Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki olej chevrolet nubira -

kalisz_89 21 Lut 2017 21:27 585 4
  • #1 21 Lut 2017 21:27
    kalisz_89
    Poziom 8  

Witam. Mam Chevroleta Nubirę 2006 rok 1.8, 240 tys przebiegu w gazie. Do tej pory lałem olej taki jak w instrukcji, czyli 5W30. Ostatnio mechanik powiedział, że z takim przebiegiem, powinienem zmienić olej. Dolewam około 1 litra oleju, na 15 tys km.
    Ktoś podpowie, jaki olej użyć teraz? Z góry dzięki.

0 4
  • #3 20 Lip 2018 11:22
    krzych1-b
    Poziom 21  

I co kolego, zmieniłeś na inny olej? Jakie pokonujesz odległości i jak szybko jeździsz?
    Mnie interesuje jazda po autostradach , z prędkością ok 140-150 km /godz. na LPG.
    Ostatnio wymieniłem olej na MOBILA 10W40 i już będąc w kraju i jadąc za Tirami z prędkością ok. 80km/h ,na wolnych obrotach zaczęła palić się kontrolka ciśnienia oleju. I teraz się zastanawiam o co chodzi? Czy Mobil nie spełnia warunków autostradowych przy tych prędkościach , czy jest coś innego.
    Jak ktoś czyta ten post a zna się na rzeczy , to proszę odpisać.

0
  • #4 22 Lip 2018 09:34
    andrzej20001
    Poziom 43  

Brak ciśnienia to nie wina oleju tylko mechaniki silnika

0
  • #5 22 Lip 2018 11:56
    krzych1-b
    Poziom 21  

Olej mam chyba w porządku , ale za to duża plama oleju w garażu, od strony rozrządu . Coś puściło i mam zachlapane prawe koło i wahacz .Dobrze, że jutro jestem umówiony na wymianę rozrządu ,to będę wszystko sprawdzał i uszczelniał.
    Miałem kupę szczęścia , że to się stało niedaleko od domu ok.100 km .
    Na 5000 km, łącznie z wyciekiem , laczek zjadł mi ok. 0,5 L oleju.To chyba dobry wynik ?
    Doczytałem się na forum LACETTI , że za rozszczelnienie simmeringu np. na wale korbowym, odpowiedzialny jest zawór odpowietrzający ,który potrafi się zatkać, a ciśnienie oleju ze skrzyni korbowej nie ma gdzie uciec.I dlatego najczęściej pada nawet nowe uszczelnienie
    Strona rosyjska- forum LACETTI doskonale to pokazała i wytłumaczyła.
    I na koniec sprostowanie . Kontrolka smarowania świeciła się tylko ,jak stałem w korku . Poza tym , kilkakrotnie na trasie stawałem autem w cieniu i chłodziłem silnik.

0