Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell LATITUDE D531 - Laptop uruchamia się na kilka sekund i gaśnie

mateusz_q 13 Lut 2017 00:32 1182 2
  • #1 13 Lut 2017 00:32
    mateusz_q
    Poziom 11  

Laptop nie ma baterii, podłączony jedynie kablem do prądu.
    Po włączeniu zaświeca się dioda zasilania na 4-5sek. po czym gaśnie i zaświeca się dioda baterii (na zielono) na 0,5-1sek. i też gaśnie. Po tym laptop jest wyłączony. Podczas tego włączania nie słychać żadnych wentylatorów, słychać tylko jak dysk startuje i się wyłącza. Ekran pozostaje cały czas czarny (wyłączony).
    Wyjąłem dysk twardy i RAM - dzieje się to samo.

Działa natomiast jakaś procedura testowa Dell-a. Przycisk D+POWER, ekran zmienia kolory: czerwony, zielony, niebieski, ze 2 odcienie szarego, czarny i tak kilka razy w ciągu około 25 sekund po czym się wyłącza. Wentylatory również wtedy nie pracują, dysk twardy startuje i po tych 25 sek. również wyłącza się.

Stwierdziłem, że z BIOSem może być coś nie tak. Znalazłem temat z wgrywaniem BIOS-u do nie uruchamiającego się Dell-a:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2568452.html

Co ciekawe po uruchomieniu według podanych tam kroków:

Cytat:
    1. Download BIOS file from Dell: http://ftp.dell.com/bios;
    2. Extract HDR file from EXE: xxxxxx.exe -writehdrfile, a file xxxxxx.hdr will be there;
    3. Copy xxxxxx.hdr to a formatted floppy disk or U disk (U disk is not fit for D410 / D610);
    4. Rename xxxxxx.hdr to the right file name according to below list;
    4. Unplug AC adapter and battery from the bricked laptop;
    5. Plug USB-Floppy with the disk prepared;
    6. Holding press "END" on the keyboard, plug AC Adapter;
    7. Then you will find that the battery light is on with red;
    8. Release "END", you will find the power light is on and laptop power up;
    9. Keep waiting... USB-Floppy will start to work. A continuous reading instead of a short seek action. Keep waiting...
    10. Finally, the lapop shutdown or restart.
    That is all, power on again, you will find it is working properly.

laptop włącza się, wentylatory pracują (chyba z maksymalną prędkością), ekran pozostaje czarny, świeci dioda zasilania, dioda baterii mruga ( zielony, czerwony, zielony, pomarańczowy-tak w kółko), świecą także cały czas 3 diody klawiatury. Jednak nic więcej się nie dzieje. Przy punkcie 9 czekałem chyba z pół godziny. Podłączony pendrive z plikiem "D531_A10.hdr". Dioda na pendrive nie miga. Laptop cały czas pozostaje włączony, nie da się go wyłączyć przyciskiem POWER, nawet przytrzymując go dłużej, jedynie przez wyjęcie wtyczki.
    Problem jest taki, że nie wiem jak nazwać ten plik na pendrive. Czy w ogóle mi to wystartuje z pendrive'a? Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem czy tam jest mowa o pamięci USB (pendrive)??

Cytat:
    Whatever, I can not list here all the models, below is the method to find such filename info:
    1. Extract ROM file from EXE: xxxxx.exe -writeromfile;
    2. Use a tool decode the xxxxx.rom to xxxxxx.bin;
    3. Open xxxxxx.bin by Winhex, Ctrl + F search "hdr", F3 search for the next, it's easy to find the string with ????HDR.?????HDC.?????BIN;
    That will be the right filename which can be used for the BIOS recovery.

1 punkt zrobiłem z wiersza poleceń
    Z 2 i 3 punktem mam problem, głównie z 2. Jak to zrobić?

Czy na pendrivie ma być tylko jeden plik: "???????.hdr" ? Czy więcej? O co chodzi z tymi kilkoma plikami w np.:
    Dell Latitude D430 : CAR????.bin, CAR????.hdr, CAR????.hdc, D430???.bin, D430???.hdr

Jak nazwać mój plik dla DELL LATITUDE D531?

0 2
  • #3 14 Lut 2017 18:39
    mateusz_q
    Poziom 11  

Ale z pendrive'a też powinno ruszyć?
    Jak nazwać ten plik?

0