Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes w202 c250 - moduł komfortu

05 Mar 2017 18:01 1374 5
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam Mercedesa w202 z 97 roku c-250 diezla, mam problem z modułem komfortu. A mianowicie auto stało jakiś czas, bo pracuje za granicą, po powrocie zauważyłem że szyba lewa tylna się opuściła i przestał działać centralny zamek, nie działają kierunki, auto pali, jeździ. Dokupiłem nowy moduł z takimi samymi nr, ale po zamontowaniu te same objawy. Jakieś wskazówki? Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    Szukaj usterki gdzie indziej niż w komforcie.
  • Poziom 33  
    W żadnym mercedesie nie ma modułu komfortu, więc o co w zasadzie pytasz?
  • Spec od Mercedesów
    Bieda z nędzą napisał:
    W żadnym mercedesie nie ma modułu komfortu, więc o co w zasadzie pytasz?

Oczywiscie ze jest.Prosze bardzo (numer 5):
    Link
    Tytul strony to jest "komfort. uprawljenie". Zreszta w jezyku niemieckim tez funkcjonuje nazwa "KomfortSchliessung"
    Tylko ze niestety nie w kazdym 202 jest przekaznik komfortu. We wczesniejszym (przedliftowym) jest, w pozniejszym modul zlikwidowano, i jego funkcje przejely moduly drzwi i modul SAM. Ale tej informacji oczywiscie nie podano w zapytaniu...
    Z roku '97 nic nie wynika - bo akurat w tym roku nastapila zmiana.
  • Poziom 33  
    oo, ciekawe. A które to, SAM przedni, SAM tylny, UBF? Bo powiem prawdę nawet stardiagnosis nie mam pozycji moduł komfortu.
  • Spec od Mercedesów
    Bieda z nędzą napisał:
    nie mam pozycji moduł komfortu

Z prostej przyczyny - jest niediagnozowalny przez komputer serwisowy.
    Pisałem już o tym parę razy na forum: model 202 przedliftowy (z analogową, mechaniczną stacyjką i kluczykiem "scyzorykiem") jest elektrycznie CAŁKOWICIE ODMIENNY od poliftowego (z elektroniczną stacyjką i kluczykiem "rybką") One miały tylko podobne nadwozia, ale reszta jest całkowicie nieporównywalna. Pierwszy miał "raczkujący" CAN obejmujący silnik i układy trakcji - reszta układów elektrycznych nadwozia zbudowana bardzo podobnie jak w Polonezie :)
    Dopiero w poliftowym pojawiły się "SAM-y" i sieć CAN obejmująca kabinę. Większość układów jest diagnozowalna poprzez SD. Praktycznie cały ten układ elektryczny w prawie niezmienionej postaci został przeniesiony do następcy 202 - modelu 203.
    kg-85 napisał:
    przestał działać centralny zamek, nie działają kierunki,

Centralny zamek i kierunki mają osobne moduły - poza strefą działania modułu komfortu. Posprawdzaj na początek zasilania.