Witam
Kupiłem niedawno monitor używany w ciemno bez zasilacza, dokupiłem do niego zasilacz 14V 2.5A 30W.
Po pierwszym podłączeniu monitor pracował przez 20 minut, wszystko było cacy.
Wieczorem po podłączeniu czarny ekran:
- komputer widzi monitor
-monitor dostaje zasilanie, dioda się świeci
-zero obrazu, cały czas czarna matryca
Po otworzeniu zacząłem się przyglądać płytce i po natrafieniu na temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3176839.html
przyjrzałem się elementowi: ZD600 5,6V, na którym coś jakby jest na wierzchu takie małe wypukłe, to może faktycznie się to sfajczyło.
W tych tematach jestem zielony dlatego proszę o pomoc, czy takie małe elementy są wymienialne? Cała płytka na alibabie to jakies 20$, ale średnio mi sie chce ryzykować, bo wydam pieniądze na coś, co może być nic nie warte.
Czy jest ktoś w Krakowie, kto się na tym zna i mógłby przelutować tę płytkę?
Może ma ktoś na sprzedaż taki element, albo potrzebuje matrycy do swojego monitora.
Pozdrawiam
Kupiłem niedawno monitor używany w ciemno bez zasilacza, dokupiłem do niego zasilacz 14V 2.5A 30W.
Po pierwszym podłączeniu monitor pracował przez 20 minut, wszystko było cacy.
Wieczorem po podłączeniu czarny ekran:
- komputer widzi monitor
-monitor dostaje zasilanie, dioda się świeci
-zero obrazu, cały czas czarna matryca
Po otworzeniu zacząłem się przyglądać płytce i po natrafieniu na temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3176839.html
przyjrzałem się elementowi: ZD600 5,6V, na którym coś jakby jest na wierzchu takie małe wypukłe, to może faktycznie się to sfajczyło.
W tych tematach jestem zielony dlatego proszę o pomoc, czy takie małe elementy są wymienialne? Cała płytka na alibabie to jakies 20$, ale średnio mi sie chce ryzykować, bo wydam pieniądze na coś, co może być nic nie warte.
Czy jest ktoś w Krakowie, kto się na tym zna i mógłby przelutować tę płytkę?
Może ma ktoś na sprzedaż taki element, albo potrzebuje matrycy do swojego monitora.
Pozdrawiam