Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki prostownik do akumulatora do 200zł

basso 11 Sty 2017 11:22 1557 4
  • #1 11 Sty 2017 11:22
    basso
    Poziom 7  

Witam.

Posiadam akumulator: Bosch 004 - 60Ah. Auto Diesel Ctdi.

Szukam prostownika do 200zł no chyba, że jest coś porządnego i na lata to 300zł.

Znalazłem:
    - yato 8300
    - yato 8301
    - Ctek MXS 5.0

Który z nich mi polecicie. W przyszłości zapewne będę kupował większego Diesla 2.0 - 2.7 l silnik (aku ok 72Ah), zatem chcę kupić prostownik na lata, który mi:
    - nie przeładuje akumulatora
    - zamiana biegunów nie spali prostownika
    - naładuje i wskaże poziom naładowania
    - ewentualnie funkcja szybszego podładowania (nie wiem czy to ma sens i czy uszkadza to akumulator, więc jeśli nie uszkodzi to też z tą funkcją)

Jestem zwykłym człowiekiem, auto nie jest garażowane.
    Zapewne ładowarka będzie używana 2 - 3 x do roku.
    Ale wiem, że jak się kupi szmelc to można sobie skrócić żywotność pracy akumulatora.

Bardzo proszę o pomoc i polecenie czegoś dobrego. No chyba, że nie ma sensu...

Pozdrawiam.

0 4
  • #2 11 Sty 2017 11:42
    SGB Transformatory
    Poziom 2  

Z doświadczenia polecam prostowniki firmy Ctek. Zastanawia mnie tylko to, że "ładowarka będzie używana 2 - 3 x do roku". Rozumiem, że często zostawiasz samochód nieużywany na dłużej? Jeśli tak, to warto wtedy wyciągać akumulator i kupić ładowarkę z funkcją podtrzymania napięcia. W innym przypadku czas na wymianę akumulatora lub sprawdzenie czy jego parametry są odpowiednio dobrane do samochodu (jeśli jest za duży, a ty jeździsz krótkie odcinki to alternator może nie radzić sobie z jego pełnym naładowaniem), czy alternator odpowiednio ładuje (jakie jest napięcie po uruchomieniu silnika) i jaki jest pobór prądu kilka minut po wyłączeniu i zamknięciu samochodu (może jakieś urządzenie rozładowuje akumulator).

1
  • #3 11 Sty 2017 11:46
    139534
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 11 Sty 2017 11:54
    basso
    Poziom 7  

Tak.
    Dosyć często samochód stoi. No powiedzmy częstotliwość jazdy to: 2-3 w tygodniu po ok 20km (zakupy, lekarz, etc).
    Raz na 3 miesiące jadę 600km trasa: Kraków - Jarosław i powrót.

Akumulator ma 2,5 roku i był tylko 1x ładowany => ostatnio poległ na tych mrozach.

Robię średnio 5 tyś km na rok.

Pozdrawiam.

0
  • #5 14 Sty 2017 23:46
    basso
    Poziom 7  

Hmmm i jak , polecicie coś ?

0