Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino UNO + neoway M590 - podłączenie

25 Paź 2016 19:20 1794 6
  • Poziom 8  
    Witam, od niedawna jestem użytkownikiem arduino, na początek postanowiłem pobawić się z modułem GSM neoway M590, udało mi się podłączyć (nie wiem czy dobrze) - dioda mruga po podłączeniu do zasilania.

Posiadam dokładnie taki moduł:

Arduino UNO + neoway M590 - podłączenie

i tak:

I - PUste
    T - Tu mam podpięte TX z arduino
    R - RX z arduino
    U - 3.3v z arduino
    K - PUSTE
    G - MASA

No i wiadomo z drugiej strony masa i 5v.

i teraz jak podłącze arduino pod usb - nic się nie dzieje, natomiast jak połączę na chwilę G z K to moduł tak jakby "startuje" i zaczynają mrugac 2 diody.

Pierwsze pytanie brzmi - czy dobrze to podłączyłem?

Drugie pytanie brzmi - jeżeli dobrze to podłączyłem to dlaczego jak załaduję ten kod:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Na monitorze portu szeregowego wyświetla mi się tylko: SMS Messages Sender i nic dalej nie idzie?

Jestem początkujący więc proszę o wyrozumiałość, dzięki z góry!
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 23  
    Jeżeli startuje po połączeniu G z K to ma być połączone, a kod nie działa bo biblioteka GSM.h jest do oficjalnego shielda GSM.

Link
    Link
    Link
    Link
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 8  
    Włożyłem kartę sim od orange, próbuję wysłać sms na tym kodzie:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

i wyswietla tylko: GSM tester v1.0

diody mrugaja +/- co 1 sek

co moze byc jeszcze nie tak?

Dodam jeszcze, że czasami diody się tak jakby "Przymrużają"
  • Poziom 12  
    Witam.
    1. Napięcie 3,3V jest MINIMALNYM napięciem, przy jakim modem działa (max to 4,8V).
    2. Pobór prądu - w impulsach modem pobiera 2A - czy zasilanie wydoli? Bo jak nie, to system powiesi się - pod wpływem zaników napięcia lub przeciążenia zasilacza.
    3. Prędkości transmisji - modemy te są tanie, ale pochodzą z demontażu. Prędkości, na jakie są zaprogramowane i jakie spotkałem, to: 9600. 38400 i 115200 - losowo.
    4. Podobnie wygląda spawa z diodą świecącą - różne zachowanie, zależne od pochodzenia egzemplarza.
  • Poziom 8  
    Zasilam to USB - przez arduino, pewnie w tym leży problem, po pracy spróbuję to podłączyć pod jakiś zasilacz i dam znać.
  • Poziom 1  
    Hello Dudes,
    I have an arduino uno and the same M590 Neoway module i try to receive sms have you got find a solution for that ?
    Thx
  • Poziom 16  
    Masz źle podpięte tx i rx. Trzeba podłączyć odwrotnie . Na przyszłość schemat mile widziany.