Witam.
Lodówka jest kolegi, na początku był problem z wyłączaniem się kompresora, więc doczytał się gdzieś, że można zmostkować ze sobą przewody czarny i brązowo - biały, żeby chodziła ciągle. Niestety, ale włożył też łapy w 2 szare i je również zmostkował, co doprowadziło do zwarcia. Proszę o identyfikację tych dwóch tranzystorów zaznaczonych na zdjęciu, gdyż postaram się je podmienić i do momentu jak nie kupi nowej lodówki, to żeby chociaż ta jakoś podziałała.
Przepraszam za jakość zdjęcia, ale stało się to wczoraj i wieczorem podjechałem i obejrzałem co się stało. Ewentualnie może ktoś z forumowiczy miał problem z lodówką Boscha, która chłodzi do pewnego momentu, następnie termostat ją wyłączy, ale niestety nie chce potem znowu się samoczynnie włączyć?
Trafiłem teraz na posty o uszkodzonym termistorze, tylko czy ktoś już go wymieniał w tym modelu, bo wątpię, żeby jego umiejscowienie było podobne jak w opisywanych modelach KGV2604 lub KGV 3604/03?
Lodówka jest kolegi, na początku był problem z wyłączaniem się kompresora, więc doczytał się gdzieś, że można zmostkować ze sobą przewody czarny i brązowo - biały, żeby chodziła ciągle. Niestety, ale włożył też łapy w 2 szare i je również zmostkował, co doprowadziło do zwarcia. Proszę o identyfikację tych dwóch tranzystorów zaznaczonych na zdjęciu, gdyż postaram się je podmienić i do momentu jak nie kupi nowej lodówki, to żeby chociaż ta jakoś podziałała.
Przepraszam za jakość zdjęcia, ale stało się to wczoraj i wieczorem podjechałem i obejrzałem co się stało. Ewentualnie może ktoś z forumowiczy miał problem z lodówką Boscha, która chłodzi do pewnego momentu, następnie termostat ją wyłączy, ale niestety nie chce potem znowu się samoczynnie włączyć?
Trafiłem teraz na posty o uszkodzonym termistorze, tylko czy ktoś już go wymieniał w tym modelu, bo wątpię, żeby jego umiejscowienie było podobne jak w opisywanych modelach KGV2604 lub KGV 3604/03?
Moderowany przez skryn:Jeżeli nie rozróżniasz triaka od tranzystora, to taki temat powinieneś umieścić w dziale dla początkujących. Stąd więc przenoszę.