logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Recovery nie chce się włączyć Compaq 100eu Windows XP.

gforce 27 Lis 2016 20:49 726 3
REKLAMA
  • #1 16090177
    gforce
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Komputer Compaq 100eu.
    Uszkodzeniu uległ dysk twardy.
    Po wymianie logicznym jest, że nie było ja nim parycji recovery.
    Posiadam dwa takie komputery więc z drugiego zgrałem za pomocą easeus disk copy cala partycje uwczesnie utworzoną na nowym dysku.
    Ustawienia partycji są takie same jak na dzialajacym komie, tzn primary i system plików NTFS.
    Mimo to przy wlaczaniu kompa nie reaguje on na klawisz F10 ktory odpowiada za recovery. Reaguje na wszystkie inne komendy czyli bootmgr i diagnostyke mozna wlaczyc. Nie wiem co dalej czynić a instalowanie oddzielnie systemu i sterowników nie przynosi za dobrych rezultatów, komputer działa ale dużo wolniej niż ten stary na którym jest orginalny system.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 16090787
    gforce
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Na dysku są 2 partycje, jedna z systemem druga z recovery. Jakiego programu użyć, żeby to zrobic za jednym zamachem?
  • #4 16092762
    Gelip
    Poziom 36  
    Posty: 5213
    Pomógł: 321
    Ocena: 607
    gforce napisał:
    Na dysku są 2 partycje, jedna z systemem druga z recovery. Jakiego programu użyć, żeby to zrobic za jednym zamachem?

    Debian-Live choćby ten debian-live-6.0.5-i386-standard.iso
    Sprawdź jak są widziane dyski poleceniem:

    Aby sklonować pierwszy dysk na drugi wykonaj polecenie:
    dd if=/dev/sda of=/dev/sdb
REKLAMA