Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakimi bezpiecznikami zabezpieczyć podłączenie klimatyzacji do prądu.
Obecnie klimatyzacja była włączana do prądu zwykłą wtyczką (klimatyzacja ścienna- nie klimatyzator ale klimatyzacja, razem z jednostką zewnętrzną).
Zrobiłem tak by w razie długiej nieobecności wyłączać z gniazdka klimatyzację (przede wszystkim przed burzami).
Obecnie chciałbym podłączyć klimatyzację także do gniazdka ale po drodze do samego urządzenia zabezpieczyć go bezpiecznikiem/bezpiecznikami - tzn mała skrzyneczka z bezpiecznikami. Nie mogę podłączyć klimatyzacji bezpośrednio do skrzynki z bezpiecznikami- technicznie nie mam takiej możliwości.
Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale z prądem lubię się pobawić i jak na razie nic nie spaliłem
Chciałbym by w razie przepięcia, skoków napięcia, zabezpieczyć urządzenie klimatyzacji przed usterką (np gdy jedno z urządzeń podłączonych do gniazdek w pokoju zrobi zwarcie - nie chciałbym by klima na tym ucierpiała).
I teraz pytanie do Was - jakie bezpieczniki zastosować (typ i moc) ? podłączyć to już raczej będę potrafił (tak mi się wydaje).
Moja klimatyzacja to:
Jakieś rady ?
Ps. nie chcę odpowiedzi typu:
nie bierz się za to bo zepsujesz albo zadzwoń po elektryka
Nie po to opisuję tutaj wszystko na forum by zaraz zlecić komuś innemu robotę.
Chcę to zrobić sam na własną odpowiedzialność.
Obecnie klimatyzacja była włączana do prądu zwykłą wtyczką (klimatyzacja ścienna- nie klimatyzator ale klimatyzacja, razem z jednostką zewnętrzną).
Zrobiłem tak by w razie długiej nieobecności wyłączać z gniazdka klimatyzację (przede wszystkim przed burzami).
Obecnie chciałbym podłączyć klimatyzację także do gniazdka ale po drodze do samego urządzenia zabezpieczyć go bezpiecznikiem/bezpiecznikami - tzn mała skrzyneczka z bezpiecznikami. Nie mogę podłączyć klimatyzacji bezpośrednio do skrzynki z bezpiecznikami- technicznie nie mam takiej możliwości.
Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale z prądem lubię się pobawić i jak na razie nic nie spaliłem
Chciałbym by w razie przepięcia, skoków napięcia, zabezpieczyć urządzenie klimatyzacji przed usterką (np gdy jedno z urządzeń podłączonych do gniazdek w pokoju zrobi zwarcie - nie chciałbym by klima na tym ucierpiała).
I teraz pytanie do Was - jakie bezpieczniki zastosować (typ i moc) ? podłączyć to już raczej będę potrafił (tak mi się wydaje).
Moja klimatyzacja to:
Jakieś rady ?
Ps. nie chcę odpowiedzi typu:
nie bierz się za to bo zepsujesz albo zadzwoń po elektryka
Nie po to opisuję tutaj wszystko na forum by zaraz zlecić komuś innemu robotę.
Chcę to zrobić sam na własną odpowiedzialność.