Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tablet Kiano7 slim tab 3 Gr - Zmiana wersji Androida 5.1.1 na 4.4

miro0123 31 Jan 2017 21:48 6339 17
 • #1
  miro0123
  Level 9  
  Witam , posiadam tablet Kiano 7 slim tab 3 Gr z androidem 5.1.1 i chciałbym go zmienić na androida 4.4 w celu przeprowadzenia Roota .
  Wszystkiego próbowałem ale nie da się tej wersja zrotować ponoć nie ma rota na tego Androida i jak wyczytałem jest też problem bo tablet jest na procesorze Intela
  a te nie bardzo pozwalają na jakieś zmiany.
  I moja prośba , czy ktoś mógłby mnie przez ten proces przeprowadzić?
  Obecny system strasznie szybko mi zużywa baterie pomimo wyłączenia wielu aplikacji
  na czuwaniu potrafi wyczerpać baterię w 6do 8 godzin.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #3
  miro0123
  Level 9  
  Raczej nie baterii tablet ma ok 5 miesięcy , poza tym sam się
  wyłącza na czuwaniu .
  Wbudowane aplikacje są bardzo prądożerne a że nie bardzo
  mi na nim zależy chciałbym go zrotować aby powywalać
  co do niego upchali ale najpierw muszę zmienić wersję
  androida.
 • #4
  oeriel
  Level 10  
  Przeprowadzenie roota na tym tablecie jest możliwe i nie jest to trudne. Są generalnie 2 sposoby. Niestety, przy rootowaniu może pojawić się dość specyficzny problem w uruchamianiu, włączaniu tabletu. Pojawia się ekran z zielonymi, czerwonymi liniami, jakby tam pod nimi był tekst, a każda literka to taki zamalowany kwadracik. Nie można nic odczytać - przy czym pojawia się to na stałe. Dopiero naciśnięcie VOL+ lub VOL- coś uruchamia, nie wiadomo własnie co. VOL- a potem znów VOL- po chwili - przechodzi w tryb typowego Fastboota.
  Uruchomienie tabletu to kliknięcie VOL+, odczekanie i VOL-. Nie wiem co się tam dzieje, ale jest taki problem.

  Jeśli jesteś zainteresowany, zbiorę te informację i Ci opiszę. Rootowałem już 3 te tablety i niestety w każdym było to samo. Ale po uruchomieniu go, wszystko już działa ślicznie. Tylko przez tą przypadłość, nie zrestartujesz go normalnie, musisz wykonac kilka losowych operacji 0:)
 • #5
  nutergsm
  Moderator of GSM
  miro0123 wrote:
  Raczej nie baterii tablet ma ok 5 miesięcy , poza tym sam się
  wyłącza na czuwaniu .


  W takim razie skorzystaj z gwarancji, a nie kombinujesz.
 • #6
  miro0123
  Level 9  
  oeriel , dzięki za odpowiedź oczywiście że nadal jestem zainteresowany wiec jak byś mógł opisać jak i co będę wdzięczny.
  Jest tez porada abym oddał ten tablet na gwarancje , tylko niech radzący spróbuje się skontaktować z tym serwisem , życzę powodzenia .
 • #7
  Freddy
  Level 43  
  miro0123 wrote:
  Jest tez porada abym oddał ten tablet na gwarancje , tylko niech radzący spróbuje się skontaktować z tym serwisem , życzę powodzenia .
  Jaki problem?
  Wypełniasz zgłoszenie i w ciągu kilu dni przychodzi kurier po sprzęt.
 • #8
  oeriel
  Level 10  
  miro0123 wrote:
  oeriel , dzięki za odpowiedź oczywiście że nadal jestem zainteresowany wiec jak byś mógł opisać jak i co będę wdzięczny.
  Jest tez porada abym oddał ten tablet na gwarancje , tylko niech radzący spróbuje się skontaktować z tym serwisem , życzę powodzenia .

