Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Kiano7 slim tab 3 Gr - Zmiana wersji Androida 5.1.1 na 4.4

miro0123 31 Sty 2017 21:48 2520 13
 • #1 31 Sty 2017 21:48
  miro0123
  Poziom 8  

  Witam , posiadam tablet Kiano 7 slim tab 3 Gr z androidem 5.1.1 i chciałbym go zmienić na androida 4.4 w celu przeprowadzenia Roota .
  Wszystkiego próbowałem ale nie da się tej wersja zrotować ponoć nie ma rota na tego Androida i jak wyczytałem jest też problem bo tablet jest na procesorze Intela
  a te nie bardzo pozwalają na jakieś zmiany.
  I moja prośba , czy ktoś mógłby mnie przez ten proces przeprowadzić?
  Obecny system strasznie szybko mi zużywa baterie pomimo wyłączenia wielu aplikacji
  na czuwaniu potrafi wyczerpać baterię w 6do 8 godzin.

  0 13
 • #3 01 Lut 2017 12:14
  miro0123
  Poziom 8  

  Raczej nie baterii tablet ma ok 5 miesięcy , poza tym sam się
  wyłącza na czuwaniu .
  Wbudowane aplikacje są bardzo prądożerne a że nie bardzo
  mi na nim zależy chciałbym go zrotować aby powywalać
  co do niego upchali ale najpierw muszę zmienić wersję
  androida.

  0
 • #4 20 Sie 2017 11:41
  oeriel
  Poziom 9  

  Przeprowadzenie roota na tym tablecie jest możliwe i nie jest to trudne. Są generalnie 2 sposoby. Niestety, przy rootowaniu może pojawić się dość specyficzny problem w uruchamianiu, włączaniu tabletu. Pojawia się ekran z zielonymi, czerwonymi liniami, jakby tam pod nimi był tekst, a każda literka to taki zamalowany kwadracik. Nie można nic odczytać - przy czym pojawia się to na stałe. Dopiero naciśnięcie VOL+ lub VOL- coś uruchamia, nie wiadomo własnie co. VOL- a potem znów VOL- po chwili - przechodzi w tryb typowego Fastboota.
  Uruchomienie tabletu to kliknięcie VOL+, odczekanie i VOL-. Nie wiem co się tam dzieje, ale jest taki problem.

  Jeśli jesteś zainteresowany, zbiorę te informację i Ci opiszę. Rootowałem już 3 te tablety i niestety w każdym było to samo. Ale po uruchomieniu go, wszystko już działa ślicznie. Tylko przez tą przypadłość, nie zrestartujesz go normalnie, musisz wykonac kilka losowych operacji 0:)

  1
 • #5 20 Sie 2017 11:47
  nutergsm
  Moderator - GSM

  miro0123 napisał:
  Raczej nie baterii tablet ma ok 5 miesięcy , poza tym sam się
  wyłącza na czuwaniu .


  W takim razie skorzystaj z gwarancji, a nie kombinujesz.

  1
 • #6 20 Sie 2017 19:57
  miro0123
  Poziom 8  

  oeriel , dzięki za odpowiedź oczywiście że nadal jestem zainteresowany wiec jak byś mógł opisać jak i co będę wdzięczny.
  Jest tez porada abym oddał ten tablet na gwarancje , tylko niech radzący spróbuje się skontaktować z tym serwisem , życzę powodzenia .

  0
 • #7 20 Sie 2017 20:15
  Freddy
  Poziom 43  

  miro0123 napisał:
  Jest tez porada abym oddał ten tablet na gwarancje , tylko niech radzący spróbuje się skontaktować z tym serwisem , życzę powodzenia .
  Jaki problem?
  Wypełniasz zgłoszenie i w ciągu kilu dni przychodzi kurier po sprzęt.

  0
 • #8 20 Sie 2017 21:36
  oeriel
  Poziom 9  

  miro0123 napisał:
  oeriel , dzięki za odpowiedź oczywiście że nadal jestem zainteresowany wiec jak byś mógł opisać jak i co będę wdzięczny.
  Jest tez porada abym oddał ten tablet na gwarancje , tylko niech radzący spróbuje się skontaktować z tym serwisem , życzę powodzenia .

  Słuchaj - wiem, że Kiano, to ogólnie firma marzeń 0:) Opinie chodzą straszne, ale to jest tania grupa tabletów (nie tylko), podobnie jak Lark. Oni sprzedają taki sprzęt, którego w zasadzie nie opłaca się naprawiać. Czy robią problemy, czy długo trwa naprawa, czy jest problem z kontaktem, to już kwestia każdej firmy i ich polityki i chęci. Odbiegając od tematu - ostatnio reklamowałem dysk SSD Cruciala, niby firma z najwyższej półki, ale kontakt z nimi żaden, rozwiązania problemów jakieś śmieszne, więc... Kiano, to nie tragedia - to kwestia przypadku. To samo możesz mieć w salonach sieci komórkowych, podczas zwrotu. Każdy chce zarobić...

