Witam wszystkich.
Stworzył się pomysł zbudowania jednego wzmacniacza ktory by pelnił rolę 3 osobnych wzmacniaczy, czyli coś idealnego dla zespołów na proby.
Kombajn składałby się z 3 kanałów clean + korektory dla kazdego.
Przedwzmacniacze to konstrukcja janka ("Piec gitarowy dla kazdego") zasilane 18V. Koncówki to Jabel J-35 (100 W mono) dla glosnikow 4Ω, dla ktorego zalecane jest aby transformator zasilający układ powinien miec moc ok. 200W i dostarczac napięcia zmiennego 2x28V.
Mam teraz pytanie jak to wszystko zasilić ? W sklepie elektronicznym dostalem propozycję założenia transformatora 600W i do kazdego kanału założenie zasiliania osobno do koncowki i osobno do preampu.
Czy są jakieś propozycję na inne zasilanie? Ta opcja jest dość kosztowna, bo takie trafo to ok. 150 zł + 3 zasilacze do J-35 + 3 zasilacze do preamów.
Zakupione przeze mnie elementy to juz cała obudowa (750x120x210) i blacha alu oraz czesci potrzebne do zbudowania 1 kanalu bez elementow zasilajacych.
Dołączam schematy koncówki jabela oraz preampu janka:
Jabel J-35: https://tremolo.elektroda.pl/Wzmacniacze/100W-%20Jabel%20J-35.jpg
Preamp: http://lipczyk.com/~krzysiek/elektronika/preampjanka.JPG
Będe wdzięczny za jakies rady, sugestie. Jestem dość początkującym elektronikiem, a nawet w sumie hobbystą
Stworzył się pomysł zbudowania jednego wzmacniacza ktory by pelnił rolę 3 osobnych wzmacniaczy, czyli coś idealnego dla zespołów na proby.
Kombajn składałby się z 3 kanałów clean + korektory dla kazdego.
Przedwzmacniacze to konstrukcja janka ("Piec gitarowy dla kazdego") zasilane 18V. Koncówki to Jabel J-35 (100 W mono) dla glosnikow 4Ω, dla ktorego zalecane jest aby transformator zasilający układ powinien miec moc ok. 200W i dostarczac napięcia zmiennego 2x28V.
Mam teraz pytanie jak to wszystko zasilić ? W sklepie elektronicznym dostalem propozycję założenia transformatora 600W i do kazdego kanału założenie zasiliania osobno do koncowki i osobno do preampu.
Czy są jakieś propozycję na inne zasilanie? Ta opcja jest dość kosztowna, bo takie trafo to ok. 150 zł + 3 zasilacze do J-35 + 3 zasilacze do preamów.
Zakupione przeze mnie elementy to juz cała obudowa (750x120x210) i blacha alu oraz czesci potrzebne do zbudowania 1 kanalu bez elementow zasilajacych.
Dołączam schematy koncówki jabela oraz preampu janka:
Jabel J-35: https://tremolo.elektroda.pl/Wzmacniacze/100W-%20Jabel%20J-35.jpg
Preamp: http://lipczyk.com/~krzysiek/elektronika/preampjanka.JPG
Będe wdzięczny za jakies rady, sugestie. Jestem dość początkującym elektronikiem, a nawet w sumie hobbystą