Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KWM-SG - Piec dymi, a z wyciągu leje się smoła

10 Lut 2017 19:59 1263 1
  • Poziom 14  
    Witam,
    Mam piec miałowy "pleszewski KWM-SG" oraz, co może nieistotne, kolektory słoneczne. Nie wiem czy zależy to od jakości węgla, ale mam olbrzymi problem bo po rozpaleniu, cały dom jest w dymie. Dymi zarówno z wyciągu jak i z pieca. Do tego w miejscu łączenia wyciągu z piecem cieknie smoła, bardzo dużo, czasami pół kotłowni zaleje tę czarna maź. Zawsze powtarzano mi, że miał musi być wilgotny, więc węgiel trzymam na zewnątrz, palenie suchym miałem powodowało wybuchy w piecu. Piec podłączony jest do rury kamionkowej (drożnej, sprawdzanej przez kominarza), wcześniej była do cegła w drugim kanale, ale smoła zaczęła wlewać się w ścianę i wychodzić w innych pomieszczeniach. Piec chodzi bardzo ciężko, słabo utrzymuje temperaturę zadaną i szybko się wypala. Ale w trakcie palenia, dym cieknąca smoła ustępują. Co muszę zrobić aby pozbyć się problemu? Sypać suchszy miał?
  • Poziom 19  
    Mokry miał to największa bzdura !
    Każde paliwo musi być suche, a jeśli dochodziło do wybuchów to albo kocioł był źle ustawiony, albo źle wykonany (nie znam tego kotła).
    Pierwsze sprawdź drożność komina, bo jeśli cieknie ci smoła to na 99% masz cały kanał oblepiony tą smołą.
    Przy pustym kotle, ciąg powietrza powinien być taki, że podstawiając zapaloną gazetę przy wlocie powietrza pierwotnego, powinno ją zdmuchnąć lub przynajmniej bardzo mocno wciągać ogień.