Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 1 1,6 - Biały dym

ma18teusz 22 Gru 2016 15:29 813 11
  • #1 22 Gru 2016 15:29
    ma18teusz
    Poziom 3  

Witam , otóż mam pytanie z rury wydechowej wydziela sie biały dym. Otóż co może być jego przyczyną.Ilość płynu chłodniczego jest miedzy min ,a max i nie widać żeby był olej czy coś innego( wymieniałem płyn chłodniczy miesiąc temu ) w silniku olej cały czas jest na maksimum ( został wymieniony jakieś tydzień temu). Auto nie kopci na niskich obrotach tylko na wysokich. Zakupiłem tester szczelności uszczelki głowicy i kolor został taki sam. Co według niego oznacza że uszczelka pod głowica jest raczej dobra. Termostat( na nowy) wymieniony miesiąc temu i chłodnica tak samo(używana).

0 11
  • TermoPasty.pl
  • #2 22 Gru 2016 16:16
    sadek1979
    Spec od samochodów

Cały czas dymi czy tylko rano ??? Przy takiej temperaturze i wilgotności to uważam że to normalne zjawisko . Opisz bardziej .

0
  • #3 22 Gru 2016 16:16
    sanfran
    Poziom 37  

Dym się rozwiewa szybko, czy nie?
    Bo jeśli się nie rozwiewa i stawiasz "zasłonę dymna" to oznacza ze spalasz olej, który może się dostawać przez prowadnice zaworów. W innym przypadku to jest para wodna, np gotuje się woda zebrana w tłumiku.
    Dobry sposób to przyłożenie czegoś (np ręki) do wydechu (5-10 cm) i dodanie gazu. Zobaczy czy ci na ręce zostaje czysta woda, glikol z chłodzenia czy olej.

0
  • TermoPasty.pl
  • #4 22 Gru 2016 16:20
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

Jaki zapach spalin?
    Auto jeździ trasy czy tylko miasto?
    Może spala olej a może tylko odparowuje z tłumika skondensowana woda, jak się jeździ po kilka km to nie rozgrzeje dostatecznie tłumika końcowego i może się w nim zbierać woda, co przy obecnych temperaturach powietrza nasila efekt "białego dymu".

0
  • #5 22 Gru 2016 21:49
    ma18teusz
    Poziom 3  

Opowiadajac na wasze pytania :
    - auto dymi cały czas( wiecej gazu)
    - raz dałem przy gazówkę koło domu i była mgła straszna( zasłona dymna)
    - własnie nic nie czuć ze spalin , nie czuje żadnego płynu chłodniczego czy coś w tym stylu , smierdzi spalinami poprostu według mnie :D
    -auto jeżdzi dziennie około 15km

Ale na poczatku nie było wgl pary , mam drugi samochód i podobnie z rana kopci ale pózniej jak sie rozgrzeje przestaje

0
  • #6 22 Gru 2016 21:54
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

Weź go przegoń 20km z gazem w podłodze i wróć do tematu.

0
  • #7 22 Gru 2016 21:55
    zsiz
    Poziom 3  

Zrób małą dziurkę na dole końcowego tłumika.

0
  • #8 22 Gru 2016 22:06
    ma18teusz
    Poziom 3  

zsiz napisał:
    Zrób małą dziurkę na dole końcowego tłumika.

po co ?
    Dodano po 3 [minuty]:
    tomasz sadowski napisał:
    Cały czas dymi czy tylko rano ??? Przy takiej temperaturze i wilgotności to uważam że to normalne zjawisko . Opisz bardziej .

rano wiadomo teraz każde auto dymi , ale jak jest rozgrzany silnik to tak samo, np wyjeżdżam z zakrętu i musze dac gazu zeby sie rozpedził a w lusterku widze ze biało za mną , nie mówie ze to jakies wielkie ilości ,ale inni tak nie maja jak ja
    Dodano po 52 [sekundy]:
    sanfran napisał:
    Dym się rozwiewa szybko, czy nie?
    Bo jeśli się nie rozwiewa i stawiasz "zasłonę dymna" to oznacza ze spalasz olej, który może się dostawać przez prowadnice zaworów. W innym przypadku to jest para wodna, np gotuje się woda zebrana w tłumiku.
    Dobry sposób to przyłożenie czegoś (np ręki) do wydechu (5-10 cm) i dodanie gazu. Zobaczy czy ci na ręce zostaje czysta woda, glikol z chłodzenia czy olej.

jutro sprawdzę

0
  • #9 23 Gru 2016 15:42
    ma18teusz
    Poziom 3  

Przyłożyłem ręke do rury wydechowej i ręki nie miałem mokrej czy cos , jedynie na rurze była woda (od środka) .

0
  • #10 23 Gru 2016 16:52
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

No to masz odpowiedź, woda.

0
  • #12 27 Gru 2016 14:55
    ma18teusz
    Poziom 3  

nie ma LPG , teraz zauważyłem że spalanie wzrosło, prawie dwukrotnie

0