Witam ponownie. Kupiłem jakiś czas temu Fiata SC 900 z 2001 roku. Dostałem od sprzedającego tylko jeden niebieski kluczyk. Nie mam karty kodowej ani bordowego kluczyka, więc gdybym chciał dorobić dodatkowy kluczyk to sobie go nie zaprogramuję. To jeszcze nie tragedia, bo niejeden kluczykarz potrafi sklonować również kod transpondera immo do dorabianego kluczyka (za bagatela 150zł/szt), ale jakby mi kiedyś immo padło to i tak będę ugotowany. Czy jest możliwość wyłączenia immo za pomocą złącza diagnostycznego, albo chociaż uruchomienia procedury programowania kluczy?
Jeśli nie to chciałbym wyłączyć całkowicie immo, bo powiedzmy sobie szczerze że 16-letni Fiat SC raczej nie jest w dzisiejszych czasach atrakcyjnym łupem dla złodzieja. Dowiedziałem się że można to zrobić poprzez fizyczną ingerencję w komputer i użycie specjalnego programatora, a usługa nie kosztuje mało. Czy w takim razie mogę podmienić komputer na taki bez immo? Czy Fiat w ogóle takie wypuszczał do SC? Jeśli tak to prosiłbym o podanie oznaczeń, żebym wiedział czego szukać.
Ps: Jeśli istnieje obawa że te informacje wykorzystają potencjalni złodzieje samochodów, to proszę o odpowiedź w wiadomości prywatnej. Pozdrawiam.
Jeśli nie to chciałbym wyłączyć całkowicie immo, bo powiedzmy sobie szczerze że 16-letni Fiat SC raczej nie jest w dzisiejszych czasach atrakcyjnym łupem dla złodzieja. Dowiedziałem się że można to zrobić poprzez fizyczną ingerencję w komputer i użycie specjalnego programatora, a usługa nie kosztuje mało. Czy w takim razie mogę podmienić komputer na taki bez immo? Czy Fiat w ogóle takie wypuszczał do SC? Jeśli tak to prosiłbym o podanie oznaczeń, żebym wiedział czego szukać.
Ps: Jeśli istnieje obawa że te informacje wykorzystają potencjalni złodzieje samochodów, to proszę o odpowiedź w wiadomości prywatnej. Pozdrawiam.