Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Kiano7 slim tab 3 Gr - Zmiana wersji Androida 5.1.1 na 4.4

miro0123 31 Sty 2017 21:48 2520 13
  • #1 31 Sty 2017 21:48
    miro0123
    Poziom 8  

Witam , posiadam tablet Kiano 7 slim tab 3 Gr z androidem 5.1.1 i chciałbym go zmienić na androida 4.4 w celu przeprowadzenia Roota .
    Wszystkiego próbowałem ale nie da się tej wersja zrotować ponoć nie ma rota na tego Androida i jak wyczytałem jest też problem bo tablet jest na procesorze Intela
    a te nie bardzo pozwalają na jakieś zmiany.
    I moja prośba , czy ktoś mógłby mnie przez ten proces przeprowadzić?
    Obecny system strasznie szybko mi zużywa baterie pomimo wyłączenia wielu aplikacji
    na czuwaniu potrafi wyczerpać baterię w 6do 8 godzin.

0 13
  • #3 01 Lut 2017 12:14
    miro0123
    Poziom 8  

Raczej nie baterii tablet ma ok 5 miesięcy , poza tym sam się
    wyłącza na czuwaniu .
    Wbudowane aplikacje są bardzo prądożerne a że nie bardzo
    mi na nim zależy chciałbym go zrotować aby powywalać
    co do niego upchali ale najpierw muszę zmienić wersję
    androida.

0
  • #4 20 Sie 2017 11:41
    oeriel
    Poziom 9  

Przeprowadzenie roota na tym tablecie jest możliwe i nie jest to trudne. Są generalnie 2 sposoby. Niestety, przy rootowaniu może pojawić się dość specyficzny problem w uruchamianiu, włączaniu tabletu. Pojawia się ekran z zielonymi, czerwonymi liniami, jakby tam pod nimi był tekst, a każda literka to taki zamalowany kwadracik. Nie można nic odczytać - przy czym pojawia się to na stałe. Dopiero naciśnięcie VOL+ lub VOL- coś uruchamia, nie wiadomo własnie co. VOL- a potem znów VOL- po chwili - przechodzi w tryb typowego Fastboota.
    Uruchomienie tabletu to kliknięcie VOL+, odczekanie i VOL-. Nie wiem co się tam dzieje, ale jest taki problem.

Jeśli jesteś zainteresowany, zbiorę te informację i Ci opiszę. Rootowałem już 3 te tablety i niestety w każdym było to samo. Ale po uruchomieniu go, wszystko już działa ślicznie. Tylko przez tą przypadłość, nie zrestartujesz go normalnie, musisz wykonac kilka losowych operacji 0:)

1
  • #5 20 Sie 2017 11:47
    nutergsm
    Moderator - GSM

miro0123 napisał:
    Raczej nie baterii tablet ma ok 5 miesięcy , poza tym sam się
    wyłącza na czuwaniu .

W takim razie skorzystaj z gwarancji, a nie kombinujesz.

1
  • #6 20 Sie 2017 19:57
    miro0123
    Poziom 8  

oeriel , dzięki za odpowiedź oczywiście że nadal jestem zainteresowany wiec jak byś mógł opisać jak i co będę wdzięczny.
    Jest tez porada abym oddał ten tablet na gwarancje , tylko niech radzący spróbuje się skontaktować z tym serwisem , życzę powodzenia .

0
  • #7 20 Sie 2017 20:15
    Freddy
    Poziom 43  

miro0123 napisał:
    Jest tez porada abym oddał ten tablet na gwarancje , tylko niech radzący spróbuje się skontaktować z tym serwisem , życzę powodzenia .
    Jaki problem?
    Wypełniasz zgłoszenie i w ciągu kilu dni przychodzi kurier po sprzęt.

0
  • #8 20 Sie 2017 21:36
    oeriel
    Poziom 9  

miro0123 napisał:
    oeriel , dzięki za odpowiedź oczywiście że nadal jestem zainteresowany wiec jak byś mógł opisać jak i co będę wdzięczny.

Słuchaj - wiem, że Kiano, to ogólnie firma marzeń 0:) Opinie chodzą straszne, ale to jest tania grupa tabletów (nie tylko), podobnie jak Lark. Oni sprzedają taki sprzęt, którego w zasadzie nie opłaca się naprawiać. Czy robią problemy, czy długo trwa naprawa, czy jest problem z kontaktem, to już kwestia każdej firmy i ich polityki i chęci. Odbiegając od tematu - ostatnio reklamowałem dysk SSD Cruciala, niby firma z najwyższej półki, ale kontakt z nimi żaden, rozwiązania problemów jakieś śmieszne, więc... Kiano, to nie tragedia - to kwestia przypadku. To samo możesz mieć w salonach sieci komórkowych, podczas zwrotu. Każdy chce zarobić...

