Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem Opel Vectra A "Check Engine"

15 Lip 2005 17:23 10776 13
  • Poziom 13  
    Witam
    W moim Oplu Vectra A 1994r.zagazowana, zapalila sie kontrolka "check energy", w zwiazku z tym sprawdzilem kody bledow w sterowniku i wyrzucilo :
    25--Wtryskiwacz - zbyt wysokie napiecie
    24--Czujnik przebytej drogi - brak impulsów
    I teraz pytanie gdzie znajduje sie usterka wszystkie kostki sprawdzilem i sa jak najbardziej ok.
    moge sie domyslac ze kod 25 bedzie mial zwiazek z gazem,ale 24 to nie mam pojecia gdzie mozna szukac tego czujnika.
    Prosze o jakies wskazowki co i gdzie mam sprawdzic
    Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Chodzi mi o kontrolke z symbolem ktory daje w zalaczniku, zawsze myslalem ze nazywa sie check energy ale mniejsza o to
    Update: teraz juz wiem jak ona sie wabi Check engine
  • Poziom 17  
    Mam podobny problem tylko mi pokazało kod 44 oraz 45
  • Poziom 12  
    niewiem jak w twojej vectrze ale w corsie 95 ten sygnał predkości pojazdu jest brany z licznika , mi upaliła się scieżka od zaróweczki podświetlenia i taki był efekt
  • Poziom 21  
    domyślam sie że masz silnik C20NE (bo nie napisałeś )
    i ten silnik z czteropunktowym wtryskiem na gazie ma odciete wtryski
    i to wykrywa sterownik dlatego świeci sie kontrolka pomarańczowa sygnalizując ustrke , mozna to wyeliminowac czyli oszukac streownik
    podłączając przekaźnik podajćy sygnał nap tak jak przy wtrysku benzyny sam sie do tego zbieram :-)
  • Poziom 13  
    Silnik mam na jednopunktowym wtrysku,to samo dzieje sie podczas jazdy zarowno na gazie jak i na bezynie.A co to czujnika predkosci to rozbiore licznik i zobacze
  • Poziom 21  
    zajrzałem do kodów i dla multeka -mono wtrysk nie znalazłem kodu usterki 25 taki kod jest w Motroniku w silniku C20NE - przyczyna
    zwarcie z napięciem akumulatora -tak piszą mądre księgi
    i teraz usterka wystąpiła po zamontowaniu gazu czy później?
  • Poziom 13  
    Usterka wystapila po zamontowaniu gazu ale nie odrazu tylko po jakichs 6 miesiacach,juz nie wiem gdzie szukac wszystkie przewody i kostki wygladaja na dobre itd.
  • Poziom 25  
    Skasuj błędy odłączając na conajmiej 10 sekund akumulator. Pojeździsz trochę i sprawdzisz ponownie. Jeśli się pojawią ponownie, to przy kodzie 24 musisz sprawdzić cały napęd prędkościomierza. Miałem kiedyś podobny przypadek w mojej asterce. Linka napędu była ukręcona, a licznik działał poprawnie. Czsami jednak właśnie zapalała się lampka kodowa. Drugi kod to powiązany jest pewnie z instalacją gazową, a raczej ze sterownikiem gazu.
  • Poziom 13  
    Patent z aku byl juz sprawdzay z 5 razy i za kazdym razem bylo ok dopuki sie nie wchodzilo z wieksza predkoscia w zakrety, zawsze wtedy zapalala sie ponownie kontrolka i wywalalo te same bledy.No nic wybebesze licznik i sie zobaczy chociaz dziala bez zarzutu.
  • Poziom 13  
    Może i mnie ktoś pomoże
    Mam Opla Vectre z 94 z silnikiem 1.8 ośmio zaworowy
    do tego instalacja gazowa.Pojechałem do pracy i było wszystko ok po pracy
    wychodze wsiadam przeręcam kluczyk i nic .Wszystko świeci a rozrusznik ani nie dygnie wkońcu kolega mnie pociągną i tak odpaliłem.Zaczęła mi migać kontrolka silnika i tak migała całą drogę do domu.zgasiłem i nadal nie odpala sprawdziłem kody usterek i wywala mi 12-tak jak powinno następnie 83 i 32
    co to znaczy??nigdzie nie znalazłem 83 bo 32 oznacza przekaźnik pompy paliwa że jest za wysokie napięcie o co tu chodzi ??

dodam jeszcze że jest to silnik z 1 punktowym wtryskiem
  • Poziom 39  
    najpierw załatw sprawę rozrusznika
    rozrusznik nie na nic wspólnego z kontrolką chyba że z masą do silnika coś nie teges wtedy mogą się cuda robić