Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki amplituner wybrać (głównie do muzyki)?

luny07 07 Lis 2016 15:43 4206 19
  • #1 07 Lis 2016 15:43
    luny07
    Poziom 5  

Witam,
    Kubatura pomieszczenia to 35 m2. Na początek zastanawiam się nad wyborem amplitunera. Miałem okazję słuchać zestawu Yamahy z amplitunerem RX-V765 i kolumnami Yamaha NS-777, NS-C444, NS-333 i gra to cudnie. Ja wstępnie zdecydowałem się na Yamaha YAMAHA RX-V481 a nad kolumnami jeszcze się zastanawiam.
    Co myślicie w powyższym temacie i jakie kolumny byście polecili (kasa na kolumny ok 4000 zł).
    pozdrawiam

0 19
  • #2 07 Lis 2016 18:39
    intenso
    Poziom 38  

Jak weźmiesz ten ampli to już tak cudnie nie będzie.

0
  • #3 07 Lis 2016 23:22
    luny07
    Poziom 5  

Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź?

0
  • #5 08 Lis 2016 11:20
    luny07
    Poziom 5  

Dzięki,
    zdaję sobie sprawę, że ciężko będzie znaleźć kompromis. Więc załóżmy, że muzyki będę słuchał z kanałów tv (niektóre już oferują system dolby) ale też oglądał filmy z dźwiękiem przestrzennym. Jaki w takim razie powinienem wybrać ampli w przedziale do 2,5 tys. PLN?

0
  • #7 08 Lis 2016 12:59
    s4home
    Poziom 20  

Yamaha 481 to słaby, podstawowy model. W budżecie ok 2500zł Onkyo 656 to chyba najlepszy wybór, jest tańszy od konkurencji. Dynamiczny, nie przebarwia, dobrze sprawdza się w kinie.
    Jako głośniki polecam set Heco Music Style 900/200/Center2.

0
  • #8 08 Lis 2016 13:48
    luny07
    Poziom 5  

Analizują powyższe porady na ringu zostają Yamaha RX-V681 (jest jeszcze model Yamaha RX-A750 ale nie bardzo wiem gdzie jest różnica?) i Onkyo 656. Co byście wybrali na moim miejscu?

0
  • #9 08 Lis 2016 13:54
    s4home
    Poziom 20  

Wszystko zależy od tego jakie głośniki chcesz pod to podpiąć. Onkyo jest neutralne, nie przebarwia. Yamaha podbija skraje pasma, w zestawieniu np z Klipschem może się okazać że góra w tych głośnikach będzie za ostra, męcząca. Z drugiej strony podbije trochę niskie tony, więc w połączeniu z głośnikami o słabszym basie zagra lepiej od Onkyo.

0
  • #10 08 Lis 2016 19:10
    luny07
    Poziom 5  

Zastanawiam się pomiędzy Yamaha RX-V681 a starszą RX-V679. Różnica w cenie to prawie 700 zł. Czy warto dołożyć do tej droższej?

0
  • #11 09 Lis 2016 08:54
    s4home
    Poziom 20  

Różnica sprzętowe nie są duże : atmos oraz wejście gramofonowe. Ważniejsze jest to że jest to tegoroczny model i ma pełne wsparcie techniczne. W przypadku kiedy pojawi się np problem softowy, łatwiej z nim będzie o jakąś aktualizację niż ze starszymi modelami

0
  • #12 09 Lis 2016 09:47
    luny07
    Poziom 5  

Dzięki,
    Ale co do softu to przecież gdybyśmy chcieli być na bieżąco to musielibyśmy wymieniać sprzęt co roku.
    Czyli reasumując sprzęt będzie grał tak samo różnica jest tylko w atmos i wejście na gramofon?

0
  • #13 09 Lis 2016 09:55
    s4home
    Poziom 20  

Tak, sprzęt gra bardzo podobnie.

0
  • #14 09 Lis 2016 19:29
    intenso
    Poziom 38  

luny07 napisał:
    Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź?

Mimo że sluchales nie głupiego ampli to mimo wszystko chcesz kupić drugi od dołu w klasyfikacji Yamahy.
    Ten ampli to słabizna i kaleka w stereo.
    Ja na Twoim miejscu kupiłbym Marantza SR 5010 lub Denona X 3200,, oba te amplitunery posiadają wyjście Pre Out i gdyby Ci się zachciało poprawić coś w swoim systemie a w szczególności stereo to kupujesz wzmacniacz stereo i bez problemów łączysz go z ampli.

A Czy Twój metraż to jeden duży salon czy salon połączony z kuchnią?
    Na taki metraż proponuje Ci Heco Music Style 1000 cały set.
    Nie zapominaj o subie.

