Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bojler Elektromet WJ-80 Solei, jaka grzałka?

sebaele22 03 Sty 2017 22:21 3168 3
  • #1 03 Sty 2017 22:21
    sebaele22
    Poziom 30  

Wygląda na to że w moim bojlerze Elektromet WJ-80 Solei pada grzałka. Na chwile obecną jeszcze grzeje ale strasznie wolno. Chciałbym zapytać jaka grzałka tam siedzi aby coś podobnego znaleźć, rok produkcji bojlera to 2014.

Pozdrawiam

0 3
  • #2 03 Sty 2017 23:12
    palala
    Poziom 23  

Witam

Tu jest trochę więcej o nich (zależne od mocowania).

www.elektromet.pl/pl/technika-grzewcza/productgetfile/1398

Nie chcę robić nikomu reklamy, ale w wyszukiwarce na "g" spokojnie znajdziesz.

Proponuje otworzyć i zobaczyć co się dzieje. U mnie w firmie po około 1,5 roku użytkowania (inny bojler poziomego montażu) było już brak anody, a kamienia było tyle, że szok.

Grzałka była sprawna, ale tak zarosło że szok (końcowy użytkownik sieci wodociągowej). W rezultacie dla spokoju wymieniono komplet.

Pozdrawiam

1
  • #3 04 Sty 2017 11:48
    sebaele22
    Poziom 30  

W pliku brak jakikolwiek informacji na temat grzałki. U mnie grzałka jest zamocowana na takiej nakrętce zapewne 5/4. Napięcie do grzałki dochodzi lecz mierząc grzałkę pokazuje bzdury. Gdzieś na aukcji spotkałem taką grzałkę wraz z anodą lecz nie mam pojęcia czy spasuje (brak informacji jaka u mnie siedzi) a nie chciałbym aby się okazało że jest inna.
    Tak mniej więcej to wygląda od dołu:

Bojler Elektromet WJ-80 Solei, jaka grzałka?

0
  • #4 12 Sty 2017 15:05
    sebaele22
    Poziom 30  

Grzałka wymieniona wraz z zaworem bezpieczeństwa (anody nie wymieniłem bo jeszcze nie była aż tak zniszczona). Chciałbym jeszcze zapytać czy przekrój wężyków łączeniowych ma znaczenie? Pytam bo wcześniej miałem wężyki w paski niebiesko czerwone a teraz całe srebrne o mniejszym przekroju.

0