Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka Panasonic DMR-EX645 - kopiowanie nie udane

25 Lut 2017 23:14 3228 3
  • Poziom 7  
    Witam.
    Kupiłem na Allegro używaną nagrywarkę Panasonic DMR-EX645, z myślą archiwizacji kaset VHS dysk. Przegrałem kilka płyt aż pojawił się problem przy kolejnym nagrywaniu płyty nagrywarka w high speed zaczęła żenić jak by przerywać, że finalizacja nie zakończona wciśnij rekord aby zakończyć finalizacje albo open/close aby płyta była do odczytu tylko na tym urządzeniu. Po wciśnięciu rekord niby się nagrywanie zakończyło ale na płycie brakowało nagrań. Potem przy następnej próbie zgrania na płytę dochodziło do ponad 50% zapisu i pojawił się napis kopiowanie „nieudane” włożyłem innej marki płytę Maxwell porzednio była Verbatim i to samo. Na Rono próbowałem na jeszcze innej płycie Kodak i również po 50% zapisu wyskakuje kopiowanie nie udane. Zakładam że uszkodziła się nagrywarka, doradzono mi aby wymontować dysk i podpiąć do komputera, przy starcie wyszedł dymek że znaleziono nowy sprzęt ów dysk z nagrywarki i na tym koniec nie widać dysku ani windows7 ani pod nubuntu. Widać go w biosie ale po włączeniu kompa nie widać go. Potem zobaczyłem ze ów dysk z nagrywarki nie ma partycji gdy ją utworzyłem i powrotem zamontowałem w stacjonarnej nagrywarce Panasonic DMR-EX645 pojawia się komunikat dysk nie sformatowany i jest tylko dostępne start formatuj, jak dam formatuj nagrywarka działanagrywa dostępne są narzędzia obróbki cięcia ale po wymontowaniu i włożeniu do komputera bios widzi dysk ale po rozruchu nie widzi go.
    Czy jest jakiś program który otworzył by dysk z stacjonarnej nagrywarki Panasonic DMR-EX645 i przegrał nagrania domowe VHS wesele, chrzciny itp na dysk komputera?
    ------------------------------------------------------------------------------
    Dzięki za chęć pomocy, znalazłem długi kabel sata, tak, że już nie wymontowywałem dysku z nagrywarki tylko przepiąłem go i zasilanie z kompa. Po podłączeniu przy wyborze rozruchu jest on widoczny jako Ch 3 S. i w biosie ale w eksploratorze Windows NIE jest widoczny. W zarządzaniu dyskami jest na 3 pozycji jako dysk 2 nieprzydzielone miejsce 232,88GB. Więc chyba przegrany materiał z kasety VHS jest nie widoczny w tych 17.22GB, bo dysk jest 250GB. Przy próbie utworzenia partycji obojętnie jakiej wielkości małej czy max, w komputerze w eksploratorze Windows pojawia się ale po przepięciu dysku z powrotem do stacjonarnej nagrywarki od razu wywala komunikat „Formatuj dysk” nie da się nic innego zrobić tylko dać start. Po sformatowaniu dysku wszystko działa jakby ok. Nagrywa z magnetowidu i TV, działa edycja i tu się kończy nie ma jak zgrać obrobionego materiału. Nagrywarka padła, a po przepięciu kabli dysku nagrywarki pod komputer nie ma dostępu do dysku materiału - „nieprzydzielony”. W załączeniu z zrzuty z ekranu.
    Teraz mam pytanie jak dostać się do nagrań z kasety, bo one gdzieś tam są w nagrywarce materiał jest dostępny a w komputer nie widzi dysku.
    Gdzie w Polsce mogę kupić sam napęd Disc Player Drive Tray Reader VQL2Q40 For Panasonic DMR-EX645 DVD Recorder i czy wymiana napędu rozmiarze problem nagrywania, bo za każdym razem przy nagrywaniu jak przejdzie 50% wywala napis „kopiowanie nieudane” na płycie jest zarys wypalenia ale w rzeczywistości płyta jest pusta. Lub czy jakiś serwis umiał by przerobić port USB dla zapisu na pendrive , bo port USB jest jedynie do odczytu i zresztą choć nagrywarka była droga z tunerem DVB-T to i tak nie czyta z mojej kamery formatu „m2ts” ani z aparatu „mov” zaś sam zapis z TV jest w empiku. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
    Nagrywarka Panasonic DMR-EX645 - kopiowanie nie udane001_Przepi...oputer.jpg Download (476.99 kB) Nagrywarka Panasonic DMR-EX645 - kopiowanie nie udane003_Niewid...-EX645.jpg Download (50.88 kB) Nagrywarka Panasonic DMR-EX645 - kopiowanie nie udane002_Panaso...-EX645.jpg Download (585.92 kB) Nagrywarka Panasonic DMR-EX645 - kopiowanie nie udane001_Panaso...-EX645.jpg Download (689.55 kB) Nagrywarka Panasonic DMR-EX645 - kopiowanie nie udane004_Dysk 2...ielone.jpg Download (251.79 kB) Nagrywarka Panasonic DMR-EX645 - kopiowanie nie udane005_Dysk 2...rtycji.jpg Download (209.61 kB)
  • Poziom 9  
    Z tego co pamiętam to dysk HDD z tego Panasonic-a można oczytać pod Windowsem programem IsoBuster 3.3 . (rozpozna pliki .vob , a długi film będzie podzielony na kilka plików vob), Co ważne to filmy na nagrywarce muszą być nagrywane na czystym dysku i po kolei (bo jeśli było coś kasowane lub była edycja z poziomu nagrywarki to pliki będą przeplatane tj film 1 z filmem 2 itp). Następnie mając pliki .vob można je połączyć np.: programem VOBMerge 2.52 . Następnie można je edytować i stworzyć płytę DVD w np. TMPGEnc DVD Author , lub przerobić jakimś konwerterem na inny format np: mpeg4.
    Fajna by była opcja by ta nagrywarka nagrywała na USB , ale niestety tylko odczytuje z USB . Chyba że ktoś zrobi taki firmware...
  • Poziom 7  
    Nie rozwiązałem tego problemu,ale dzięki za przypomnienie.