Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bojler Elektromet WJ-80 Solei, jaka grzałka?

sebaele22 03 Jan 2017 22:21 8106 3
    sebaele22
    Level 30  
    Wygląda na to że w moim bojlerze Elektromet WJ-80 Solei pada grzałka. Na chwile obecną jeszcze grzeje ale strasznie wolno. Chciałbym zapytać jaka grzałka tam siedzi aby coś podobnego znaleźć, rok produkcji bojlera to 2014.

Pozdrawiam
    palala
    Level 23  
    Witam

Tu jest trochę więcej o nich (zależne od mocowania).

www.elektromet.pl/pl/technika-grzewcza/productgetfile/1398

Nie chcę robić nikomu reklamy, ale w wyszukiwarce na "g" spokojnie znajdziesz.

Proponuje otworzyć i zobaczyć co się dzieje. U mnie w firmie po około 1,5 roku użytkowania (inny bojler poziomego montażu) było już brak anody, a kamienia było tyle, że szok.

Grzałka była sprawna, ale tak zarosło że szok (końcowy użytkownik sieci wodociągowej). W rezultacie dla spokoju wymieniono komplet.

Pozdrawiam
    sebaele22
    Level 30  
    W pliku brak jakikolwiek informacji na temat grzałki. U mnie grzałka jest zamocowana na takiej nakrętce zapewne 5/4. Napięcie do grzałki dochodzi lecz mierząc grzałkę pokazuje bzdury. Gdzieś na aukcji spotkałem taką grzałkę wraz z anodą lecz nie mam pojęcia czy spasuje (brak informacji jaka u mnie siedzi) a nie chciałbym aby się okazało że jest inna.
    Tak mniej więcej to wygląda od dołu:

Bojler Elektromet WJ-80 Solei, jaka grzałka?
    sebaele22
    Level 30  
    Grzałka wymieniona wraz z zaworem bezpieczeństwa (anody nie wymieniłem bo jeszcze nie była aż tak zniszczona). Chciałbym jeszcze zapytać czy przekrój wężyków łączeniowych ma znaczenie? Pytam bo wcześniej miałem wężyki w paski niebiesko czerwone a teraz całe srebrne o mniejszym przekroju.