Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Actros mp3 - Mercedes Actros mp3 skrzynia biegów nie działa prawidlowo

29 Sty 2017 12:27 4815 4
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich. Mam problem z actros rok 2011 mp3 pełny automat. Skrzynia biegów coraz gorzej się zachowuje. Zaczęło się 2 miesiące temu gdy podczas jazdy jadąc z lekkiej górki po wyrzuceniu na luz nie mógł wrzucić spowrotem biegu. Mruga litera N i podrzuca obroty silnika momentami do odcięcia. Na chwilę obecną sytuacja na tyle się pogorszyła że gdy rano ruszam nie może wrzucić 11 i 12 biegu (podrzuca obrotami do odcięcia) po rozgrzanie silnika i skrzyni wszystko ładnie chodzi na automacie prócz wyrzucenia biegu na luz podczas jazdy. Dodam że jadąc około 10km/h na zimnej skrzyni mogę przeżucac biegi do 12 bez problemu. Na zimnym motorze zmieniam biegi na najniższych możliwie obrotach. Wtedy tak nie wariuje. Nie szarpie przy ruszaniu niema żadnego ubytku powietrza jak i na luzie jak i na biegu przy zgaszonym silniku. Robiłem nauczanie skrzyni żadnego błędu nie pokazał. Wymieniłem Wysprzeglik zero poprawy.
  • Spec od Mercedesów
    Trzeba zrobić test całego auta - a nie tylko skrzyni. Niemożność wrzucenia biegu może wynikać właśnie z faktu, że z jakiegoś powodu rosną obroty silnika.
  • Poziom 2  
    Zdaza się tak że czeka z 2-3sekundy na wolnych obrotach za wrzuceniem biegu. Potem do odcięcia. Zatrzymuje się i od nowa na wolnych obrotach do 12 stego bieg po biegu próbuje dojść. Tak jak by nie miał siły wrzucić biegu. Może podejrzeć któryś z zaworów co odpowiada za zmianę biegu 11 i 12. Przebieg 530tys km. Autem jeżdżę 3 miesiąc. Nie wiem czy sprzęgło było wymieniane

Dodano po 21 [minuty]:

Na zimnym zrobiłem nauczanie skrzyni wyskoczył błąd gs10
  • Poziom 9  
    Generalnie ten problem wystepuje częściej jesienią i zimą .Kolego jak jeszcze masz problem ze skrzynią to jedź do serwisu. U mnie dokładnie ten sam objaw.Ja w tej chwili raz do roku jadę na serwis na czyszczenie jakiegoś tłoka sterującego w skrzyni i nasmarowanie go.Wymiana na nowy to koszt ok 2500, a części do regeneracji starego tego nie ma. Po takiej usłudze masz spokój. W tym roku sobie odpuściłem ta usługę na jesieni i auto w grudniu zjechało w trybie serwisowym na Serwis :))
    Jedź do serwisu do Ożarowa doskonale znają temat.
  • Poziom 2  
    Witaj kolego ten tlok ktory czyszcza w serwisie to jest od gurnej dolnej skrzyni