0
  • #15 10 Sty 2017 17:46
    thornlab
    Poziom 10  

Co do Yamaha NS-333 to mam zdjęcia środka. Według mnie nie powalają jakością wykonania.

0
  • #16 10 Sty 2017 21:29
    bbobii
    Poziom 24  

Może jeszcze aktualne to napiszę jeżeli poważnie interesuje cię amplituner KD z dobrym stereo minimum to Anthem MRX-310.

0
  • #17 10 Sty 2017 22:10
    thornlab
    Poziom 10  

Ja osobiście odpuściłbym sobie amplituner kina domowego do słuchania muzyki w stereo. Posiadam Onkyo TX-SR608, wzmacniacz Kenwood KA-4040R, Denon PMA-720AE, Breeze Audio na TPA 3116 i wszystkie te wzmacniacze pobiły Onkyo TX-SR608, jeśli chodzi o jakość dzwięku. Breeze Audio mnie zaskoczył, bo kosztując niewiele również deklasował Onkyo przy odsłuchu stereo. Oglądam filmy z dźwiękiem dookólnym, jednak szłu to nie robi. Oglądałem też na stereo nagłaśniając właśnie wzmacniaczem Kenwood KA-4040R i było bardzo fajnie. Wg mnie lepiej zainwestować pieniądze w porządne stereo , jak zamierzasz słuchać tylko muzyki, a i obejrzenie filmu pozostawi uśmiech na twarzy. Ja słucham sobie muzyki właśnie na Denonie z kolumnami Magnat Quantum 673. Jak za te pieniądze to świetne zestawy. Początkowo nie mogłem się przyzwyczaić do dźwięku (wcześniej słuchałem Pioneera A-777 na zestawach opartych o kewlarowe głośniki Tonsila - GDN 11/30) - ale po tym jak wszystko się wygrzało (zwłaszcza wzmacniacz) to teraz jest bardzo fajnie. Przyznam, że uwierzyłem w wygrzewanie nowego sprzętu (wzmacniacz i kolumny kupiłem nowe). Rozmawiałem nawet o tym z elektronikiem pracującym w Irlandii, który potwierdził, że teraz wszystko formuje się (kondensatory) dopiero jak zaczyna pracować u klienta. Wg mnie aby amplituner do kina domowego zagrał jak porządny wzmacniacz stereo to musi kosztować chyba majątek. Sam fakty, że moje Onkyo ma potworne szumy w porównaniu do Denona, nie mówiąc o Pioneerku A-777, który w ogóle nie dawał mi ich usłyszeć.

0
  • #18 11 Sty 2017 10:51
    RMS.pl

Poziom 26  

Jeśli ten system Yamahy gra dla Ciebie cudnie to mam znakomitą wiadomość. To jedne z najgorszych kolumn na rynku, jeśli poszukasz dalej czegoś lepszego to dopiero będziesz mega zadowolony.

Tak jak koledzy napisali wcześniej, do słuchania muzyki zdecydowanie kolumny stereo i wzmacniacz z funkcjami cyfrowymi.

Z czego będziesz słuchał? Pliki cyfrowe, winyl, radio, CD?

