Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS APC Smart 700 640-0730N REV17 - Nieprawidłowa praca na zasilaniu sieciowym.

rafcio_21 15 Lut 2017 15:28 1683 6
  • #1 15 Lut 2017 15:28
    rafcio_21
    Poziom 28  

Witam serdecznie
    Problem jaki mnie dręczy z moim UPS rozpoczął się od zwarcia pomiędzy jednym z radiatorów tranzystorów Mos-fet, a masą obudowy. Podczas tego incydentu przepaleniu uległa jedna z ścieżek masy. Po naprawie przepalonej ścieżki UPS pracuję na baterii, obciążenie odczytuje prawidłowo lecz nie zawsze udaje się go uruchomić poprzez zimny start.

Kolejnym problemem jest to że po podaniu napięcia 230V UPS od razu startuje i nie można go wyłączyć przyciskiem OFF. Po wciśnięciu guzika OFF UPS się wyłączy by za ok 2 sekundy znów się włączył. Gdy UPS jest pod napięciem 230V pracuję albo na baterii, albo na sieci, lecz kontrolka zasilania sieciowego miga. W programie APC Fix nie ma uszkodzeń, wszystkie parametry odczytuje prawidłowo.
    Bezpieczniki nie uległy uszkodzeniu, przekaźniki sprawdzone, luty zostały poprawione. Proszę o jakieś sugestie gdzie szukać winowajcy całego zamieszania.

0 6
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 16 Lut 2017 12:38
    lukasrsv
    Poziom 19  

Sprawdź czy nie masz lini włączania zwartego do masy. Proponuje również sprawdzić układ od transmisji RS232.

0
  • Relpol
  • #3 16 Lut 2017 13:03
    rafcio_21
    Poziom 28  

Ok sprawdziłem i faktycznie ten układ miał zwarcie do masy po przecięciu ścieżki od nóżki 11 układ UPS zaczął pracować normalnie na sieci. Jednak zauważyłem inny problem po podpięciu obciążenia np. 400W UPS widzi tylko 200W próbowałem w terminalu w rejestrze zmienić, ale bez skutku (na wartość FF) co może być nie tak.
    Poprawiłem TONI_2003

0
  • #4 16 Lut 2017 19:23
    lukasrsv
    Poziom 19  

Może jest coś nie tak z głównym procesorem lub podczas zwarcia jakie miałeś uszkodził się bocznik mierzący pobór mocy.

0
  • #6 21 Lut 2017 14:56
    lukasrsv
    Poziom 19  

Objaw ten sam występuje zarówno na zasilaniu z baterii jak i z sieci?

0