Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kopia zapasowa dvd,jak to zmiescic na plyte 4,7gb

arti83 31 Lip 2006 22:56 2305 16
  • #1 31 Lip 2006 22:56
    arti83
    Poziom 18  

kupilem zisaj nagrwarke dvd i mam w domu pare plyt z filmami w markecie,chce zrobic sobie kopie zapasową i nagrac te filmy na plyty 4,7gb.Prosze o pomoc w wybraniu odpowiedńiego programu do tz zripowania plyty orginalnej na kopie zapasową.

0 16
  • #2 01 Sie 2006 01:09
    157700
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 01 Sie 2006 01:33
    elek77
    Poziom 24  

Ja dorzucę jeszcze od siebie że należy dodatkowo użyć programu AnyDVD. Służy on do zdjęcia zabezpieczeń oryginalnej płyty DVD. Czyli AnyDVD + CloneDVD i powinno być po problemie.

1
  • #4 01 Sie 2006 01:40
    andy_o
    Poziom 21  

Całkie niezły (pomimo, że darmowy) jest DVD Shrink. Można w nim usunąć zbędne wersje językowe, reklamy itp. Oczywiście pełną kopię 1:1 także.

0
  • #5 01 Sie 2006 02:08
    arti83
    Poziom 18  

do zabezpieczen mam DVD Decrypter

0
  • #6 01 Sie 2006 07:56
    nerevarine
    Poziom 21  

Ja również polecam DVD Shrink. Program jest bezpłatny, intuicyjny w obsłudze, szybko działa i bez problemu radzi sobie z zabezpieczeniami.
    Można nim wykonać kopię 1:1 albo powycinać zbędne ścieżki audio (zostawiając menu), tudzież skopiować sam film.

Pozdrawiam

0
  • #7 01 Sie 2006 09:54
    keendr
    Poziom 12  

Dvd Shrink wystarczy zmniejszy Ci film z lekka strata jakości ale upakuje do płyty 4,7 Gb przy okazji pozbyjesz się języków, które Tobie się nie przydadzą. Pozatym program łatwy w obsłudze.

0
  • #8 01 Sie 2006 18:05
    157700
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 01 Sie 2006 23:35
    elek77
    Poziom 24  

Potrzebny lub nie. Wszystko zależy o którym programie (nie wersji) mówimy. Jeżeli program jest firmy Slysoft to potrzebny, jeśli firmy X Studios to nie. Ja mimo wszystko wolę ten pierwszy.

0
  • #10 28 Sie 2006 11:39
    c4
    Poziom 16  

Witam

Mam problem ze zgraniem DVD Video z własnego wesela. Kamerzysta zrobił mi 2 kopie filmu na DVD i jeszcze je zabezpieczył a ja potrzebuje więcej niz te 2 kopie. Jak pozbyć się zabezpieczenia i skopieować w całosci tą płyte?

Pozdrawiam

0
  • #11 28 Sie 2006 22:12
    elek77
    Poziom 24  

Nie ma takiej możliwości żeby się nie dało skopiować płyty DVD. Gdyby tak było, to wydawcy oryginalnych płyt DVD odczuliby ulgę, a tak nie jest :). Jeśli gościu nagrywał swój materiał na stacjonarnej nagrywarce, to niektóre (lub wszystkie) pliki VTS (te .mpeg) mogą być zdublowane. Nie wiem czy wszystkie nagrywarki tak robią. Program do kopiowania sprawdza opis w plikach BUP i nie zgadza mu się to z ilością plików mpeg. Ja tak miałem, jeśli wszedłem w folder VIDEO_TS i zaznaczyłem wszystkie pliki, to okazało się że płytka zawiera prawie 8 GB (zwykła 4,7GB :) ). Oczywiście te pliki to muszą być jakieś "ghosty" ale swoje robią. Sprawdź może ty tak masz. Zresztą każdy może wymyśleć coś nietypowego i korzystając z utartej ścieżki przy kopiowaniu mamy niespodziankę.

0
  • #12 28 Sie 2006 22:16
    c4
    Poziom 16  

No dobra ale mi chodzi o to jak to przegrać ! Skorzystałem z rady zeby uzyc AnyDVD i CloneDVD i chyba poszło choć całego filmu nie ogladałem i nie wiem czy się gdzieś ciąc nie bedzie

0
  • #13 29 Sie 2006 23:47
    elek77
    Poziom 24  

Jeśli AnyDVD i CloneDVD (oba od SlySoft) dały radę skopiować film, to na twardzielu masz kopię która na 100% będzie działać. To z jaką prędkością potem to nagrasz na płytę oraz jakość nośnika warunkować będzie poprawne odtwarzanie.

0
  • #14 31 Sie 2006 10:05
    c4
    Poziom 16  

elek77 napisał:
    To z jaką prędkością potem to nagrasz na płytę oraz jakość nośnika warunkować będzie poprawne odtwarzanie.

Tzn ??

0
  • #15 31 Sie 2006 17:27
    elek77
    Poziom 24  

To proste, kiepski nośnik może powodować błędy oczytu, jeśli nie zaraz po nagraniu to po jakimś czasie. Komputer sobie jakoś radzi z taką płytą, gorzej jest ze stacjonarnymi odtwarzaczami DVD. Ja obecnie używam tylko Verbatim (DVD+R) i mimo że są to płytki x16, to jeśli chodzi o materiał filmowy nagrywam je maksymalnie x6. Nagrywanie filmów x16 może po jakimś czasie odbić się czkawką :).

0
  • #16 31 Sie 2006 23:29
    datatomek
    Poziom 26  

Z najtańszych płyt poleciłbym również Platinum.Kosztują ok 1,20zł/szt.A wydałem już setki filmów na tych płytach i żaden klient nie składał reklamacji jeśli chodzi o przycinanie.Myślę że nośnik jest mimo ceny dobry,bo w końcu wastwa nośna jest produkcji Ricoha.

0
  • #17 01 Wrz 2006 22:45
    Dodo
    Poziom 10  

Posłuchaj przyjacielu, zamiast używać kilku programów do kopiowania filmów, użyj jednego a dobrego jakim jest "DVDFabPlatinum Gold Mode" Super łatwy w obsłudze, zdejmuje kody z filmów przerabia na ISO i nagrywa. I to wszystko robi sam. W trakcie przerabiania na ISO, co oznajmi napisem co robi włóż czystą płytę do napędu a sam ją wykryje i nagra to co przerobił. Używam go od miesięcy i jest super. Do przerabiania filmów z innych formatów na DVD używaj tylko i wyłącznie ( z doświadczenia) programu WinAviVideo Conwerter, jest super i w trakcie przerabiania można podglądać w czasie rzeczywistym to co przerabia. Co ważne ten program nie przerabia filmu na tzw pseudo DVD a faktyczne, dxwięk w formacie DTS 5-cio kanałowy. Wrażenia super. Oba programy są po polsku, więc poprowadzą Cię bez problemu. Co do płyt używaj tylko markowych, np TDK, sa w porównywalnej cenie a są super jak głosi na nich napis są i do Data i do Video. Nie zdarzyło się aby jakaś zastrajkowała i to w kinie domowym które nie bardzo nieraz chce czytać nagrywane płyty. Używam plusów.
    Powodzenia

0