Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak nagrać wesele na dvd?

03 Sty 2017 19:32 2046 8
  • Poziom 2  
    Wiem, że są podobne tematy, wybaczcie.
    Potrzebuję jednak pomocy krok po kroku. Muszę wypalić swoje wesele na kilkanaście płyt dvd 8GB DL. Otrzymałem swoje wesele na komputer jako "plik filmowy" mpeg, w rozmiarze 17.7gb ( to chyba na blue ray) oraz na płytach dvd, ale na dwóch płytach a ja muszę to wypalić na jednej DL bo już kupiłem oklejone zdjęciami płyty pudełka itd., więc nie ma się jak wycofać z pomysłu wypalenia na płytę DVD DL8GB:(
    Na pierwszą płytę (wypalałem ten plik 17.7GB) udało mi się wypalić laptopem bez żadnych programów z poza windows. Jakimś cudem robiąc po prostu "nagraj na płytę" udało mi się wypalić tę płytę i plik pomniejszył się do 7,71 GB. Po raz drugi już nie udało mi się tego powtórzyć. Przerzuciłem ten plik na komputer.
    Folder nazywa się VIDEO_TS i składa się z plików:
    VIDEO_TS .BUP
    VIDEO_TS
    VIDEO_TS
    VTS_01_0.BUP
    VTS_01_0
    VTS_01_0
    VTS_01_1
    VTS_01_2
    VTS_01_3
    VTS_01_4
    VTS_01_5
    VTS_01_6
    VTS_01_7
    VTS_01_8
    Pytania:
    1. Chcę to wypalić w taki sposób aby odtwarzać to na stacjonarnych odtwarzaczach a także na komputerach (czyli wszędzie). Zatem łatwiej jest połączyć 2 płyty dvd które otrzymałem, czy wypalić ten folder który otrzymałem (powyżej)?
    2. Jeśli ma wybrać ten plik 7,71GB do wypalenia to jak to wypalić, tzn mam folder w którym są ww. pliki tak. Teraz klikam na tym folderze by nagrać czy wchodzę do folderu(do środka), zaznaczam pliki i nagrywam?
    3. Jakim programem? Zwykły z pod windows czy inny. Czy daję nagraj plik czy może nagraj płytę dvd????
    Będę wdzięczny za pomoc bo zaczynam mieć dość, zniszczyłem już kilka płyt i.... nie mam pojęcia co dalej. Tak jak wspomniałem potzrebuję szczegółowej instrukcji bez określeń których pewnie nie zrozumiem:)
    Dzięki serdeczne
  • Poziom 43  
    1.
    laik10 napisał:
    Chcę to wypalić w taki sposób aby odtwarzać to na stacjonarnych odtwarzaczach a także na komputerach (czyli wszędzie).

Z odtwarzaniem płyt DL na odtwarzaczach stacjonarnych mogą być problemy - dlatego Ty dostałeś na dwóch płytach DVD.

2/3. http://www.videoaudio.pl/Czytaj-artykul-1.html#1
  • Poziom 2  
    Dziękuję serdecznie,
    Czy to oznacza, że nie ma sensu w ogóle nagrywać tych płyt, bo nie odtworzą się w stacjonarnych odtwarzaczach?
  • Poziom 43  
    laik10 napisał:
    Czy to oznacza, że nie ma sensu w ogóle nagrywać tych płyt, bo nie odtworzą się w stacjonarnych odtwarzaczach?

Odtworzysz, ale tylko na tych, które obsługują Dual Layer.

laik10 napisał:
    Teraz klikam na tym folderze by nagrać czy wchodzę do folderu(do środka), zaznaczam pliki i nagrywam?

Folder musi mieć nazwę VIDEO_TS, bo inaczej odtwarzacz nie zobaczy filmu.
  • Poziom 43  
    laik10 napisał:

Nie wiem jakimi odtwarzaczami dysponują Twoi znajomi/rodzina - starsze odtwarzacze nie odczytają płyt DL.

Nagrać możesz - jak płyty nie będą odczytywane to nagrasz na DVD 4.7GB.
  • Poziom 2  
    To przekombinowałem:)
    Ale spróbuję. Patrzyłem na nero które mi zaproponowałeś. Chciałem je ściągnąć, np. z dobreprogramy, ale antywirus informuje mnie, że plik jest niebezpieczny, tzn nie cytuję komunikatu ale wycofałem się ze ściągnięcia. Jakieś propozycje gdzie i które nero ( czy to nero7) mam ściągnąć?
  • Poziom 43  
    laik10 napisał:
    Chciałem je ściągnąć, np. z dobreprogramy

Stamtąd nigdy nie ściągaj, bo doczepiają zawsze jakiś syf. Oprogramowanie ściąga się od producenta a nie skądś-tam.
    Alternatywne programy są na:
    www.cdrinfo.pl
  • Poziom 2  
    Dziękuję Robert i Kasek. Trochę mnie nie było, a teraz czas zacząć nagrywać. Kasek podałeś mi fajną instrukcję do Nero Burning Rom 7, natomiast Robert podałeś mi dobrą stronę, na której jednak nie ma możliwości ściągnięcia Nero 7, a jedynie Nero Burning Rom 6.6.1.15c oraz Nero Burning Rom 6.6.1.15.
    Gdzie szukać tej Nero 7 niezawirusowanej, bez zbędnych dodatków? A może wybrać tę Nero 6, jeśli tak to którą z tych dwóch?
    Dzięki i pozdrawiam

Dodano po 35 [minuty]:

Ze strony nero ściągnąłem wersję testową nero burning rom 7 (15 dniowa). Screen w załączniku. Jest tam też opcja z blue ray. Pytam o to ponieważ mam wersję wesela na komputerze o wielkości 17,7gb (plik mpg). Czy ten program może mi sam "przekonwertować" (to pewnie złe określenie) na płytę dvd double layer by odtwarzać na dvd??? Wówczas może jakość nie będzie też najgorsza jeśli zrobię to tym programem.
    Na stronie nero jest też nero video- do czego jest ten program?
    Dzięki
  • Poziom 43  
    Możesz skorzystać z wcześniejszej wersji - to to samo w Twoim przypadku.