  Słuchaj - wiem, że Kiano, to ogólnie firma marzeń 0:) Opinie chodzą straszne, ale to jest tania grupa tabletów (nie tylko), podobnie jak Lark. Oni sprzedają taki sprzęt, którego w zasadzie nie opłaca się naprawiać. Czy robią problemy, czy długo trwa naprawa, czy jest problem z kontaktem, to już kwestia każdej firmy i ich polityki i chęci. Odbiegając od tematu - ostatnio reklamowałem dysk SSD Cruciala, niby firma z najwyższej półki, ale kontakt z nimi żaden, rozwiązania problemów jakieś śmieszne, więc... Kiano, to nie tragedia - to kwestia przypadku. To samo możesz mieć w salonach sieci komórkowych, podczas zwrotu. Każdy chce zarobić...

  Kiano ma swoje słabe i tanie modele. Jednak edycje Slimtab XGR, to tylko swoją firmą oklejają, te sprzęty są z lepszych podzespołów i konstrukcji. Np. takiego sprzetu nie da się "uwalić", uceglić. Tak, wiem o czym mówię. Po prostu tak jest skonstruowany (seria GR na procku SoFia), że nawet jak padnie, są 2 sposoby do banalnej reanimacji. O ile nie przejedziesz go czołgiem, i nie połamiesz, to będzie nadal działał 0:)

  Ale... to już Twoja sprawa i decyzja 0:) Co do rootowania, to daj mi trochę czasu. Chcę to ładnie zebrać, z plikami abyś miał wszystko na tacy. mam jeden Kiano 7GR, więc na nim to spokojnie zrobie i opiszę (dla innych też się przyda). Tylko na tą chcwilę mam w domu trochę zamieszania z córkami, więc... 0:) proszę o cierpliwość.
  ------ EDT

  Jeszcze ważne pytanie do Ciebie. Czy jak wchodzisz w tryb fastboota, to czy masz też zielony ekran? Taki trochę jak dywanik, z wzorkami, jakby ekran go nie czytał dobrze, jakby niedopasowana rozdzielczość.
  Do fastboota możesz się łatwo dostać: Wyłacz kompletnie tablet. Odczekaj kilka sekund dla pewności i trzymając przycisk VOL- (głośność minus) wcisnij i też trzymaj przycisk POWER. Jak się pojawi coś na ekranie, puść POWER, ale VOL- trzymaj. Powinien wyskoczyć Ci zielony ekran, jak nie, to zrób proszę zdjęcie 0:) To bardzo wazne 0:)
 • #9
  nutergsm
  Moderator of GSM
  miro0123 wrote:
  Jest tez porada abym oddał ten tablet na gwarancje , tylko niech radzący spróbuje się skontaktować z tym serwisem , życzę powodzenia .


  Jeżeli masz problem ze skontaktowaniem się z serwisem, to zawsze możesz oddać tablet tam gdzie kupiłeś a oni już przekażą go do serwisu Kiano.
 • #10
  miro0123
  Level 9  
  oeriel zrobiłem ja napisałeś i pojawił mi się zielony ekran .
  Tego tabletu używam głównie jako monitor do nawigacji ale czasem tez do internetu
  ale co z tego jak bateria trzyma ok 1 godz , jest b duże zużycie baterii przez niektóre aplikacje pomimo że są zablokowane jakoś działają w tle .
  Myślę że root by to załatwił .
 • #11
  Freddy
  Level 43  
  miro0123 wrote:
  na czuwaniu potrafi wyczerpać baterię w 6do 8 godzin.
  Przecież podczas czuwania wszystkie aplikacje które zostały uruchomione i nie zatrzymane pracują dalej. Odpada więc jedynie ekran :).
  Pamiętaj, że rootowanie powoduje utratę gwarancji.
 • #12
  oeriel
  Level 10  
  Opisałem wszystko ogólnie. Zakładam, że wiele rzeczy jest dla Ciebei oczywistych, ale może ktoś inny będzie chciał skorzystać, więc to mu bliżej wyjaśni co robi i co się dzieje 0:)
  Niestety nie dysponuję teraz obrazkami, screenami, wiec musi wystarczyć tekstowy opis...