0
  • #19 11 Sty 2017 21:22
    thornlab
    Poziom 10  

Napiszę tak (będzie to spory wpis):
    1.) Na pewno nie ładowałbym się w jakieś odtwarzacze CD - miałem tego sporo i całe szczęście części się pozbyłem i zostały mi dwa (jeden już niedomaga, drugi jest jeszcze sprawny). Kupiłem nawet Denona DCD-685 ale jego napęd był tak głośny, że doprowadzał mnie do szału. Wszyscy, wychwalający niewiadomo jak odtwarzacze CD z przed 20 lub 30 lat (wysokie i średnie modele Denona, Pioneera i innych) najprawdopodobniej szykują sobie podłoże do późniejszej zyskownej sprzedaży urządzenia niewiele już wartego. Też miałem tą chorobę, teraz odtwarzam muzykę z DVD i puszczam sygnał na zewnętrzny DAC. Mało tego, czesto puszczam z tegoż DVD zwykłe MP3 (320KB, chociaż są informacje w sieci, że VBR jednak daje lepszy dźwięk, aczkolwiek nie sprawdzałem) - zwłaszcza jak muzyka ma być tylko tłem, a często u mnie tak jest.
    2.) Nie ładowałbym się w "legendarne" zestawy głośnikowe, sprzedawane na portalach aukcyjnych - z reguły jest to graciarnia z niemieckich czy innych wystawek, a legendarność się im tylko dopisuje. Często są to podstawowe modele z lat tak dawnych, że znalezienie jakichkolwiek testów to raczej cud. Bardzo rzadko można trafić na coś sensownego. Nie neguję tu oczywiście takich zakupów, ale podchodziłbym do tego z dużą dozą ostrożności. Dla przykładu podam, że 20 lat temu znajomy załatwił mi wieżę Unitry (magnetofon, tuner i wzmacniacz) za 100 zł, w stanie idealnym. Dokupiłem sobie do tego zestawu odtwarzacz CD marki Philips, ale szybko mnie wyprowadził z równowagi bo przeskakiwał na płytach. Potem był Pioneer PD-4500 (czy coś takiego) - za 40 zł. Philips coś w deseń jak ze zdjęcia:
    Jaki amplituner wybrać (głównie do muzyki)?
    Jakie było moje zdziwienie jak zobaczyłem ceny podobnych do niego urządzeń. Przecież w większości wypadków to już złom. Co z tego, że jeszcze podziała jak za te same pieniądze można mieć blue-ray odtwarzające pliki flac, lub tablet do którego podłączymy DAC przez USB i dzwięk będzie o wiele lepszy. Owszem może nie będzie tak ciepło i miękko (efekt starzejących się komponentów i zniekształceń), ale to jest nowe urządzenia. Są napakowane elektroniką bo kiedyś montaż SMD nie istniał, wszystko było większe. Teraz niby nie ma tej jakości, bo wszystko jest wytwarzane z materiałów z odzysku i taki trend się utrzyma.
    3.) Nie brałbym na serio testów w pismach branżowych. One są tak pisane, że jak się je czyta to mózg zaczyna działać jakbyśmy byli głodni i właśnie kelner prezentuje nam walory smakowe potraw serwowanych w restauracji, czyli niezbyt racjonalnie. W większości przypadków to marketingowy bełkot.
    4.) Nie słuchaj opinii innych tylko posłuchaj tego co zamiesz kupić. Na przykład - wiele osób na forach strasznie wypowiada się o produktach Tonsil. Ja osobiście słuchałem kolumn podłogowych Tonsil Siesta (z ich bardzo źle ocenianym głośnikiem wysokotonowym) na amplitunerze do kina domowego i... I są to zestawy o których marzę - grają po prostu świetnie jak za te pieniądze.

5.) Najbardziej wypasiony odtwarzacz sieciowy, SACD, CD nie da takiej elastyczności jak tablet w podstawce podłączony do zewnętrznego DAC. Oprogramowanie zmieniasz gdy chcesz, a nie jak producent łaskawie wyda nowy soft. Zdarzy się też, że nie wyda aby nowe modele schodziły z półek. Stare nagle stanie się nie za bardzo kompatybilne z obecnmi standardami. Pamiętajmy, że w branży oprogramowania stare to już coś co na rynku jest 2 lata. Potem kolekcja płyt CD stanie się ciężarem, z którym trzeba się będzie uporać, a pieniądze zostały wydane... Można tworzyć płyty DVD z muzyką w jakości 96kHz i 24 bity (bez żadnej kompresji) - jest w sieci takie oprogramowanie.
    6.) Stare płyty często są beznadziejnie zrealizowane, więc czego na czym by się nie słuchało to brzmi raz lepiej raz gorzej.
    7.) Nie kupowałbym wzmacniacza z wbudowanym przetwornikiem DAC, ja mam Denona bez DAC i jestem z tego właśnie powodu zadowolony - zapłaciłem za wzmacniacz, a DAC kupiłem taki na jaki miałem ochotę. Nie oszukujmy się, wciskając DAC producent z reguły musi na czymś zaoszczędzić albo podnieść cenę.
    8.) Widziałem ostatnio test urządzeń reaktywowanej marki Technics - stereofoniczny wzmacniacz cyfrowy: parametry na poziomie mojego Breeze Audio z ChRL (za niecałe 200 zł) a cena coś około 5000 zł (może więcej). Rozbawiło mnie to do łez, zwłaszcza, że w środku wiało pustką a płytka drukowana wyglądała tragicznie, no ale na zewnątrz ładnie wyglądał. I tu dochodzimy do końca...
    9.) W większości przypadków gra cena sprzętu. Jak ktoś wyda często ciężko zarobione pieniądze na naprawdę sporo kosztujący zestaw stereo, to choćby brzmiał źle, on będzie zachwalał jak się tylko da... Przecież coś co kosztowało 10 000 zł lub więcej nie może grać źle!!! Kiedyś słuchałem zestawu Denon PMA-1500AE (może 1510AE) z kolumnami Canton (kosztującymi jakieś 6 000 zł) - zestaw w sumie kosztował ponad 10 000 zł. A w trybie direct grało to tak, że krew mi się z uszu lała.

0
  • #20 25 Mar 2017 06:41
    luny07
    Poziom 5  

Wybór dokonany - Yamaha RXV 679.
    Polecam tym, którzy rozważają zakup tego sprzetu.
    Temat do zamknięcia.

0
  Szukaj w 5mln produktów