Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.plTermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha RX-V596RDS - nie działa stereo, błędnie pokazuje poziom sygnału, głośność

CompFan 25 Lut 2017 09:45 444 0
    CompFan
    Poziom 13  
    Mam problem z radiem w amplitunerze Yamaha RX-V596RDS.

Automatyczne dostrajanie stacji nie znajduje żadnej stacji - rzekomo za słaby sygnał. Nawet radio Maryja nie znajduje pomimo że sygnał jest dobry.
    Ręcznie można coś "złapać" i dostroić ale miernik sygnału w amplitunerze pokazuje zero. Wyjątkiem jest radio Maryja - pokazuje pełny poziom sygnału.

Wygląda to tak jakby częstotliwość wyświetlana nie była zgodna z częstotliwością stacji.

Zauważyłem też, że jak np. ustawię trochę kilka kHz wyżej stacji to jakiś poziom sygnału się pojawia i nawet zaczyna mrugać wskaźnik stereo, ale stacja zaczyna szumieć.

Co to mogło się stać?

Problem mam też z potencjometrem głośności - przerywa albo lewy kanał albo prawy przy niskiej głośności, jak ruszę to jest OK. Użyłem Kontakt PR ale to nic nie dało. Może preparat nie dotarł do środka, a może jednak potencjometr jest już zużyty? W razie czego mógłbym kupić taki potencjometr gdyby ktoś miał na sprzedaż albo wiedział gdzie go można kupić.
  • TermoPasty.plTermoPasty.pl