Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Chłodziarko-zam. BOSCH KGV 33 VW 30 E - Identyfikacja tranzystorów.

izariz 12 Paź 2016 11:56 405 1
 • #1 12 Paź 2016 11:56
  izariz
  Poziom 14  

  Witam.
  Lodówka jest kolegi, na początku był problem z wyłączaniem się kompresora, więc doczytał się gdzieś, że można zmostkować ze sobą przewody czarny i brązowo - biały, żeby chodziła ciągle. Niestety, ale włożył też łapy w 2 szare i je również zmostkował, co doprowadziło do zwarcia. Proszę o identyfikację tych dwóch tranzystorów zaznaczonych na zdjęciu, gdyż postaram się je podmienić i do momentu jak nie kupi nowej lodówki, to żeby chociaż ta jakoś podziałała.
  Przepraszam za jakość zdjęcia, ale stało się to wczoraj i wieczorem podjechałem i obejrzałem co się stało. Ewentualnie może ktoś z forumowiczy miał problem z lodówką Boscha, która chłodzi do pewnego momentu, następnie termostat ją wyłączy, ale niestety nie chce potem znowu się samoczynnie włączyć?
  Chłodziarko-zam. BOSCH KGV 33 VW 30 E - Identyfikacja tranzystorów.

  Trafiłem teraz na posty o uszkodzonym termistorze, tylko czy ktoś już go wymieniał w tym modelu, bo wątpię, żeby jego umiejscowienie było podobne jak w opisywanych modelach KGV2604 lub KGV 3604/03?

  Moderowany przez skryn:

  Jeżeli nie rozróżniasz triaka od tranzystora, to taki temat powinieneś umieścić w dziale dla początkujących. Stąd więc przenoszę.

  0 1
 • #2 27 Gru 2018 16:26
  izariz
  Poziom 14  

  Lodówka została zutylizowana.

  0