Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Espace III 2.0 16V - Błąd fazy wałka rozrządu

rathaniel 29 Jan 2017 16:46 1809 7
    rathaniel
    Level 12  
    W programie diagnostycznym mam coś takiego:
    Espace III 2.0 16V - Błąd fazy wałka rozrządubłąd wałka...zrządu.jpg Download (320.32 kB)
    Co może być tego przyczyną? Błędów sterownik nie wywala żadnych. Auto powyżej 60-70 km/h słabo zbiera się do jazdy. Może to być usterka zaworu zmiennych faz rozrządu?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    yezz
    Level 12  
    Tak lub kzfr czy przy odpaleni nie słychać stuków pochodzących z okolicy rozrządu? Zawór możesz bardzo łatwo sprawdzić odkręcasz pierwsza cewkę i wyciągasz go do góry, jak go wyciągniesz podajesz napięcie na zawór 12v i sprawdzasz czy zawór chodzi na YouTubie jest pełno filmików jak powinien chodzić zawór.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    rathaniel
    Level 12  
    Czasami po odpaleniu na zimnym słychać przez parę sekund takie terkotanie. Silnik na wolnych obrotach nie pracuje jak diesel. Przed chwilą wyjąłem zawór. Po podłączeniu pod 12 V tłoczek delikatnie przesuwa się do góry. Po odłączeniu cofa się. Niestety we wtyczce widzę, że jest olej. Rezystancja zaworu to 8,1 ohma. Jutro posprawdzam jeszcze przewody.
    rathaniel
    Level 12  
    W dniu dzisiejszym posprawdzałem dokładnie zawór i przewody. Zawór po podłączeniu 12 V pracuje poprawnie. Przewody przedzwonione miernikiem i żarówką 21 W. Są w porządku. Pojeździłem też trochę z odpiętym zaworem. Różnicy w osiągach nie zauważyłem. Sterownik wywalił błąd zaworu sterowania rozrządem, ale za to wskazanie w zakładce "poprawność przewidywania fazy wałka rozrządu" zmieniło się na poprawne.
    Espace III 2.0 16V - Błąd fazy wałka rozrządubłąd zaw..u.JPG Download (235.1 kB)
    Espace III 2.0 16V - Błąd fazy wałka rozrządubrak błędu..łka.jpg Download (323.74 kB)
    Po ponownym podłączeniu zaworu błąd zaworu znikł , a wskazanie w zakładce "poprawność przewidywania fazy wałka rozrządu" zmieniło się na błędne.
    Jeżeli zawór i instalacja są sprawne to pozostaje tylko koło zmiennych faz rozrządu? Jest ono uszkodzone czy może źle zostało ustawione przy montażu lub wymianie rozrządu?
    miniu1
    Level 23  
    A może warto sprawdzić ustawienie rozrządu...
    rathaniel
    Level 12  
    Rozrząd miałem wymieniany niedawno (bez kzfr) Mechanik zarzeka się, że nic nie sknocił.
    yezz
    Level 12  
    Kzfr montuje się obojętnie nie ma żadnych znaków. ustawiasz na blokady walki napinasz pasek rozrządu i przykręcasz kzfr.
    rathaniel
    Level 12  
    A jeżeli koła na wałkach nie były odkręcane da się wtedy poprawnie napiąć pasek? Po wyjęciu blokad koła nie zmienią swojej pozycji?