Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka a agregat - agregat prądotwórczy do spawarki

06 Lut 2017 10:19 3114 5
  • Poziom 2  
    Witam!
    Planuje zakup agregatu prądotwórczego. Będzie on głównie używany do zasilania spawarki. Spawarka to migomat Bester 250. Według tabliczki znamionowej na 250 A potrzebuje 10KW a przy 200A 7,4KW z tym, że na maksymalnym ustawieniu prądu osiąga według amperomierza 180-190A. Dodatkowo bardzo rzadko korzystam z jej maksymalnej mocy. Mam możliwość kupna agregatu OTTO DG5500E według tabliczki jego moc stała to 5,5KW a max 6KW. Jest to diesel więc na plus no i cena jest przystępna. I tutaj moje pytanie czy ten agregat sobie poradzi czy jednak szukać czegoś mocniejszego? Może ktoś miał jakieś doświadczenia z tym urządzeniem.
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Moim zdaniem ten agregat będzie za "słaby", aby spawarka poprawnie działała. Kup markowy "mocniejszy" agregat i to od sprawdzonego producenta, uważaj na podróbki. Może warto rozważyć odsprzedaż spawarki i zakupić agregat prądowy ze spawarką ( w jednej obudowie ).
  • Poziom 34  
    Może da radę na próbę zapiąć agregat ale myślę ze zazwyczaj spawa się prądem ok 130A więc te 5.5kW powinno pociagnąć
  • Poziom 2  
    A więc jest i rozwiązanie ten agregat jest zbyt słaby z racji, że na sprzedaż miał to znajomy to po prostu pożyczyłem go na chwilę i testowałem przy prądzie 130-140A spawarka się wyłączała. Trzeba szukać czegoś mocniejszego. Może coś doradzicie?
  • Poziom 34  
    Żeby można było spawać swobodnie maksymalnym prądem moc agregatu musi być 75 - 100% większa niż moc spawarki pobierana z sieci (zalecana przez wytwórców spawarek). Na moim migomacie pisze że ma moc 5kW i pisze że może współpracować z agregatem o mocy minimum 9kW.
  • Poziom 36  
    Wawrzyniec napisał:
    Żeby można było spawać swobodnie maksymalnym prądem moc agregatu musi być 75 - 100% większa niż moc spawarki pobierana z sieci (zalecana przez wytwórców spawarek). Na moim migomacie pisze że ma moc 5kW i pisze że może współpracować z agregatem o mocy minimum 9kW.

Dokładnie tak, agregat o dwa razy wyższej mocy niż urządzenie spawalnicze.