  Przedmiot operacji: Tablet KIANO Slimtab 7 3GR
  Prawdopodobnie zadziała też na pozostałe edycje Slimtab XGR. Wazne aby było "3GR", bo są też wersje "3G" a to coś innego.

  Na początek ostrzeżenia:
  - wszystko robisz na własną odpowiedzialność. Nie gwarantuje, że wszystko będzie tak jak tu jest opisane, bo każdy sprzęt moze zachować się inaczej i mieć nawet delikatnie inną wersję oprogramowania.
  - rootowanie sprzętu jest równoznaczne z utratą gwarancji,
  - podczas rootowania tablet moze być, a nawet raczej będzie całkowicie wyczyszczony, więc jesli posiadasz na nim jakiekolwiek pliki, ustawienia, zrób sobie kopie
  - po zrootowaniu, tablet może się nei uruchamiać prawidłowo. Objawy: Po włączeniu pojawi się (mignie) logo KIANO i widać będzie kilka linii czerwonych, zielonych, jakby zamalowane kwadraciki z tekstem. Nie wiadomo, może coś tam się da wyłączyć, aby to się nie pojawiało, ale na tym ekranie tablet będzie stał.
  Przyciśnięcie VOL- jakby odświezy ten ekran, ale ponowne kliknięcie VOL- przejdzie nam do fastboota (zielony dywanik).
  Natomiast aby uruchomić tablet na tym ekranie zaraz po włączeniu, należy nacisnąć VOL+. Powinien pójść bez pomagania mu dalej.
  Nie wiem, czy to jakieś zabezpieczenie, czy co, ale po rootowaniu są takie objawy (na 4 tabletach tak miałem). Jego odpowiednik Chuwi Vi7 ma to samo.

  0. Podstawowe aplikacje
  adb-ver-root.zip - ADB z opcją disable-verity - nie każde ADB to ma. ADB ze wszystkimi plikami do roota
  kiano-st73gr-adb-drivers.zip - sterowniki USB tabletu - jakby nie zadziałało, uruchom poniższą paczkę z plusem
  kiano-st73gr-adb-drivers+.zip

  1. Odblokować bootloader
  A. Aby odblokować bootloader, najpierw należy uzyskać dostęp do ustawień programistycznych. To robimy w:
  Informacje o tablecie » Numer kompilacji.
  Klikamy na tym polu kilka razy (7) aż pojawi się informacja, że jesteśmy programistą.
  B. Następnie niedaleko informacji o tablecie pojawia nam się opcja "Opcje programistyczne" i tam wchodzimy
  C. Włączamy "Debugowanie USB", wyłączamy opcje "Zweryfikuj alikacje przez USB".
  I bardzo ważne - włączamy opcję "Zdjęcie blokady OEM". W modelach bliźniaczych tej opcji może nie być, dlatego wtedy to nalezy pominąć. W KIANO Slimtab 7 3GR jest i to trzeba włączyć.

  2. Następnie podłączamy tablet do komputera.
  Sprawdzamy czy mamy wszystkie sterowniki (w menedżerze urządzeń nie powinno być wykrzyknika przy urządzeniu).
  Uruchamiamy ADB. Rozpakowujemy plik adb-ver-root.zip i po rozpakowaniu wchodzimy do tego katalogu, trzymamy SHIFT i klikamy prawy przycisk myszy. Pojawi nam się menu kontekstowe z opcją i komunikatem "Otwórz okno polecenia tutaj".
  Wpisujemy w nim:

  Code: dos
  Log in, to see the code

  Kiedy tablet się zrestartuje, odczekujemy ok 30 sekund i wpisujemy dalej:
  fastboot oem unlock
  lub jeśli chcemy od razu zatwierdzić:
  Code: dos
  Log in, to see the code

  Tu może pojawić się jakiś komunikat, chyba potwierdzenie. Ja raz miałem, raz nie. Klikałem wtedy VOL+ / VOL- i przechodził dalej.

