Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Termopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zgrzewarka do ogniw (za mała moc ?)

danio8522 02 Oct 2016 16:48 1737 5
 • #1
  danio8522
  Level 12  
  Oto film pokazujący moją zgrzewarkę 3,17 minuta albo cały dla cierpliwych https://www.youtube.com/watch?v=mhKZaTFsacc
  Problem polega na tym, że nawet jak widziałeś, po zgrzaniu jestem w stanie rozdzielić te blaszki palcami. Gdzie leży problem? Liczba zwojów wtórnego? Niektórzy montują dwa transformatory łącząc w szereg lub równolegle, czy to pomoże? Co mają fabryczne zgrzewarki, czego moja nie ma?
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Termopasty
 • #2
  miecho18
  IT specialist
  Te elektrody to jakiś żart? Jakiej mocy trafo? Jaki czas zgrzewania? Jaki przekrój przewodu na wtórnym (żyły, a nie izolacji)? Jakiej grubości blaszki chcesz zgrzać?
 • Termopasty
 • #3
  danio8522
  Level 12  
  Trafo od mikrofali więc przeważnie mikrofale mają około 800W. Elektrody - no muszą być blisko aby dało się ogniwo zgrzać. Materiał do sczepienia to blaszka 0,15mm plus grubość blachy na ogniwie. Czas jak widać mogę ustawić dowolny, rzecz w tym że gdy przesadzę to ogniwo wybuchnie (wolę lutować lutownicą). Kiedy widzę pracę zgrzewarek fabrycznych to nawet nie nagrzewają materiału do czerwoność a spoina trzyma jak ... Grubość przewodu na wtórnym to 35mm kwadratowego (przewód spawalniczy ze specjalna izolacją w środku).
 • #4
  miecho18
  IT specialist
  Chodziło mi o sposób połączenia przewodów z elektrodami. Rezystancja połączenia pewnie ogromna. Sam zbudowałem kilka miesięcy temu podobną zgrzewarkę, więc wiem o czym piszę.
 • #5
  danio8522
  Level 12  
  Użyłem kostek są one nawet grubsze od przewodu. Jeśli polecasz to wykonam test i podłączę przewody prosto do elektrod, jakie te elektrody zrobić ? (możesz wrzucić fotkę wykonanych przez ciebie elektrod
 • #6
  miecho18
  IT specialist
  Ja jako elektrod użyłem prętów miedzianych fi=8mm zaostrzonych na końcu. Połączenie przewodów z prętami zrealizowałem w ten sposób, że przewód owinąłem najpierw wokół pręta, następnie docisnąłem go w dwóch miejscach za pomocą drutu Cu 1,5mm2 i zalałem wszystko "cyną". Elektrody są zimne (również w miejscach połączeń z przewodami) nawet po kilkunastu zgrzewach.