Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon Pixma iP4950 - Pomarańczowa dioda miga 5 razy

Daniels111 17 Jan 2017 13:58 8079 4
  • #1
    Daniels111
    Level 9  
    Witam.
    Potrzebuję pomocy przy drukarce atramentowej Canon Pixma iP4950. Drukarka służyła głównie do drukowania zdjęć, więc nie ma za dużo nadrukowane, max kilkadziesiąt kartek. Ostatnio drukowałem jakieś pół roku temu.
    Dzisiaj po uruchomieniu drukarki miga pomarańczowa dioda 5 razy. Przy wywołaniu opcji "Informacje o stanie drukarki i atramencie" w Panelu Sterowania Windows > Urządzenia i drukarki > Canon iP4900 Series wyświetla informacje jak na załączonym zrzucie ekranu ("Canon error.jpg").
    Manual dołączony do drukarki nic nie mówi o 5 mignięciach diodą (załącznik "Canon manual.jpg").
    Wg informacji znalezionych w internecie pomarańczowa dioda migająca 5 razy oznacza jakiś problem z głowicą. Najwięcej jest porad typu "umyj głowicę pod wodą". Robiłem to już wiele razy, bo to 3 drukarka Canona w rodzinie, więc zrobiłem i teraz i niestety to nic nie dało. Założyłem nowy komplet tuszy (mam kilka kompletów na zapas) z nowymi chipami - nic. Zresetowałem poziom tuszy za pomocą kombinacji przycisków przy uruchomieniu - trzymając przycisk Resume włączyłem drukarkę, puściłem Resume, potem wcisnąłem go 2 razy, mignęła pomarańczowa dioda, puściłem obydwa przyciski - nic.
    Ściągnałem program "Service tool v3400" z tej strony:
    https://grandcousin.com/canon-pixma-ip4950-reset.html
    i chciałem postąpić wg instrukcji tam zamieszczonej, ale to chyba nic nie da, bo to chodzi o resetowanie poziomu tuszy, a wydaje mi się, że skoro w każdym komplecie mam chipy to nie muszę tego robić.

    Proszę o poradę czy mogę sobie z tym jakoś poradzić. Drukarka jest prawie jak nowa.
  • #2
    Anonymous
    Anonymous  
  • #3
    Daniels111
    Level 9  
    Prawdopodobnie popełniłem błąd uruchamiając ją bez tuszu i z zapchaną głowicą. Myślałem, że skoro wcześniej 2 lata stała i ruszyła, to teraz po kolejnym pół roku też ruszy, a jak nie będzie któregoś koloru to dopiero udrożnię głowicę i wymienię tusze. I pewnie się przepaliła.
    Opłaca się kupować nową głowicę? Najtaniej znalazłem za ok. 280 zł. Podobno ta drukarka jest bardzo dobra, używają jej w zakładach foto. Gdybym miał nową to już bym częściej drukował i częściej czyścił sposobem z tego tematu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13157452#13157452

    Dowiedziałem się też, że istnieją kartridże czyszczące, może zacząłbym tego używać i nowa głowica by dłużej pożyła?
  • #4
    Anonymous
    Anonymous  
  • #5
    Daniels111
    Level 9  
    Witam.
    Co się stało z użytkownikiem Sługa WSI?
    Zaproponował mi pomoc w naprawie głowicy, żebym mu ją wysłał, a kiedy to zrobiłem przestał odpowiadać na wiadomości, a teraz gdy chciałem do niego napisać kolejną to widzę, że został usunięty.
    Może ktoś mi to wyjaśnić?