logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

GeFORCE2 MX na płycie BX - brak działania w Windows 98SE i ME, sterowniki?

naser 28 Mar 2003 12:57 1405 8
REKLAMA

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy braku działania karty graficznej GeForce2 MX na płycie głównej z chipsetem Intel BX pod systemami Windows 98SE i ME. System Windows 98SE nie uruchamia się, a Windows ME zgłasza brak sterowników lub nieobecność karty. Karta działa poprawnie na innych komputerach, a sterowniki zostały już wielokrotnie zmieniane bez efektu. Sugerowano instalację różnych wersji sterowników NVIDIA Detonator oraz zmianę ustawień AGP w BIOS-ie, w tym ustawienie AGP na 1x, wyłączenie Fast Writes, wyłączenie cache video i wyłączenie AGP 0ms read/write state. Zalecane jest także wyłączenie współdzielenia przerwań PCI z AGP i pozostawienie wolnego przerwania dla AGP. Wskazano, że sterowniki VIA4in1 nie pomogą na płycie z chipsetem Intel BX. Proponowano aktualizację BIOS-u płyty, jednak problemem jest brak identyfikacji producenta płyty. Wskazano metody identyfikacji płyty i wersji BIOS-u, m.in. poprzez odczyt informacji na ekranie startowym komputera (klawisz PAUSE) lub użycie programu WinCPUID. Podkreślono, że Windows ME powinien mieć wbudowane sterowniki dla chipsetu Intel BX.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA