Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uszkodzona pyta główna Asus model X555LD, nie włącza się

15 Maj 2019 12:04 81 3
  • Poziom 3  
    Witam mam problem z płytą główna Asusa taką jak w temacie. Komputer podczas użytkowania po prostu się wyłączył. Podczas próby uruchomienia dysk nie startuje, nie ma obrazu na matrycy, wentylator się nie obraca. Jedyne co działa to dwie diody sygnalizujące włączenie komputera oraz tryb samolotowy. Po rozebraniu laptopa okazuje się że od razu po podłączeniu zasilacza płyta główna się załącza objawy takie jak wcześniej opisałem nic nie działa oprócz świecących diod. Dodatkowo GPU i CPU nagrzewają się. Pytanie czy płyta jest już do wyrzucenia bo np. CPU uległo uszkodzeniu czy da się jeszcze coś z tym zrobić?

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Awarii CPU bym raczej nie podejrzewał, zdarzają się one rzadko.
    Próbowałeś włączać laptop na samej baterii (z odłączonym zasilaczem)?
    Czy masz 2 kości RAM? Jeśli tak, to czy próbowałeś uruchamiać laptopa z wsadzoną tylko jedną kością (próbuj różne kości, w różnych slotach).
    Odłącz niepotrzebne komponenty (dysk twardy, DVD, karta WiFi, itd.).

Ile lat ma laptop?
  • Poziom 3  
    Witam
    Tak laptopa uruchamiałem bez niepotrzebnych elementów tj. dysku, karty wifi, DVD. Laptop na baterii reaguje tak samo jak na podłączonym zasilaniu. CPU, GPU oraz pamięć RAM są zintegrowane z płytą główną. Może jest jakiś sposób aby sprawdzić te elementy bez ich wylutowywania?