Kiano ma swoje słabe i tanie modele. Jednak edycje Slimtab XGR, to tylko swoją firmą oklejają, te sprzęty są z lepszych podzespołów i konstrukcji. Np. takiego sprzetu nie da się "uwalić", uceglić. Tak, wiem o czym mówię. Po prostu tak jest skonstruowany (seria GR na procku SoFia), że nawet jak padnie, są 2 sposoby do banalnej reanimacji. O ile nie przejedziesz go czołgiem, i nie połamiesz, to będzie nadal działał 0:)

Ale... to już Twoja sprawa i decyzja 0:) Co do rootowania, to daj mi trochę czasu. Chcę to ładnie zebrać, z plikami abyś miał wszystko na tacy. mam jeden Kiano 7GR, więc na nim to spokojnie zrobie i opiszę (dla innych też się przyda). Tylko na tą chcwilę mam w domu trochę zamieszania z córkami, więc... 0:) proszę o cierpliwość.
    ------ EDT

Jeszcze ważne pytanie do Ciebie. Czy jak wchodzisz w tryb fastboota, to czy masz też zielony ekran? Taki trochę jak dywanik, z wzorkami, jakby ekran go nie czytał dobrze, jakby niedopasowana rozdzielczość.
    Do fastboota możesz się łatwo dostać: Wyłacz kompletnie tablet. Odczekaj kilka sekund dla pewności i trzymając przycisk VOL- (głośność minus) wcisnij i też trzymaj przycisk POWER. Jak się pojawi coś na ekranie, puść POWER, ale VOL- trzymaj. Powinien wyskoczyć Ci zielony ekran, jak nie, to zrób proszę zdjęcie 0:) To bardzo wazne 0:)

0
  • #9 20 Sie 2017 22:01
    nutergsm
    Moderator - GSM

miro0123 napisał:

Jeżeli masz problem ze skontaktowaniem się z serwisem, to zawsze możesz oddać tablet tam gdzie kupiłeś a oni już przekażą go do serwisu Kiano.

0
  • #10 21 Sie 2017 22:01
    miro0123
    Poziom 8  

oeriel zrobiłem ja napisałeś i pojawił mi się zielony ekran .
    Tego tabletu używam głównie jako monitor do nawigacji ale czasem tez do internetu
    ale co z tego jak bateria trzyma ok 1 godz , jest b duże zużycie baterii przez niektóre aplikacje pomimo że są zablokowane jakoś działają w tle .
    Myślę że root by to załatwił .

0
  • #11 22 Sie 2017 07:47
    Freddy
    Poziom 43  

miro0123 napisał:
    na czuwaniu potrafi wyczerpać baterię w 6do 8 godzin.
    Przecież podczas czuwania wszystkie aplikacje które zostały uruchomione i nie zatrzymane pracują dalej. Odpada więc jedynie ekran :).
    Pamiętaj, że rootowanie powoduje utratę gwarancji.

0
  • #12 22 Sie 2017 15:32
    oeriel
    Poziom 9  

Opisałem wszystko ogólnie. Zakładam, że wiele rzeczy jest dla Ciebei oczywistych, ale może ktoś inny będzie chciał skorzystać, więc to mu bliżej wyjaśni co robi i co się dzieje 0:)
    Niestety nie dysponuję teraz obrazkami, screenami, wiec musi wystarczyć tekstowy opis...

Przedmiot operacji: Tablet KIANO Slimtab 7 3GR
    Prawdopodobnie zadziała też na pozostałe edycje Slimtab XGR. Wazne aby było "3GR", bo są też wersje "3G" a to coś innego.

Na początek ostrzeżenia:
    - wszystko robisz na własną odpowiedzialność. Nie gwarantuje, że wszystko będzie tak jak tu jest opisane, bo każdy sprzęt moze zachować się inaczej i mieć nawet delikatnie inną wersję oprogramowania.
    - rootowanie sprzętu jest równoznaczne z utratą gwarancji,
    - podczas rootowania tablet moze być, a nawet raczej będzie całkowicie wyczyszczony, więc jesli posiadasz na nim jakiekolwiek pliki, ustawienia, zrób sobie kopie
    - po zrootowaniu, tablet może się nei uruchamiać prawidłowo. Objawy: Po włączeniu pojawi się (mignie) logo KIANO i widać będzie kilka linii czerwonych, zielonych, jakby zamalowane kwadraciki z tekstem. Nie wiadomo, może coś tam się da wyłączyć, aby to się nie pojawiało, ale na tym ekranie tablet będzie stał.
    Przyciśnięcie VOL- jakby odświezy ten ekran, ale ponowne kliknięcie VOL- przejdzie nam do fastboota (zielony dywanik).
    Natomiast aby uruchomić tablet na tym ekranie zaraz po włączeniu, należy nacisnąć VOL+. Powinien pójść bez pomagania mu dalej.
    Nie wiem, czy to jakieś zabezpieczenie, czy co, ale po rootowaniu są takie objawy (na 4 tabletach tak miałem). Jego odpowiednik Chuwi Vi7 ma to samo.

