Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hotpoint-Ariston AVSD88 - nie startuje po ustawieniu programu

tooms76 12 Feb 2017 16:20 981 5
 • #1
  tooms76
  Level 10  
  Witam
  Mój problem polega na tym, że po ustawieniu programu słychać zatrzask zamka i dalej cisza, nic się nie dzieje, zegar stoi. Sprawdzałem zamek i na styku pomocniczym sygnalizującym zamknięcie drzwiczek jest przejście. Gdzie szukać problemu?
  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #2
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  Może szczotki, silnik , jeżeli nawet wody nie pobiera to elektrozawór ( dochodzi napięcie - jeżeli nie to kolejno po kabelkach), hydrostat , jest tego trochę nie pomijając programatora i modułu.
 • #3
  tod.1977
  Level 23  
  Witam.
  Blokada rygluje drzwi w sensie zablokowania drzwi? Czy mimo słyszalnego "kliknięcia" drzwi można otworzyć?
 • #4
  tooms76
  Level 10  
  Blokada działa poprawnie, wyciągnąłem zamek na zewnątrz i zasymulowałem zamknięcie drzwiczek na zacisku pomocniczym pojawia się przejście do środkowego pinu, tak samo zrobiłem pod napięciem i na zacisku pomocniczym pojawia się napięcie.

  Zrobiłem jeszcze jedną próbę włączyłem funkcję "DEMO" i pralka zaczęła obracać bębnem, po wyłączeniu tej funkcji raz udało się ją załączyć tzn zaczęła prać, ale przy następnej próbie sytuacja powróciła. Następne włączenie funkcji DEMO już nie dało skutku i pojawił się dodatkowy napis DOOR, mimo iż zamek działa poprawnie. Coś mi się wydaję ze jest problem ze sterownikiem.
 • Helpful post
  #5
  tod.1977
  Level 23  
  Napis "door" w pralkach Indesit oznacza że skończyły się szczotki na silniku. Może warto sprawdzić ten trop skoro blokada działa prawidłowo.
 • #6
  tooms76
  Level 10  
  Witam
  Dzięki wszystkim , pomogła wymiana szczotek miały niecały centymetr ,
  pozdrawiam