Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprinter 212 1996r - Tylne światła pozycyjne

09 Lut 2017 19:18 621 10
  • Poziom 9  
    Witam ostatnio znikły światła pozycyjne z tyłu na dwa dni później znowu się pojawiły a teraz już od kilku dni nie świecą. Podmienilem przełącznik na nowy i dalej to samo kierunki,stop,cofania działają tylko pozycyjnych brak. Dodam że jest to bus niski krótki bez klimy. Od czego zacząć szukanie przyczyny tej awarii. Proszę o pomoc.
  • Poziom 33  
    Sprawdź przewody przy lampach, przeczyść styki. Sprawdź też skrzynkę i czy zasilanie dochodzi na przełącznik.
  • Poziom 9  
    Do lamp prąd nie dochodzi. Lewe i prawe przestały działać jednocześnie.
  • Poziom 9  
    Czy może to być wina przekaźnika? I czy jest sens podmienić skrzynkę od innego bo mam taką możliwość z 312d ?
  • Poziom 33  
    Prąd dochodzi do przełącznika?
  • Poziom 9  
    Zdarzyło się to kilka dni po tym jak wymieniłem żarówki oświetlenia zegarów i panelu nawiewu przez 2 może 3 dni było ok następnie po włączeniu swiatel postojowych przednie i zegary świeciły a tylnie postojowe już nie a włączając mijania zegary gasly a światła przednie działały (normalnie na postojowych zegary świecą a na mijania już nie) ale jak podmienilem wł. świateł na drugi to było ok tylko dalej pozycja nie działa z tyłu.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Sprawdź polaczenia. Które rozpinałeś czy nie jest nic uszkodzone czy naderwane
  • Poziom 9  
    Czy ktoś wie na ilu wyjściach ze skrzynki powinien pojawić się się prąd po włączeniu swiatel pozycyjnych?
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Napisałem ci: rozdział pozycyjnych na przód i tył następuje poza skrzynką. Tak więc jak przód swieci to skrzynka jest dobra.
  • Poziom 9  
    Ok. Obecnie czekam na kuriera z nowym przełącznikiem do swiatel bo stary coś szwankuje. Założę nowy to będę szukał dalej bo może gdzieś pod autem jest wiazka uszkodzona.
  • Poziom 9  
    Sprawa rozwiązana. Najwidoczniej ktoś kiedyś naprawiał już tylnie światła i zasilanie lewej lampy puścił od prawej a teraz to porostu się wszystko rozpadło bo nie było polutowane ani odpowiednio zabezpieczone. Wpiecie zostało zrobione przy prawym kole akurat tam gdzie najwięcej syfu leci na instalację spod koła. Dzięki wszystkim za pomoc.