Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SGS55M22EU/35 - Zmywarka nie wypompowuje wody - pompa odpływowa działa

NAZGALUS 06 Lut 2017 09:32 2859 2
  • #1 06 Lut 2017 09:32
    NAZGALUS
    Poziom 1  

Witam
    Jak w temacie, zmywarka nie wypompowuje wody. Na początku myślałem, ze to pompa odpływowa, pracowała głośniej bo po wyjęciu filtrów były tam szkła, mogła się zatrzeć. W weekend wymieniłem pompę odpływową na nową kręci się aż miło, ale woda nie schodzi. Odłączyłem wąż odpływowy od kanalizacji i włożyłem do wiadra ani kropelka nie schodzi.

Cały cykl mycia przechodzi normalnie, lecz jak się otworzy to stoi woda. Na koniec programu słychać jak pompa pracuje, jak drzwi się otworzy to widać aż woda bombluje od pracy pompy. Przy wyłączonej zmywarce dmuchałem w wąż odprowadzający wodę idą bąbelki w środku zmywarki da się przedmuchać.

Natomiast gdy pompa kręci dmuchałem w wąż i wtedy nie da się przedmuchać czyli jakby było czymś wtedy zablokowane. Przy wyłączonej zmywarce nalałem wody do węża odpływowego i w dmuchałem wodę do środka czyli raczej jest drożny. Problem chyba tkwi gdy pompa pracuje następuje blokada?

Proszę o pomysły co można jeszcze sprawdzić, ewentualnie wymienić?

1 2
  • #2 06 Lut 2017 09:43
    kot mirmur
    Poziom 28  

W wężu od strony pompy jest taki niby zawór zwrotny, taka gumowa klapka. Pewnie jest zablokowana. Popchnij ją np. ołówkiem.

1
  • #3 18 Mar 2017 21:52
    zielinskii
    Poziom 14  

Pod dolnym koszem masz filter a pod filtrem jest misa na wodę z której jest wypompowywana woda przez pompkę odpływową. Sprawdź czy jest tam zamocowana klapka przysłaniająca wirnik pompy, a jak jej nie ma to na pewno nie wyleje wody.

2