Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VOLVO FH13 2010 - Wywala poduszki do samej góry

mariusz_e 28 Sty 2017 18:55 777 4
  • #1 28 Sty 2017 18:55
    mariusz_e
    Poziom 6  

Witam,

Problem taki, że kierowcy w czasie jazdy podniosły się poduszki do samej góry. Kiedyś to już miałem w innym Volvie, walnął poziomak i wystarczyło zdjąć z niego kostkę aby wypoziomować na jazdę i wrócić na bazę.

Tutaj nie pomaga odłączenie poziomaka, auto nie reaguje na pilota. Po spuszczeniu powietrza do zera z powrotem idzie do końca w gorę. Odłączyłem kostkę od zaworu blokowego od poduszek, tego z tworzywa, po spuszczeniu powietrza nic sie nie dzieje, gdy podepnę kostkę idzie w górę do oporu.

Co to może być, poziomak powinien być dobry, czy zwarcie w instalacji, jeśli tak to gdzie szukać?
    A może ten zawór blokowy padł?

0 4
  • #2 28 Sty 2017 21:44
    klika60
    Poziom 15  

Witam jeśli czujnik ciśnienia w poduszce będzie przekłamywał to też będzie taki objaw, najlepszym rozwiązaniem to podłączenie testera i podgląd parametrów. Jeśli samochód posiada czujnik ciśnienia w poduszce odepnij kostkę i sprawdź co się będzie działo, zwarcie w instalacji mało prawdopodobne.

0
  • #3 01 Lut 2017 07:46
    mariusz_e
    Poziom 6  

Wróciło Volvo na baze z podniesionymi poduszkami, postał przez noc, a rano wszystko działa jak należy. Posprawdzałem kostki przy zaworze, poziomaku, czujniku ciśnienia - wszystkie OK.
    Pojechał w trase i po kilku godzinach wyświetlił się check poduszek i błąd:
    MID 150 SID18 FMI 7 - axle 2 right height sensor, mechanical fault - czyli bład mechaniczny poziomaka?
    To dlaczego dzień wcześniej wywalało poduszki do góry i nie pomagało wtedy odpięcie poziomaka?

2
  • #4 04 Lut 2017 15:14
    mariusz_e
    Poziom 6  

Założony nowy oryginalny poziomak, nowy zawór blokowy, drugi pilot i dalej to samo.
    Sprawdziłem wiązki między ramą a kabiną dwa przewody były przerwane, ale połączenie nic nie dało.
    Ma ktoś pomysł do czego zajrzeć?
    Poduszki zgłupiały, czasem same idą do góry, nie działa poziomowanie, na ręcznym trybie idą w górę, do dołu tylko troche.

0
  • #5 06 Lut 2017 10:08
    mariusz_e
    Poziom 6  

Przyczyną okazał się jednak utleniony przewód między ramą a kabiną 20 cm za zgięciem wiązki.

0