logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Ursus C-355 - Okresowy brak działania hydrauliki podnośnika i kipera

hamlet11 12 Sty 2017 21:48 1323 5
REKLAMA
  • #1 16195360
    hamlet11
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Witam
    W moim Ursusie C-355, zdarza się że czasami nie działa hydraulika podnośnik i kiper.
    Dotychczas wszystko pięknie działało, wczoraj po odpaleniu ciągnika, załączeniu WOM-u i pompy, niem mogłem unieść solarki i pługa do odśnieżania (podpięty pod wyjście zewnętrzne), poruszałem wszystkim dźwigniami do sterowania hydrauliką kilkukrotnie gasiłem silnik, nic nie pomagało. Nagle wszystko zaczęło działać, po ok półgodziny sytuacja się powtórzyła po zgaszeniu silnika i ponownym zapaleniu hydraulika zaczęła działać. Przez ostatnie dni się to kilkukrotnie powtarzało, proszę o pomoc bo muszę odśnieżać a nie mam sprawnego sprzętu i nie wiem gdzie szukać awarii. Podobna awaria występowała w ciągniku mojego kolegi też c-355, możliwe że jest to dość popularna awaria a nie mam nikogo kto się zna na ciągnikach.
    Z góry dziekuje
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 16198331
    hamlet11
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Wody nie powinno być olej był 2 razy zmieniany w ciągu 3,5 roku jak mam ciągnik (pierwszy raz po zakupie bo był zalany przepracowanym silnikowym, drugi raz przy wymianie pompy na nową)
    Wczoraj była przez cały dzień temperatura dodatnia a awaria 3 razy się pojawiła na 1,5 godziny roboty.
  • REKLAMA
  • #4 16198680
    daro31ie
    Specjalista Automatyk
    Posty: 2431
    Pomógł: 366
    Ocena: 647
    hamlet11 napisał:
    Wody nie powinno być olej był 2 razy zmieniany w ciągu 3,5 roku jak mam ciągnik (pierwszy raz po zakupie bo był zalany przepracowanym silnikowym, drugi raz przy wymianie pompy na nową)
    Wczoraj była przez cały dzień temperatura dodatnia a awaria 3 razy się pojawiła na 1,5 godziny roboty.


    Do rozebrania układ zaworowy.
  • REKLAMA
  • #5 16200009
    sewo.k
    Poziom 26  
    Posty: 628
    Pomógł: 70
    Ocena: 572
    Mechanizm sterowania przeglądnąć czy czasem któraś rolka nie spada z półksiężyca, rozdzielacz rozebrać, przedmuchać, wymienić oringi. Nic innego mi do głowy nie przychodzi.
  • #6 16202274
    hamlet11
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Dzięki właśnie chciałem uniknąć rozbierania całego rozdzielacza, ale chyba to jest nie nieuniknione. Będę dawać znać czy problemy zniknęły.
REKLAMA