  Kiano ma swoje słabe i tanie modele. Jednak edycje Slimtab XGR, to tylko swoją firmą oklejają, te sprzęty są z lepszych podzespołów i konstrukcji. Np. takiego sprzetu nie da się "uwalić", uceglić. Tak, wiem o czym mówię. Po prostu tak jest skonstruowany (seria GR na procku SoFia), że nawet jak padnie, są 2 sposoby do banalnej reanimacji. O ile nie przejedziesz go czołgiem, i nie połamiesz, to będzie nadal działał 0:)

  Ale... to już Twoja sprawa i decyzja 0:) Co do rootowania, to daj mi trochę czasu. Chcę to ładnie zebrać, z plikami abyś miał wszystko na tacy. mam jeden Kiano 7GR, więc na nim to spokojnie zrobie i opiszę (dla innych też się przyda). Tylko na tą chcwilę mam w domu trochę zamieszania z córkami, więc... 0:) proszę o cierpliwość.
  ------ EDT

  Jeszcze ważne pytanie do Ciebie. Czy jak wchodzisz w tryb fastboota, to czy masz też zielony ekran? Taki trochę jak dywanik, z wzorkami, jakby ekran go nie czytał dobrze, jakby niedopasowana rozdzielczość.
  Do fastboota możesz się łatwo dostać: Wyłacz kompletnie tablet. Odczekaj kilka sekund dla pewności i trzymając przycisk VOL- (głośność minus) wcisnij i też trzymaj przycisk POWER. Jak się pojawi coś na ekranie, puść POWER, ale VOL- trzymaj. Powinien wyskoczyć Ci zielony ekran, jak nie, to zrób proszę zdjęcie 0:) To bardzo wazne 0:)

  0
 • #9 20 Sie 2017 22:01
  nutergsm
  Moderator - GSM

  miro0123 napisał:
  Jest tez porada abym oddał ten tablet na gwarancje , tylko niech radzący spróbuje się skontaktować z tym serwisem , życzę powodzenia .


  Jeżeli masz problem ze skontaktowaniem się z serwisem, to zawsze możesz oddać tablet tam gdzie kupiłeś a oni już przekażą go do serwisu Kiano.

  0
 • #10 21 Sie 2017 22:01
  miro0123
  Poziom 8  

  oeriel zrobiłem ja napisałeś i pojawił mi się zielony ekran .
  Tego tabletu używam głównie jako monitor do nawigacji ale czasem tez do internetu
  ale co z tego jak bateria trzyma ok 1 godz , jest b duże zużycie baterii przez niektóre aplikacje pomimo że są zablokowane jakoś działają w tle .
  Myślę że root by to załatwił .

  0
 • #11 22 Sie 2017 07:47
  Freddy
  Poziom 43  

  miro0123 napisał:
  na czuwaniu potrafi wyczerpać baterię w 6do 8 godzin.
  Przecież podczas czuwania wszystkie aplikacje które zostały uruchomione i nie zatrzymane pracują dalej. Odpada więc jedynie ekran :).
  Pamiętaj, że rootowanie powoduje utratę gwarancji.

  0
 • #12 22 Sie 2017 15:32
  oeriel
  Poziom 9  

  Opisałem wszystko ogólnie. Zakładam, że wiele rzeczy jest dla Ciebei oczywistych, ale może ktoś inny będzie chciał skorzystać, więc to mu bliżej wyjaśni co robi i co się dzieje 0:)
  Niestety nie dysponuję teraz obrazkami, screenami, wiec musi wystarczyć tekstowy opis...

  Przedmiot operacji: Tablet KIANO Slimtab 7 3GR
  Prawdopodobnie zadziała też na pozostałe edycje Slimtab XGR. Wazne aby było "3GR", bo są też wersje "3G" a to coś innego.

  Na początek ostrzeżenia:
  - wszystko robisz na własną odpowiedzialność. Nie gwarantuje, że wszystko będzie tak jak tu jest opisane, bo każdy sprzęt moze zachować się inaczej i mieć nawet delikatnie inną wersję oprogramowania.
  - rootowanie sprzętu jest równoznaczne z utratą gwarancji,
  - podczas rootowania tablet moze być, a nawet raczej będzie całkowicie wyczyszczony, więc jesli posiadasz na nim jakiekolwiek pliki, ustawienia, zrób sobie kopie
  - po zrootowaniu, tablet może się nei uruchamiać prawidłowo. Objawy: Po włączeniu pojawi się (mignie) logo KIANO i widać będzie kilka linii czerwonych, zielonych, jakby zamalowane kwadraciki z tekstem. Nie wiadomo, może coś tam się da wyłączyć, aby to się nie pojawiało, ale na tym ekranie tablet będzie stał.
  Przyciśnięcie VOL- jakby odświezy ten ekran, ale ponowne kliknięcie VOL- przejdzie nam do fastboota (zielony dywanik).
  Natomiast aby uruchomić tablet na tym ekranie zaraz po włączeniu, należy nacisnąć VOL+. Powinien pójść bez pomagania mu dalej.
  Nie wiem, czy to jakieś zabezpieczenie, czy co, ale po rootowaniu są takie objawy (na 4 tabletach tak miałem). Jego odpowiednik Chuwi Vi7 ma to samo.

