logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Asus X555LD Zwarty main - Uszkodzona płyta główna asus x555ld

dawidsonki 31 Sty 2017 16:17 4785 4
REKLAMA
  • #1 16242644
    dawidsonki
    Poziom 14  
    Posty: 173
    Pomógł: 5
    Ocena: 24
    Witam, dostałem płytę główną która dostała napięciem zmiennym 19 V przez jakiegoś "magika". Nie reaguje na włączenie. M3024M 40211E. Szukałem schematu do niej ale nie znalazłem. Jakby ktoś chciał pomóc to prosił bym o schemat lub ewentualnie jakieś sugestie. Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 16242658
    marci4
    Poziom 31  
    Posty: 1290
    Pomógł: 169
    Ocena: 177
    Do tej płyty nie ma schematu, ale jest dostępny boardview (załączony). W drugim załączniku jest program do tego boardview. Plik wrzuć do folderu "fab" i otwórz klikając Shift+F10.


    Pozdrawiam,
    Marcin
    Załączniki:
    • PCBRepairTool Asus.zip (1.12 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • ASUS X555LD (60NB0640-MB5900) REV 3.1 - BoardView.fz.zip (136.75 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #3 16242885
    dawidsonki
    Poziom 14  
    Posty: 173
    Pomógł: 5
    Ocena: 24
    Dzięki wielkie, ale powiem szczerze że dość ciężko się połapać. Postaram się przejrzeć płytę . Nie wiesz gdzie mogę szukać wykazu elementów, o ile taki istnieje ?
    Dodano po 52 [minuty]:
    Dobra, sam bez schematu sobie raczej nie poradzę, podam wiec co ustaliłem do tej pory. Nie ma napięcia +3V,+5V, +12V, PWR_SW. Pierwszy mosfet w sekcji zasilania ma napięcie z zasilacza po 1 stronie po drugiej jakies 0.7 V - nie jest otwarty. Na Układzie ITE też nie ma napięcia PWR. Do ukladu PU8800 znajdującego się koło gniazda bateri dochodzi napięcie 19 V z zasilacza i jest redukowane przez rezystor do 2.5 V. Po jego lewej stronie występują napięcia na elementach od 1V do 6 V. Nic się nie grzeje, płyta pobiera standardowy prąd spoczynkowy. Nie ma na niej nic co by wyglądało na przepalone. Bardzo był bym wdzięczny za wszelką pomoc.

    EDIT
    Dla wszystkich którzy by chcieli się podjąć wyzwania to: Główne mosfety zasilania były przepalone. (PQ8801 i PQ8802) Podmieniłem je, na płycie wróciło napiecie 19 V i na pinach bateri pojawiło się 2.6 V. Dalej brak napięcia PWR. Znalazłem zwarcie na elemencie w sekcji zasilania, którego nie jestem w stanie odczytać, jest to układ 1589qqkf . Gdzie taki układ dostac w Polsce? Jakieś sugestie?

    Scaliłem. RADU23
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 16244199
    lisek
    Serwisant RTV
    Posty: 39861
    Pomógł: 6336
    Ocena: 6852
    Czytaj Link_ uP1589Q_obud.QFN20
    - czyli układ dla nap. stby: LDO3( 3,3V) i LDO5( 5V)
    Cytat:
    pin.15 3.3V Always
    pin.14 5V Always
    VIN pin.11 18,8V

    - do kupienia na znanym PL portalu
    Jego odpowiednikiem podobno jest RT8243 A/b/c lub RT8239B/*lub C
    * są datasheet"y na oba , porównaj je z tym co masz na płycie

    Napisz jaki masz kbc?

    __________________
    Na płycie opisywanej jako X555LD V2.0
    cpu: I3-4030U (SR1EN)
    kbc: IT8585E-FXA
    translator eDP/lvds ANX1121
    grafika disc.NV
    charger BQ735
  • #5 16244749
    dawidsonki
    Poziom 14  
    Posty: 173
    Pomógł: 5
    Ocena: 24
    lisek napisał:
    Na płycie opisywanej jako X555LD V2.0
    cpu: I3-4030U (SR1EN)
    kbc: IT8585E-FXA
    translator eDP/lvds ANX1121
    grafika disc.NV
    charger BQ735

    Dokładnie ta rewizja.
    Kupiłem na 1 portalu ten o to układ. Mam nadzieje że wina leży w nim samym. Dam znać jak przydzię i wlutuję, najwyżej dalej się będę bawił.
    Dzieki wam za pomoc do tej pory.



    Dziś odebrałem przetwornice, jutro wlutuje i dam znać.
REKLAMA