Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Aygo - Elektryczne wspomaganie kierownicy

shzgfx 01 Sep 2016 15:00 4770 0
 • #1
  shzgfx
  Level 1  
  Witam!
  Posiadam wspomaganie elektryczne od Toyoty Aygo, chcę je zamontować do ciągnika T25(mam nadzieję, że to odpowiedni dział). Mam problem z uruchomieniem wspomagania. Mianowicie, aby wspomaganie działało na wejściu numer 1(Zdjęcie1) musi zostać podłączony pod pin numer 1 oraz 8(z tego co znalazłem tutaj na forum oraz innych - tak zostało napisane, że aby działało wymagane jest podpięcie tylko tych dwóch pinów). Pin numer 1 - leci do pinu 12 we wtyczce 18VBA w zestawie wskaźników, czyli na bezpiecznik nr 8, który po prostu zabezpiecza prąd podany przez przekaźnik (R2) stacyjki. Z tym pinem problemów nie ma. Problem pojawia się z pinem numer 8, który to jest podłączony do 18 pinu w sterowniku silnika gdzie dostaje informacje od czujnika obrotów silnika (1313).
  Jeżeli potrzeba podłączyć więcej pinów, aby wspomaganie zadziałało to bardzo proszę o taką informację. Wracając, nie wiem jak podać ten sygnał na pin 8. Oczywiście posiadając toyote aygo, można by zbadać jaki sygnał idzie ze sterownika silnika na wspomaganie i wtedy zbudować odpowiedni układ, ale niestety samochodu nie posiadam. Znalazłem tutaj na forum informację, że można ten sygnał zastąpić symulatorem obrotów opartym na ne555 niestety nigdzie nie znalazłem schematu.
  Rozmawiałem też z osobą, która zamontowała wspomaganie od scenica do tego typu ciągnika, działa ono w trybie awaryjnym. Moje pytanie brzmi czy da się to wspomaganie wprowadzić w tryb awaryjny i czy będzie ono wtedy działać bez sygnału który idzie na pin numer 8? Bardzo proszę o rady i sugestie oraz o opinię czy jest możliwe uruchomienie tego wspomagania tak by można było je zamontować w ciągniku T25.