Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UPC Horizon - Downstream i Upstream

breakerpc 19 Feb 2017 13:31 1449 5
    breakerpc
    Level 8  
    Witam.
    Problem jest taki, że TV działa bez problemu a internet kuleje, na tyle, że zacina filmy na Youtube w niskich jakościach. Podłączenie pod sieć 5Ghz i zmiana kanałów, nic nie dała. Tutaj moja prośba, czy moglibyście rzucić okiem na parametry z dekodera i doradzić co robić? Wcześniej miałem sam internet i działał bez zarzutu.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    bogiebog
    Level 43  
    Jak podłączysz komputer _kablem_ do UPC to czy to coś zmienia ?
    tak ? to zainstaluj inssider 2.x na laptopie, wykonaj skan i pokaż wyniki (time graph, 2 i 5ghz zakładki)
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    breakerpc
    Level 8  
    Dalej transfer na poziomie 2mb
    bogiebog
    Level 43  
    breakerpc wrote:
    Dalej transfer na poziomie 2mb

Odłacz wszystkie inneo urządzenia od routera, (kablem i wifi) zostaw tylko testujący laptop.

Laptop podłącz kablemm do routera i uruchom w trybie awaryjnym + obsługa sieci, testuj

_pokaż_ wyniki testów.
    breakerpc
    Level 8  
    wiec tak panowie zrobilem maly eksperyment okazuje sie ze to nie wina laptopa,sieciowki, czestotliwosci 2,4 czy 5 i kanału bo to jak napisalem juz w pierwszym poscie nic to nie dalo bo okazuje sie ze poprostu w mieszkaniu była to wina kabli poniewaz splitter jest w innym pokoju niz tv wiec wykorzystałem instalacje w scianach zaznacze ze jest nowa nie typu azart i dlatego takie lipne statystyki były po podlaczeniu horizona do splittera kablem o dł ok. 80cm statystyki znacznie sie poprawily zeby działało to na tamtej instalacji musialbym jakis wzmacniacz sygnału pewnie zamontowac , internet teraz działa jak powinien, więc na przyszłość jeśli ktoś z UPC ma problem z internetem niech najpierw podłaczy krótszym kablem do splittera i porówna statystyki
    ponizej screeny z horizona na krótszym kablu, a mi nie pozostało nic innego jak zamówic dekoder oddzielnie z routerem
    Pozdrawiam
    UPC Horizon - Downstream i Upstream UPC Horizon - Downstream i Upstream
    User removed account
    Level 1