Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP-1612WE - nie widzi nowego toneru

shusky 08 Feb 2017 20:57 15669 3
    shusky
    Level 2  
    Witam serdecznie,

Mam następujący problem. Mianowicie moje kupione prawie pół roku temu urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-1612WE do dzisiaj działało i drukowało bez zarzutów. Kończył się jedynie od tygodnia toner, ale postanowiłem, że będę go używać, aż do momentu, gdy przestanie drukować. I tak w połowie drukowania pliku drukarka stanęła i stwierdziła, że nie weźmie ani kartki więcej, bo nie ma tuszu, pojawił się komunikat "WYMIEŃ TONER". Tak też zrobiłem, kupiłem toner (nieoryginalny, lecz nie w tym leży przyczyna, o tym za chwilę), wsadziłem i... dalej wyświetla się ten sam komunikat (i bez przerwy słychać "chłodzenie" - tak podejrzewam). Walczę z drukarką już którąś godzinę, lecz nic ją nie jest w stanie ruszyć. A wiem, że ten właśnie konkretny nowy toner jest w porządku i działa na tym urządzeniu, gdyż mam identyczny model, jaki jest w domu rodzinnym i tam ten sam toner drukarka przyjmuje bez żadnego zająknięcia. Czy wiecie może, w czym tkwi problem i jak mogę temu szybko zaradzić?

Pozdrawiam
  • Helpful post
    Levis82
    Level 13  
    Może reseter (zębatka po prawej stronie kasety) się przypadkowo obróciła przed lub w czasie instalacji w drukarce.
    Proponuję rozkręcić prawą stronę kasety i ustawić reseter wg filmików, które dostępne są w sieci.
    Imprimarex
    Level 24  
    Trzeba zresetować poziom toneru w drukarce.
    Jest na to kilka sposobów:
    1. trybik
    2. kombinacja klawiszy
    shusky
    Level 2  
    Problem rozwiązany - okazało się, że faktycznie przyczyną była kaseta nowego tonera, a konkretniej jego zębatka resetująca. Problem usuwamy rozkręcając lewy bok tonera (patrząc od przodu drukarki), na samym dole po prawej stronie zobaczymy zębatkę, która jest jakby niepełna (tak jakby połowa koła). Obracamy ją tak, by ząbki rozciągały się mniej więcej od godziny piątej do jakiejś dwunastej (poczujemy opór, gdy tak ustawimy zębatkę). Skręcamy ponownie, wkładamy do drukarki i działa.
    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!