Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KYOCERA 3050ci - co chwila pokazuje komunikat dodawania tonera

serwis.urz.biurowych 20 Nov 2016 18:02 1422 5
 • #1
  serwis.urz.biurowych
  Level 13  
  witam
  mam przypadek z kolorową Kyocerą 3050ci, maszyna co kilka stron zatrzymuje się i wyświetla informację że dodaje toner , bardzo utrudnia to pracę.
  W maszynie zostały wymienione zespoły bębnów oraz zespoły wywołujące na nowe z powodu stosowania tonerów zamienników i wyskakiwania błędów wywoływaczek oraz fatalnej jakości wydruków, sypania tonerów. Przed wymianą również wyskakiwał ten komunikat o dodawaniu tonera, po wymianie nic się nie poprawiło w tej kwestii. Oczywiście jakość kopii jest z powrotem super, wszystko drukuje się czyściutko. Zostały przeprowadzone procedury przy wymianach opisane w dołączonych ulotkach do wywoływaczek. Potrzebuję pomocy kolegów, jak sprawdzić o który to kolor toneru chodzi z tym dodawaniem tonera, jak to zobaczyć. Jak można naprawić ten problem. Może już spotkaliście się z takimi komunikatami w tym modelu. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Z góry dzięki.
 • #2
  Dundog
  Level 1  
  Wprawdzie piszesz, że wywolywacze były wymienione, ale spróbuj je wszystkie wyciagnac i zatkać, następnie odwróć do góry nogami i ostukaj je np śrubokrętem. Wiele razy mi pomogło.

  Ps na koniec odpal odświeżanie wywolywaczy.
 • #3
  sir-zak
  Level 19  
  i sprawdź w serwisie napędy tonerów, bo może, któryś nie kręci
 • #4
  elektronik_86
  Level 16  
  A tonery ile mają %? Bo jak masz prawie pusty to tak będzie co chwilę dosypywać. A te które są w maszynie są na pewno oryginalne? Mają wszystkie oznaczenia Kyocery?
  Aha i ile stron wydrukowała kopiarka od wymiany deweloperów i bębnów w kolorze?
 • #5
  serwis.urz.biurowych
  Level 13  
  spróbuję ostukać te wywoływaczki. Jeśli chodzi o tonery to na pewno oryginalne, sam je instalowałem i sprawdzałem, kupione z pewnego źródła. Jeśli chodzi o ilość wydruków to dopiero niedużo zrobili może z 500 szt. Za kilka dni tam będę to zobaczę co słychać, może samo się unormuje w międzyczasie.
  Mam pytanie ewentualnie gdybym miał taką potrzebę - czy w kodach można sprawdzić silniki tonerów osobno dla każdego koloru ? W jakim kodzie jest ta procedura ? Czy to słychać czy też trzeba obejrzeć czy się kręci ?
 • #6
  krzys_ka
  Level 25  
  Napędy tonera są w U135, możliwe że zapchane są kanały zaypowe toner- wywoływacz, dlatego nie dodaje tonera, Po zablokowaniu przedniej klapy jest możliwość sprawdzenia czy zębatki tonerów się kręcą.