  Po wpisaniu:
  Code: dos
  Log in, to see the code

  powinno pojawić się: Device: unlocked

  3. Czyścimy cache - inaczej tablet może się nie uruchomić, lub włączy się z masą błędów:
  UWAGA! W tym momencie czyścimy wszystkie dane jakie mieliśmy na tablecie.
  Code: dos
  Log in, to see the code


  4A. UWAGA - tutaj powinnismy wgrać recovery. Posiadam działające, ale jest jakiś problem lub zabezpieczenie w tym tablecie. W trybie recovery oraz fastboot ekran wyświetla pasy czerwone, zielone, jakby zamalowane kratki z tekstem, tryb fastboot też jest całkowicie zielony, jakby dywanik na ekranie, jakby ekran nie miał dostosowanej rozdzielczości. To się dzieje w każdym Kiano Slimtab, nawet wyjętym od razu z pudełka.
  Ten etap jednak pomijam, ponieważ nawet jak je wgramy, nic nam to nie da, bo nie będziemy nic widzieć. Np. w TWRP moglibyśmy użyć specjalnej paczki i w prosty sposób dalej zrootować sprzęt lub zrobić kopie. Niestety nic nie zobaczymy.

  4B. Uruchamiamy tablet normalnie, aż się załaduje (bez żadnego trybu, jedynie ma być włączone Debugowanie USB) i wpisujemy:
  Code: dos
  Log in, to see the code


  Odczekujemy ok. 30 sekund, aż się uruchomi. Jakby się nie uruchomił, bo pojawił się opisany wczesniej błąd z ekranem, to nalezy mu pomóc.

  Code: dos
  Log in, to see the code


  5. Następnie uruchamiamy:

  Code: dos
  Log in, to see the code

  następnie wpisujemy:
  Code: dos
  Log in, to see the code


  Po restarcie powinien zaktualizować 2-3 aplikacje i root gotowy. Możemy to sprawdzić aplikacją RootCheck zainstalowaną na tablecie lub jakąkolwiek inną.
  Jakby były jakieś problemy pisz.
  Nie musisz wgrywać starszego Androida, aby zrootować tablet 0:) A problem z baterią, to może jakiś większy jest, bo u mnie to potrafi w trybie czuwania (mimo, że nadal pracuje) kilka dni wytrzymać. Mam takie 2 modele oraz powiedzmy bliźniaka (Teclast) którego zarzyna córka. Tylko on nie ma radia ale posiada Dual SIM.

  Powodzenia!
 • #13
  rhidian
  Level 6  
  Zrobiłem do odblokowania bootloadera, jak klikam vol + to gaśnie, mignie napis kiano i znowu są paski, tablet nie wstaje :/
 • #14
  janusz51
  Level 2  
  oeriel proszę o pomoc wyłałem wiadomość na pw.
 • #15
  adrian12031985
  Level 2  
  Ma ktoś kopię systemu?
 • #18
  remigiuszksiazkiewic
  Level 1  
  janusz51 wrote:
  oeriel proszę o pomoc wyłałem wiadomość na pw.


  Cześć, Jest teraz czerwiec 2022 i trafiłem przypadkiem na tą dyskusję - mam tego samego topornego, 1 godzinnego Kiano i liczyłem, że znajdę gdzieś prosty sposób na jego ożywienie.
  Czy metoda okazała sie przydatna, warto się wgłębić w to rootowanie? A może jest jakiś prostszy, kompromisowy sposób na uczynieniie tego Kiano przydatnym do czegoś?

  pozdro