Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAGNUM MIG 330 4x4 - iskrzenie na płycie PEM-01B

lecho5law 07 Gru 2016 08:57 1728 2
  • #1 07 Gru 2016 08:57
    lecho5law
    Poziom 3  

Witam jako że jest to mój pierwszy post na Tym forum to pragnę się przywitać oraz prosić o pomoc.

Zakupiłem nową spawarkę MAGNUM MIG 330 4x4 pospawałem około pół roku i przestała. Spawarkę dałem na gwarancję do sklepu ale mi nie uznali. W protokole napisali "uszkodzenie układu tranzystorów falownika spowodowane opiłkami". Nie mam pojęcia jak to sprawdzili skoro po rozkręceniu przeze mnie spawarki w środku wyglądało tak jakby nikt tam nie zaglądał.

Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w naprawie.
    Z moich pomiarów miernikiem ustaliłem, że układ prostownikowy jest sprawny, 20 tranzystorów przy radiatorze też wydaje się być sprawne (brak zwarć).

Z obserwacji zauważyłem delikatne zwęglenie przy złączu na płytce PEM-01B (sprawdziłem piszczkiem wyprowadzenia i nie wykryłem zwarć).
    Dodam, że przy uruchomieniu spawarki w wskazanym miejscu było widać błysk . Dodatkowo zauważyłem też podtopienie przy układzie wyjściowym prostownika (słabo dokręcony płaskownik)
    Z góry dziękuję za pomoc. MAGNUM MIG 330 4x4 - iskrzenie na płycie PEM-01B MAGNUM MIG 330 4x4 - iskrzenie na płycie PEM-01B

0 2
  • Pomocny post
    #2 07 Gru 2016 11:33
    SQ5AZP
    Poziom 26  

Ewidentnie jest zwarcie węglem przetopionym z innym śmieciem pomiędzy pinami złącza lewego, (zdj. pierwsze) i ew pinu skrajnego lewego w złączu drugim.
    Stosując szeroki grot (tak aby objac jednocześnie wszystkie szpilki dużego złącza wylutować obydwa.
    Zwęglenia usunąć najpierw mechanicznie, następnie wymyć acetonem aż do momentu gdy sadza przestanie brudzić wacik. po starannym wysuszeniu pokryć lakierem elektroizolacyjnym Ftalur, Elantans, Ultimeg 2000...
    W ostateczności może być plastic20 spray, którego natrysnąć należy 3-4 warstwy (po wyschnięciu poprzedniej).
    Sprawdzić.
    I być może to będzie całość koniecznej naprawy.

0
  • #3 07 Lip 2017 08:15
    lecho5law
    Poziom 3  

SQ5AZP dzięki za pomoc,zastosowałem się do twojej porady i problem rozwiązany :)

0