Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch SGS55M22EU/35 - Zmywarka nie wypompowuje wody - pompa odpływowa działa

NAZGALUS 06 Feb 2017 09:32 10914 2
Bosch
 • #1
  NAZGALUS
  Level 1  
  Witam
  Jak w temacie, zmywarka nie wypompowuje wody. Na początku myślałem, ze to pompa odpływowa, pracowała głośniej bo po wyjęciu filtrów były tam szkła, mogła się zatrzeć. W weekend wymieniłem pompę odpływową na nową kręci się aż miło, ale woda nie schodzi. Odłączyłem wąż odpływowy od kanalizacji i włożyłem do wiadra ani kropelka nie schodzi.

  Cały cykl mycia przechodzi normalnie, lecz jak się otworzy to stoi woda. Na koniec programu słychać jak pompa pracuje, jak drzwi się otworzy to widać aż woda bombluje od pracy pompy. Przy wyłączonej zmywarce dmuchałem w wąż odprowadzający wodę idą bąbelki w środku zmywarki da się przedmuchać.

  Natomiast gdy pompa kręci dmuchałem w wąż i wtedy nie da się przedmuchać czyli jakby było czymś wtedy zablokowane. Przy wyłączonej zmywarce nalałem wody do węża odpływowego i w dmuchałem wodę do środka czyli raczej jest drożny. Problem chyba tkwi gdy pompa pracuje następuje blokada?

  Proszę o pomysły co można jeszcze sprawdzić, ewentualnie wymienić?
 • Bosch
 • #2
  kot mirmur
  Level 33  
  W wężu od strony pompy jest taki niby zawór zwrotny, taka gumowa klapka. Pewnie jest zablokowana. Popchnij ją np. ołówkiem.
 • #3
  zielinskii
  Level 15  
  Pod dolnym koszem masz filter a pod filtrem jest misa na wodę z której jest wypompowywana woda przez pompkę odpływową. Sprawdź czy jest tam zamocowana klapka przysłaniająca wirnik pompy, a jak jej nie ma to na pewno nie wyleje wody.