Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] romet chart 210 - brak iskry

mariuszpietrzyk 07 Feb 2017 19:08 1530 11
    mariuszpietrzyk
    Level 7  
    Jechałem Rometem i nagle zgasł, okazało się że nie ma iskry, jaki może być tego powód?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    mariuszpietrzyk
    Level 7  
    raptowny13 wrote:
    Najpierw zmień świecę na inną i zobacz czy dalej jej nie ma.

Sprawdzałem i dalej nie ma.
    mariuszpietrzyk
    Level 7  
    raptowny13 wrote:
    Sprawdź bezpieczniki, to ma jakiś "alarm"?

bezpiecznik jest tylko 1 przy plusowym przewodzie od akumulatora i jest dobry, nie wiem o co chodzi z "alarmem" ale chyba nie ma
  • Helpful post
    Stermotorzysta
    Level 13  
    Sprawdź sobie najpierw cewką wyzwalającą statora (czarna, jedyna w obudowie) czy nie jest uszkodzona (czy ma przebicie), a później moduł i instalacja. Kilka lat temu miałem podobne uszkodzenia w Charcie - dodatkowo w 2 nowych statorach ww. cewki były uszkodzone. Były to jeszcze części oryginalne, polskie. W końcu do sklepu poszedłem z miernikiem i wybrałem sobie sprawny stator. Jeżeli okaże się, że to ta cewka to chyba da się ją jeszcze kupić osobno.
    mariuszpietrzyk
    Level 7  
    Stermotorzysta wrote:
    Sprawdź sobie najpierw cewką wyzwalającą statora (czarna, jedyna w obudowie) czy nie jest uszkodzona (czy ma przebicie), a później moduł i instalacja. Kilka lat temu miałem podobne uszkodzenia w Charcie - dodatkowo w 2 nowych statorach ww. cewki były uszkodzone. Były to jeszcze części oryginalne, polskie. W końcu do sklepu poszedłem z miernikiem i wybrałem sobie sprawny stator. Jeżeli okaże się, że to ta cewka to chyba da się ją jeszcze kupić osobno.

na impulsatorze miernik pokazuje 27.5 a na cewce zasilającej jest 1
    Stermotorzysta
    Level 13  
    Nie pamiętam jaki opór mają cewki natomiast ta 1 sugeruje brak "przejścia" czyli uszkodzoną cewkę (z zastrzeżeniem, że nie wiem jaki masz miernik, gdzie i jak dokładnie mierzysz).
    Ściągnij sobie książkę "Motorowery ROMET - obsługa i naprawa" tam jest schemat połączeń układu zapłonowego to będziesz widział jak to wszystko jest połączone. Chart jest również wrażliwy na porządne połączenie masy silnik-rama, warto dorobić bo w oryginale tego nie ma.
    Dodatkowo do poczytania:
    http://motokirc.pl/problemy-tech-f29/brak-iskry-czego-przyczyna-t26984.html