Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ranking OBD2 - Przegląd dostępnych interfejsów OBD2.

FalconpPablo 06 Paź 2016 02:09 2574 6
  • #1 06 Paź 2016 02:09
    FalconpPablo
    Poziom 5  

W obecnym czasie trudnię się zrobieniem uniwersalnej diagnostyki OBD2/EOBD opartej o STN1170 do mojej pracy inżynierskiej. Niestety dość istotnym punktem jest przegląd dostępnych na rynku rozwiązań (różnej maści). Chodzi mi o gradację od prymitywnych, aż do bardzo zaawansowanych. Marka samochodu nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia. (Jeżeli pomyliłem dział to proszę o przesunięcie)

0 6
  • #2 06 Paź 2016 07:42
    piotrekwoj1
    Poziom 37  

No ale w czym problem w necie jest pełno wszystkiego o sprzęcie, to czego oczekujesz? Zapewne jak zrobisz to najprostrzy do diagnostyki po liniaj KL i tyle.

0
  • #3 06 Paź 2016 07:53
    piotrek_BRK
    Poziom 9  

piotrekwoj1 napisał:
    No ale w czym problem w necie jest pełno wszystkiego o sprzęcie, to czego oczekujesz? Zapewne jak zrobisz to najprostrzy do diagnostyki po liniaj KL i tyle.

Ten scalak daje naprawdę spore możliwości. Sam pół roku temu obroniłem pracę zbudowaną w oparciu o STN1110 i efekty były więcej niż zadowalające. I jeśli można coś zasugerować to nie ma co zagłębiać się w jakieś porównania czy przegląd rynku, w mojej opinii zdecydowanie lepiej skupić się na dokładnym opisie własnych rozwiązań.

2
  • #4 20 Paź 2016 03:41
    FalconpPablo
    Poziom 5  

Chodzi mi o sprawdzone testery:
    - kabel z wyświetlaczem,
    - pod USB,
    - Wi-Fi,
    - Bluetooth,
    - i coś najbardziej rozbudowanego, znalazłem XTOOL PS90.

Dodano po 4 [minuty]:

piotrekwoj1 napisał:

Mam zamiar zrobić na każdy protokół zgodny z OBD2/EOBD.

1
  • #5 20 Paź 2016 05:38
    piotrekwoj1
    Poziom 37  

Jest tego naprawdę bardzo dużo nie chcę Cię zniechęcać ale nie wiem czy nie popłyniesz w zrobieniu wszystkich protokołów w jednym "opakowaniu" tym bardziej abyś uzyskał połączenie z autem. Gradację przyjmij cenową bo są np ELM327 tani ale też mało funkcji to tylko taki "kasowacz błędów" wyżej np. Autocom uniwersalny dość dobry do diagnostyki, słaby do programowania, dalej testery dedykowane typu np. Clip, Lexia , Vcds, Tech2, dość duże możliwości ale tylko w swoich markach. Kolejny Autel ms908 pro duże możliwości w różnych autach, Abrites commander w pełnym pakiecie potężny sprzęt. Tak jak widzisz jest tego mnóstwo.

0
  • #6 21 Paź 2016 14:17
    FalconpPablo
    Poziom 5  

Nie popłynę, ponieważ każdy moduł jest podzielony w taki sposób, żeby nic nie pominąć, poza tym mam 2 płytki. Jedna z wyświetlaczem i procesorem, a druga z STN1170 i elementami odpowiedzialnymi za protokoły. Trzeba przyznać że płytka pomimo dwustronności jest wielka, ale na obecnym etapie ma to ładnie działać, a później będę myślał nad minimalizacją.
    Co do gradacji to właśnie pomyślałem sobie, że cenowa będzie chyba najrozsądniejsza. Wiem, że tych urządzeń jest mega dużo, ale mnie chodzi o sprawdzone, o których ktoś może mi powiedzieć coś więcej niż tylko marketingowy bełkot.

0
  • #7 24 Paź 2016 16:06
    redzi84
    Poziom 1  

Cześć, mam pytanie. Czy rozważałeś problematykę automatycznego łączenia się dongla po bluetooth? Chodzi mi o takie połączenia jak mają np słuchawki bezprzewodowe. Czyli urządzenie jest w trybie master a nie slave jak wszystkie elmy. Tworzymy apkę dla kierowców i poszukujemy właśnie takiego urządzenia. Będę wdzięczy za pomoc.

Dla zainteresowanych apka jest już w google play i nazywa się MyWheels

0