sprawdzasz, metalowa część świecy(ta gdzie zakładasz klucz) ma dobrze dotykać do masy skutera. Inaczej uszkodzisz moduł zapłonowy.

0
  • #3 29 Sie 2016 10:14
    Maszzy
    Poziom 8  

Kiedy świeca jest w fajce, trzymam to w ręcę i kręcę rozrusznikiem nie ma iskry.

Kiedy usuwam fajkie z układu i przykładam święcę bezpośrednio do kabla WN i kręcę rozrusznikiem, świeca mnie:
    a) mocno kopie i nie ma iskry kiedy trzymam za jej białą cześć
    b) kopie lekko i jest iskra kiedy trzymam za jej srebrną, najszerszą część (dla klucza)

Do masy świecy nie przykładałem robiąc to, tylko sam goły kabel jeszcze i wychodziły z niego iskry.

0
  • #4 29 Sie 2016 21:53
    Staszek49
    Poziom 34  

Kolego kup nową świecę dedykowaną do Twego skutera. Sprawdź kabel WN, czy nie jest uszkodzony (przetarty) oraz, czy nie jest uszkodzona "fajka" świecy. Sprawdź także, czy po założeniu fajki na świecę jest ona należycie utrzymywana i czy kontaktuje ze świecą. Jeśli fajka posiada metalową osłonę, to ją usuń, bo może być powodem utraty iskry.

Przypuszczam, że jesteś oblatany z komputerem, więc poszukaj na forach opisu interesującej Cię usterki.

0
  • #5 30 Sie 2016 09:24
    Maszzy
    Poziom 8  

Tak jak kolega Pawel wawa polecił, przyłozyłem świecę do masy i normalnie jest iskra i nic nie kopie, więc z tej strony chyba wszystko w porządku. Dużo osób opisywało problem braku iskry i kopiącej świecy więc być może też robili ten błąd.

Znalazłem pęknięcie na króćcu między cylindrem a gaźnikiem, załatałem klejem na żywicy epoksydowej do czasu znalezienia nowego ale skuter wciąż nie pali.
    Tj zdarza mu się za pierwszym razem ale poki co zawsze po chwili go wyłączałem i później już kicha (świeca nie była zalana).

0
  Szukaj w 5mln produktów