Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z pralką Whirlpool AWM 8062

28 Mar 2003 11:20 11725 12
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich.
    Mam problem z praleczką i poszukuję schemaciku lub serwisówki do Whirlpoola AWM 8062.
    Problem jest następujący.
    Pralka zaczyna prawidłowo wstępnie prać lecz po ok 2 min. zaczyna mrugać lampka " otwarte drzwi " :cry: lecz drzwi są zamknięte. 8O
    Dzieje się to na wszystkich programach.
    Nie sądzę ażeby zadziałał szósty zmysł ??? :D
  • Poziom 31  
    Witam. Opisales problem z pralka dosyc pobieznie,ale mysle ze jest uszkodzenie w zamku dzwi jest tam czujnik(styk ew kontrakton) ktory moze niekontaktuje wprowadzajac elektronike wblad,sprobuj to ominac i zobacz efekt.Nastepnie jezeli to niepomoze masz uszkodzona elektronike .To tyle. Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedz, lecz czujnik i mechanizm zamka drzwi został przez zemnie sprawdzony i jest sprawny, instalacja biegnąca z czujnika do elektroniki też jest sprawna. :cry:
    Dlatego bardzo proszę o jakiś schemat lub serwisówkę do tej pralki lub link gdzie mogę sobie zassać.
    :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista AGD
    program :cry: sprawdz elementy zasilania blokady z programatora
  • Poziom 22  
    Tak dla informacji pralka ta na początku cyklu sprawdza pompę spustową i silnik, jeżeli któraś z tych rzeczy jest uszkodzona lub pracuje nie prawidłowo to wyświetla komunikat otwartych drzwi
    to nie zmienia faktu iż rzeczywiści może być uszkodzona blokad lub programator.
  • Specjalista AGD
    bronek1806 napisał:
    Tak dla informacji pralka ta na początku cyklu sprawdza pompę spustową i silnik, jeżeli któraś z tych rzeczy jest uszkodzona lub pracuje nie prawidłowo to wyświetla komunikat otwartych drzwi
    to nie zmienia faktu iż rzeczywiści może być uszkodzona blokad lub programator.

wtedy wyświetla kod błędu diodami prędkości wirowania

a nie otwartych drzwi :!:
  • Poziom 2  
    Panowie czy udało się wam zlokalizować usterkę ?? Pytam ponieważ (tak sądzę) ten model pralki ma tą usterkę w standardzie ... i teraz sam szukam rozwiązania - na razie ciężko.
  • Poziom 11  
    Witam
    Pam Bronek 1806 ma rację jeżeli w tej pralce skończą się szczotki w silniku to zaczyna mrugać lampka " otwarte drzwi .
  • Poziom 15  
    witam dokladnie mialem to samo wymiana szczotek na silniku wyjasnila sytuacje
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    oczywiscie to tez moze byc programator ale szczotki kosztuja jak u mnie 5 zlotych a to nie jest tak drogo warto sprubowac
  • Poziom 2  
    Serdeczne dzięki Panowie !! Faktycznie szczotki zajechane do zera! Na ten moment podczyściłem je trochę i działa. Ale wymiana jak najszybciej.