Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus X555LD Zwarty main - Uszkodzona płyta główna asus x555ld

31 Sty 2017 16:17 2448 4
  • Poziom 14  
    Witam, dostałem płytę główną która dostała napięciem zmiennym 19 V przez jakiegoś "magika". Nie reaguje na włączenie. M3024M 40211E. Szukałem schematu do niej ale nie znalazłem. Jakby ktoś chciał pomóc to prosił bym o schemat lub ewentualnie jakieś sugestie. Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 14  
    Dzięki wielkie, ale powiem szczerze że dość ciężko się połapać. Postaram się przejrzeć płytę . Nie wiesz gdzie mogę szukać wykazu elementów, o ile taki istnieje ?
    Dodano po 52 [minuty]:
    Dobra, sam bez schematu sobie raczej nie poradzę, podam wiec co ustaliłem do tej pory. Nie ma napięcia +3V,+5V, +12V, PWR_SW. Pierwszy mosfet w sekcji zasilania ma napięcie z zasilacza po 1 stronie po drugiej jakies 0.7 V - nie jest otwarty. Na Układzie ITE też nie ma napięcia PWR. Do ukladu PU8800 znajdującego się koło gniazda bateri dochodzi napięcie 19 V z zasilacza i jest redukowane przez rezystor do 2.5 V. Po jego lewej stronie występują napięcia na elementach od 1V do 6 V. Nic się nie grzeje, płyta pobiera standardowy prąd spoczynkowy. Nie ma na niej nic co by wyglądało na przepalone. Bardzo był bym wdzięczny za wszelką pomoc.

EDIT
    Dla wszystkich którzy by chcieli się podjąć wyzwania to: Główne mosfety zasilania były przepalone. (PQ8801 i PQ8802) Podmieniłem je, na płycie wróciło napiecie 19 V i na pinach bateri pojawiło się 2.6 V. Dalej brak napięcia PWR. Znalazłem zwarcie na elemencie w sekcji zasilania, którego nie jestem w stanie odczytać, jest to układ 1589qqkf . Gdzie taki układ dostac w Polsce? Jakieś sugestie?

Scaliłem. RADU23
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Czytaj Link_ uP1589Q_obud.QFN20
    - czyli układ dla nap. stby: LDO3( 3,3V) i LDO5( 5V)
    Cytat:
    pin.15 3.3V Always
    pin.14 5V Always
    VIN pin.11 18,8V

- do kupienia na znanym PL portalu
    Jego odpowiednikiem podobno jest RT8243 A/b/c lub RT8239B/*lub C
    * są datasheet"y na oba , porównaj je z tym co masz na płycie

Napisz jaki masz kbc?

translator eDP/lvds ANX1121
    grafika disc.NV
    charger BQ735
  • Poziom 14  
    lisek napisał:
    Na płycie opisywanej jako X555LD V2.0
    cpu: I3-4030U (SR1EN)
    kbc: IT8585E-FXA
    translator eDP/lvds ANX1121
    grafika disc.NV
    charger BQ735

Dokładnie ta rewizja.
    Kupiłem na 1 portalu ten o to układ. Mam nadzieje że wina leży w nim samym. Dam znać jak przydzię i wlutuję, najwyżej dalej się będę bawił.
    Dzieki wam za pomoc do tej pory.

Dziś odebrałem przetwornice, jutro wlutuje i dam znać.