Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris 1.0 2001 - Ubywa płynu do chłodnicy

pati949414 30 Jan 2017 19:17 3363 10
    pati949414
    Level 7  
    Zauważyłam, że w mojej Yaris od jakiś dwocj miesięcy idzie dużo płynu do chłodnicy - ok litr na miesiąc a to bardzo dużo. w garażu trudno było mi dostrzec jakiekolwiek plamy bo to jednak wysychająca ciecz a przy śniegu to na podłodze było i tak plam mnóstwo... Co może być nie tak? Żadna kontrolka nie świeci czy coś, nic nie zauważyłam niepokojącego. Czego oznaką może być takie "zżeranie" płynu? Chciałabym wiedzieć mniej więcej żeby u mechanika na zawał nie zejść...
    bakubaku69
    Level 17  
    Położ kartony w garazu i zobacz czy nie ma wycieku. W srodku pod dywanikami tez sprawdz. Najgorsze to uszczelka pod glowicą. Mechanik moze zrobic kilka testow i to sprawdzic.
    pati949414
    Level 7  
    Takie testowanie ile mu może zająć? Problem w tym że na razie mogę oddać auto na jeden cały dzień, jest szansa żeby to sprawdził czy z góry to robota na dłuższy czas?
    bakubaku69
    Level 17  
    Samo sprawdzenie to np badanie plynu chlodniczego, analiza spalin, sprawdzenie kompresji. To ostatnie musi byc wykonane na zimnym silniku ale reszta to raczej od reki na szybkosci.
    kot mirmur
    Level 33  
    Może tak być ale-jeśli kartony nic nie pokażą postaw w pełni nagrzane auto na zewnątrz,nie w garażu,jak zgasisz silnik to wyjdz i obserwuj, czy gdzieś z komory silnika nie leci delikatnie para.
    david939
    Level 9  
    Quote:
    Może tak być ale-jeśli kartony nic nie pokażą postaw w pełni nagrzane auto na zewnątrz,nie w garażu,jak zgasisz silnik to wyjdz i obserwuj, czy gdzieś z komory silnika nie leci delikatnie para.

Wiem, że archeologia ale mógłbyś coś więcej o tym powiedzieć? - mi również ubywa płynu i kilka razy zaobserwowałem parę wyłaniającą się z grilla, ale zbagatelizowałem to.
    kot mirmur
    Level 33  
    Mikro pęknięcie w chłodnicy. Nie ma co tego bagatelizować- nieduży niedobór płynu chłodzącego może doprowadzić do przegrzania głowicy, a skutki tego są raczej bardzo kosztowne.
    david939
    Level 9  
    Dzięki za odpowiedź, przyjrzę się temu.
    mod22
    Level 28  
    Test na co2 układzie chłodzenia.
    kortyleski
    Level 43  
    A co da test jak będzie wyciek?