Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit DSG573 - Zmywarka pobiera wodę, ale nie myje...

jarecki124 03 Sty 2017 18:05 2184 2
  • #1 03 Sty 2017 18:05
    jarecki124
    Poziom 7  

Witam.
    Już od dłuższego czasu borykam się ze zmywarką Indesit DSG 573, chodzi o to, że po załadowaniu zmywarki, wrzuceniu tabletki rozpoczyna proces: wypompowuje wodę, pobiera nową wodę i cisza... Powinna zacząć myć, powinna włączyć pompę myjącą, ale tak się nie dzieje. Słychać tylko jak załącza się jakiś przekaźnik i cisza, po wciśnięciu "pause" słychać jak przekaźnik się rozłącza...

Na początku wystarczyło wcisnąć kilkakrotnie przycisk "pause" i ruszała bez problemu, teraz zdarza się to coraz częściej... Czasami nic nie trzeba robić bo pracuje normalnie, a czasem to i z 10 min stoję przy zmywarce wciskając "pause" i wreszcie rusza...
    Co może być przyczyną? Coś poważnego i wymiana urządzenia czy drobna naprawa?

2 2
  • #2 04 Sty 2017 23:35
    walker17
    Poziom 12  

1. Mogą być zimne luty na przekaźniku do sterowania pompą wody.
    2. Uszkodzony styk w przekaźniku.
    3. Uszkodzony obwód sterowania pompy.
    4. Uszkodzona wiązka kablowa od sterownika do pompy.
    To takie pomysły na początek :D

1
  • #3 28 Sie 2017 21:20
    palaren
    Poziom 9  

Witam,

Mam dokładnie ten sam problem z tą samą zmywarką. Możesz podpowiedzieć jaka była przyczyna u Ciebie?
    PS.
    Odpowiem na własne pytanie ( może komuś się przyda ...)

Na początku myślałem, że to przekaźnik, ale w miejsce pompy myjącej podłączyłem żarówkę 60W i przy każdym uruchomieniu ( pause - start, pause - start ) żarówka zapalała się więc wstępnie przekaźnik wykluczyłem i wymontowałem pompę.

Pompę rozebrałem na części (wyjąłem cewkę, zdjąłem grzałkę, otworzyłem korpus pompy). Po otwarciu korpusu pompy, zobaczyłem, że wszystko jest zawalone tłuszczem (syfem). Oczyściłem i skręciłem wszystko z powrotem.

Wirnik pompy dziwnie ruszał się po zamontowaniu w korpusie - nie wiem czy to normalne czy to już jego uszkodzenie (uszkodzenie "łożyskowania", ale zamontowałem bez wymiany części (pompa w całości dość droga, a samego wirnika do kupienia jeszcze nie znalazłem). Obecnie zmywarka chodzi OK, zawieszanie pompy nie występuje. Jeśli okaże się, że konieczna będzie wymiana wirnika (pompy), nie omieszkam poinformować forumowiczów...

Pozdrawiam.

2