  0. Podstawowe aplikacje
  adb-ver-root.zip - ADB z opcją disable-verity - nie każde ADB to ma. ADB ze wszystkimi plikami do roota
  kiano-st73gr-adb-drivers.zip - sterowniki USB tabletu - jakby nie zadziałało, uruchom poniższą paczkę z plusem
  kiano-st73gr-adb-drivers+.zip

  1. Odblokować bootloader
  A. Aby odblokować bootloader, najpierw należy uzyskać dostęp do ustawień programistycznych. To robimy w:
  Informacje o tablecie » Numer kompilacji.
  Klikamy na tym polu kilka razy (7) aż pojawi się informacja, że jesteśmy programistą.
  B. Następnie niedaleko informacji o tablecie pojawia nam się opcja "Opcje programistyczne" i tam wchodzimy
  C. Włączamy "Debugowanie USB", wyłączamy opcje "Zweryfikuj alikacje przez USB".
  I bardzo ważne - włączamy opcję "Zdjęcie blokady OEM". W modelach bliźniaczych tej opcji może nie być, dlatego wtedy to nalezy pominąć. W KIANO Slimtab 7 3GR jest i to trzeba włączyć.

  2. Następnie podłączamy tablet do komputera.
  Sprawdzamy czy mamy wszystkie sterowniki (w menedżerze urządzeń nie powinno być wykrzyknika przy urządzeniu).
  Uruchamiamy ADB. Rozpakowujemy plik adb-ver-root.zip i po rozpakowaniu wchodzimy do tego katalogu, trzymamy SHIFT i klikamy prawy przycisk myszy. Pojawi nam się menu kontekstowe z opcją i komunikatem "Otwórz okno polecenia tutaj".
  Wpisujemy w nim:

  Kod: dos
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod

  Kiedy tablet się zrestartuje, odczekujemy ok 30 sekund i wpisujemy dalej:
  fastboot oem unlock
  lub jeśli chcemy od razu zatwierdzić:
  Kod: dos
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod

  Tu może pojawić się jakiś komunikat, chyba potwierdzenie. Ja raz miałem, raz nie. Klikałem wtedy VOL+ / VOL- i przechodził dalej.

  Po wpisaniu:
  Kod: dos
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod

  powinno pojawić się: Device: unlocked

  3. Czyścimy cache - inaczej tablet może się nie uruchomić, lub włączy się z masą błędów:
  UWAGA! W tym momencie czyścimy wszystkie dane jakie mieliśmy na tablecie.
  Kod: dos
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod


  4A. UWAGA - tutaj powinnismy wgrać recovery. Posiadam działające, ale jest jakiś problem lub zabezpieczenie w tym tablecie. W trybie recovery oraz fastboot ekran wyświetla pasy czerwone, zielone, jakby zamalowane kratki z tekstem, tryb fastboot też jest całkowicie zielony, jakby dywanik na ekranie, jakby ekran nie miał dostosowanej rozdzielczości. To się dzieje w każdym Kiano Slimtab, nawet wyjętym od razu z pudełka.
  Ten etap jednak pomijam, ponieważ nawet jak je wgramy, nic nam to nie da, bo nie będziemy nic widzieć. Np. w TWRP moglibyśmy użyć specjalnej paczki i w prosty sposób dalej zrootować sprzęt lub zrobić kopie. Niestety nic nie zobaczymy.

  4B. Uruchamiamy tablet normalnie, aż się załaduje (bez żadnego trybu, jedynie ma być włączone Debugowanie USB) i wpisujemy:
  Kod: dos
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod


  Odczekujemy ok. 30 sekund, aż się uruchomi. Jakby się nie uruchomił, bo pojawił się opisany wczesniej błąd z ekranem, to nalezy mu pomóc.

  Kod: dos
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod


  5. Następnie uruchamiamy:

  Kod: dos
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod

  następnie wpisujemy:
  Kod: dos
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod


  Po restarcie powinien zaktualizować 2-3 aplikacje i root gotowy. Możemy to sprawdzić aplikacją RootCheck zainstalowaną na tablecie lub jakąkolwiek inną.
  Jakby były jakieś problemy pisz.
  Nie musisz wgrywać starszego Androida, aby zrootować tablet 0:) A problem z baterią, to może jakiś większy jest, bo u mnie to potrafi w trybie czuwania (mimo, że nadal pracuje) kilka dni wytrzymać. Mam takie 2 modele oraz powiedzmy bliźniaka (Teclast) którego zarzyna córka. Tylko on nie ma radia ale posiada Dual SIM.

  Powodzenia!

  0
 • #13 14 Maj 2018 22:31
  rhidian
  Poziom 3  

  Zrobiłem do odblokowania bootloadera, jak klikam vol + to gaśnie, mignie napis kiano i znowu są paski, tablet nie wstaje :/

  0
 • #14 05 Paź 2018 09:12
  janusz51
  Poziom 2  

  oeriel proszę o pomoc wyłałem wiadomość na pw.

  0