Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Zanussi ZT1621 - Uszkodzony termostat

leonard666 20 Wrz 2016 12:47 597 6
  • #1 20 Wrz 2016 12:47
    leonard666
    Poziom 17  

Witam.
    Mam problem z zamiennikiem termostatu (K50L3365), ponieważ nie mogę w sieci znaleźć jego parametrów. Lodówka jest jedno drzwiowa z zamrażalnikiem w górnej części lodówki. Kapilara jest zamontowana w dolnej części zamrażalnika, nad szufladą na wodę. Wstawiłem termostat uniwersalny zamrażalki, który daje za niską temperaturę.
    Oryginał jest drogi a sprzęt leciwy,więc proszę o pomoc kolegów z doświadczeniem, bo nie chcę kupować w ciemno termostatów.

0 6
  • Pomocny post
    #2 20 Wrz 2016 13:36
    aaanteka
    Poziom 38  

W twoim przypadku nie chcąc robić kosztów spróbowałabym umiejscowić gdzie indziej termostat.

Pamiętaj również ,że takie termostaty mają dużą tolerancję.

O ile za niska jest temperatura oraz czym , gdzie i w jaki sposób ją mierzysz?

0
  • #3 20 Wrz 2016 13:50
    wiertacz
    Poziom 34  

A na stary termostacie nie ma czasem wybitych parametrów ?
    Ja naszukałem się parametrów swojego termostatu a okazało się, że są wybite na obudowie.

0
  • #4 20 Wrz 2016 18:47
    leonard666
    Poziom 17  

Koledzy dzięki za odpowiedź.
    Termostat wyłącza agregat (na zakresie 1), ale zamraża produkty do połowy lodówki, od góry (zamrażalnika). Nie ma wytłoczonej temperatury na obudowie. Może przełożyć kapilarę na górna część zamrażalnika, bo tam płynie czynnik. Nie wiem czy jest tam miejsce, bo jest plastikowa rama. Oryginalny termostat ma tylko dwa piny, więc z zamiennikiem nie powinno być problemu, jeżeli znamy zakres temperatury. Nie chciał bym kombinować z termostatami elektronicznymi, bo nie ma tam miejsca na nią. Może ktoś wie jaki tam wstawić zamiennik.

0
  • Pomocny post
    #5 20 Wrz 2016 20:51
    newDJ
    Poziom 17  

Jeżeli mnie moje notatki nie mylą to ten termostat ma następujące parametry:-9,0 ÷-18,00 złącza 3-4 z pozycją wyłącz.

0
  • Pomocny post
    #6 20 Wrz 2016 21:02
    january wietrzyk
    Poziom 18  

Kup vc1 k50-p1110 uniwersalny lub rosyjski tam 112

0
  • #7 23 Wrz 2016 15:28
    leonard666
    Poziom 17  

Zastosowałem termostat W2. Regulacja temperatury w normie. Elektroniczne termostaty są tanią alternatywą. Ciekaw jestem, czy dało by się je stosować bez problemowo w przypadku katastroficznych uszkodzeń oryginalnego modułu sterującego.
    Dziękuję za pomoc.

0