0. Podstawowe aplikacje
    adb-ver-root.zip - ADB z opcją disable-verity - nie każde ADB to ma. ADB ze wszystkimi plikami do roota
    kiano-st73gr-adb-drivers.zip - sterowniki USB tabletu - jakby nie zadziałało, uruchom poniższą paczkę z plusem
    kiano-st73gr-adb-drivers+.zip

1. Odblokować bootloader
    A. Aby odblokować bootloader, najpierw należy uzyskać dostęp do ustawień programistycznych. To robimy w:
    Informacje o tablecie » Numer kompilacji.
    Klikamy na tym polu kilka razy (7) aż pojawi się informacja, że jesteśmy programistą.
    B. Następnie niedaleko informacji o tablecie pojawia nam się opcja "Opcje programistyczne" i tam wchodzimy
    C. Włączamy "Debugowanie USB", wyłączamy opcje "Zweryfikuj alikacje przez USB".
    I bardzo ważne - włączamy opcję "Zdjęcie blokady OEM". W modelach bliźniaczych tej opcji może nie być, dlatego wtedy to nalezy pominąć. W KIANO Slimtab 7 3GR jest i to trzeba włączyć.

2. Następnie podłączamy tablet do komputera.
    Sprawdzamy czy mamy wszystkie sterowniki (w menedżerze urządzeń nie powinno być wykrzyknika przy urządzeniu).
    Uruchamiamy ADB. Rozpakowujemy plik adb-ver-root.zip i po rozpakowaniu wchodzimy do tego katalogu, trzymamy SHIFT i klikamy prawy przycisk myszy. Pojawi nam się menu kontekstowe z opcją i komunikatem "Otwórz okno polecenia tutaj".
    Wpisujemy w nim:

Kod: dos
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Kiedy tablet się zrestartuje, odczekujemy ok 30 sekund i wpisujemy dalej:
    fastboot oem unlock
    lub jeśli chcemy od razu zatwierdzić:

Tu może pojawić się jakiś komunikat, chyba potwierdzenie. Ja raz miałem, raz nie. Klikałem wtedy VOL+ / VOL- i przechodził dalej.

Po wpisaniu:

powinno pojawić się: Device: unlocked

3. Czyścimy cache - inaczej tablet może się nie uruchomić, lub włączy się z masą błędów:
    UWAGA! W tym momencie czyścimy wszystkie dane jakie mieliśmy na tablecie.

4A. UWAGA - tutaj powinnismy wgrać recovery. Posiadam działające, ale jest jakiś problem lub zabezpieczenie w tym tablecie. W trybie recovery oraz fastboot ekran wyświetla pasy czerwone, zielone, jakby zamalowane kratki z tekstem, tryb fastboot też jest całkowicie zielony, jakby dywanik na ekranie, jakby ekran nie miał dostosowanej rozdzielczości. To się dzieje w każdym Kiano Slimtab, nawet wyjętym od razu z pudełka.
    Ten etap jednak pomijam, ponieważ nawet jak je wgramy, nic nam to nie da, bo nie będziemy nic widzieć. Np. w TWRP moglibyśmy użyć specjalnej paczki i w prosty sposób dalej zrootować sprzęt lub zrobić kopie. Niestety nic nie zobaczymy.

4B. Uruchamiamy tablet normalnie, aż się załaduje (bez żadnego trybu, jedynie ma być włączone Debugowanie USB) i wpisujemy:

Odczekujemy ok. 30 sekund, aż się uruchomi. Jakby się nie uruchomił, bo pojawił się opisany wczesniej błąd z ekranem, to nalezy mu pomóc.

5. Następnie uruchamiamy:

następnie wpisujemy:

Po restarcie powinien zaktualizować 2-3 aplikacje i root gotowy. Możemy to sprawdzić aplikacją RootCheck zainstalowaną na tablecie lub jakąkolwiek inną.
    Jakby były jakieś problemy pisz.
    Nie musisz wgrywać starszego Androida, aby zrootować tablet 0:) A problem z baterią, to może jakiś większy jest, bo u mnie to potrafi w trybie czuwania (mimo, że nadal pracuje) kilka dni wytrzymać. Mam takie 2 modele oraz powiedzmy bliźniaka (Teclast) którego zarzyna córka. Tylko on nie ma radia ale posiada Dual SIM.

Powodzenia!

0
  • #13 14 Maj 2018 22:31
    rhidian
    Poziom 3  

Zrobiłem do odblokowania bootloadera, jak klikam vol + to gaśnie, mignie napis kiano i znowu są paski, tablet nie wstaje :/

0
  • #14 05 Paź 2018 09:12
    janusz51
    Poziom 2  

oeriel proszę o pomoc wyłałem wiadomość na pw.

0